BenQ w1070 + SainSonic Zodiac = PROBLEM

hall7000

New member
WITAM serdecznie,
Mam MEGA problem z okularami 3d (SainSonic Zodiac) i projektorem BenQ w1070. Zacznijmy jednak od początku. Pewnego pięknego dnia postanowiłem zniszczyć sobie sielankę (wszystko działało pięknie w 2d) i zakupić tak bardzo polecane okulary SainSonic na Ebayu za 20 parę Dolarów Kanadyjskich :) Sam nie wiem co pchnęło mnie do takiego kroku no ale pomyślałem że może być fajnie oglądnąć jakiś filmik w 3d. Odczekałem około 12 dni i już cieszyłem się nowymi okularami... I tu zaczęła się moja gehenna. W żaden sposób nie mogę zmusić do współpracy projektora i okularów. Na pierwszy ogień poszedł jakiś sampel 3d z komputera. Moja karta graficzna to ATI RADEON 7950, połączona HDMI do Ampltunera Harman/Kardon AVR 171 i stamtąd kolejnym HDMI do Benq w1070.
Po odpaleniu AllPalyera i sampla 3D (góra-dół), załączeniu w projektorze opcji 3d-góra dół obraz wyświetlany jest poprawnie (tak mi się przynjmniej wydaje) bo jest tak jakby rozmyty. Po odpaleniu okularów robią się ciemniejsze ale obrazu nie da się oglądać-bardzo duże przekłamania. Następnie pod lupę poszedł StereoscopicPlayer z włączoną opcją programowy Page Flipping i także nie udało mi się zmusić okularów do współpracy (było chyba nawet gorzej niż na AllPalyer).
I tak siedzę już 3 dni i próbuję jak nie tak to tak i już mi ręce opadają, więc mam ogromną prośbę. Jeśli ktoś posiada podobny zestaw bardzo proszę o łopatologiczne opisane jak to odpalić - krok po kroku. W jakim programie odpalać te sample, Co dokładnie ustawić w projektorze, kiedy włączać okulary. Aha jeszcze jedno, czy okulary powinny po włączeniu "mrugać" czy tylko się ściemniać ?
Pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
Jak okulary mrugną to nie złapały sygnału z projektora. Jak się przyciemnią to znaczy, że jest wszystko ok. W czym dokładnie masz problem? Moja rada jest taka. Nie używaj gora-dol bo to strasznie męczy oczy. Po drugie, prawdopodobnie masz problem z odwróconyą synchronizacją. Sprawdź, czy będzie dobrze jak obrócisz okulary o 180stopni.
 

hall7000

New member
Obrót okularów o 180 stopni nic nie dał :-( A problem mam z tym że po odpaleniu sampla 3d założeniu okularów nie jestem wstanie oglądać wyświetlanego obrazu... To tak jakby do każdego oka docierał inny obraz-nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć w każdym bądź razie na pewno jest źle ! Po zamknięciu jednego oka da się oglądać ale obraz jest zwykły 2d :)
 

hall7000

New member
No i chyba znalazłem odpowiedź na swoje pytanie... Wygląda na to z okulary działają z projektorem ale tylko w trybie side by side (obok siebie), a z uner over (góra dół) już nie bardzo :-( Tylko dlaczego tak się dzieje ? Może da się to jakoś ustawić ? Przecież większość filmów jest w trybie góra dół :-( Czy tylko ja mam taki problem ?
 

kojak_ct

Member
Czyli to co powiedziałem. Góra dół to jedna wielka kicha bo to nie naturalne dla oczu. Oczy mamy przesunięte na osi poziomej, nie na pionowej. Po co w ogóle konwertują filmy w tym formacie to nie wiem. Szukaj filmów SBS lub frame sequental ew obrazów BD. SBS kiedyś widziałem jest całkiem sporo. Dzisiaj nie wiem bo nie jestem na bieżąco. ;)
 

beataipawel

New member
No i chyba znalazłem odpowiedź na swoje pytanie... Wygląda na to z okulary działają z projektorem ale tylko w trybie side by side (obok siebie), a z uner over (góra dół) już nie bardzo :-( Tylko dlaczego tak się dzieje ? Może da się to jakoś ustawić ? Przecież większość filmów jest w trybie góra dół :-( Czy tylko ja mam taki problem ?


Generalnie nie powinno to mieć znaczenia.Probowałeś odrwacać synchronizację na okularach?
To ten sam przycisk co do włączania. Każdy film jest inny i trzeba dostować synchronizację.
Jak się nie naciśnie to nie da rady oglądać i obraz jest taki jak napisaleś, inny dla każdego oka.
 

hall7000

New member
Oczywiście że próbowałem odwracać synchronizację (jednokrotne wciśnięcie włącznika okularów) ale niestety nic to nie daje :-( Dalej w żaden sposób obraz góra-dół nie nadaje się do oglądania :-(
 

krzyyh

New member
No i chyba znalazłem odpowiedź na swoje pytanie... Wygląda na to z okulary działają z projektorem ale tylko w trybie side by side (obok siebie), a z uner over (góra dół) już nie bardzo :-( Tylko dlaczego tak się dzieje ? Może da się to jakoś ustawić ? Przecież większość filmów jest w trybie góra dół :-( Czy tylko ja mam taki problem ?

Też tak miałem z niektórymi filmami i to wina ustawień odtwarzacza, nie wiem jak w allpleyerze
ale w media player classic trzeba było pokombinować w zakładce - rozmiar obrazu.
 

digit6

New member
Mam te okulary i mam ten projektor, wszystko dziala bez zastrzezen, obraz 3d puszczany z ps3 po hdmi wiec to nie wina ani okularow ani projektora bo pod tym wzgledem sa w pelni kompatybilne, ogladalem na nich filmy w 3d juz nie raz i wszystko jest ok.
 
Do góry