projektor + ekran do jasnego pokoju (do 5.000 zł.)

skubidu222

New member
Witam,


Mam już mętlik w sprawie wyboru odpowiedniego projektora więc będę wdzięczny za sugestie.


Pokój ma wymiary 9 x 4,2 m, ściana na której będzie ekran jest ciemnoszara, dywan też jest szary ale cała reszta jest jasna, białe ściany, sufit i meble, do tego okna od południa i oszklony dach 10m2. Projektor będzie używany wyłącznie wieczorami do oglądania filmów, czasami 3D dla dzieci i trochę sportu typu żużel. Wszystkie okna mają zasłony ale nie ma mowy o pełnym zaciemnieniu, zwłaszcza latem.

Odległość ekranu od obiektywu projektora wynosi 380 cm i tyle samo do oglądających. Szerokość ściany na której będzie zamontowany ekran wynosi 257 cm i jest w centralnej części pokoju ale jakby we wnęce (po lewej stronie jest wąska na metr szara ścianka a po prawej białe meble, które pewnie będę musiał przykrywać ciemnym materiałem aby nie odbijały światła).
Uwzględniając kasetę wchodzi na spokojnie 106” ale patrząc na kalkulatory odległości raczej trochę poszerzę wnękę na samą kasetę i w obecnej szerokości 257cm będę mógł rozwinąć ekran do 120”.

I teraz mam pytanie jaki projektor i ekran (raczej elektryczny) polecacie do tych warunków ?

Dodam jeszcze, że osoby oglądające będą siedzieć w zakresie szerokości ekranu, więc sam ekran nie musi mieć szerokiego kąta widzenia a w projektorze zależy mi na czerni, bieli i zminimalizowaniu efektu tęczy.



Celowałem w BenQ W1070, W1070+ lub W1300 ale są krytykowane za głośną pracę a projektor będzie wisiał bezpośrednio nad głową przy suficie. Wobec czego rozważam również: Optoma: 151X, 141X, 131XE, 36, 25.

Mogę przeznaczyć na projektor + ekran ok 5.000 zł., proszę o wszelkie porady.
 
Do góry