Epson EH-TW6600 opinie

Piwol

New member

test hdtv.com.pl: http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...ecenzja-projektora-z-bezprzewodowym-hdmi.html


Cześć
Czy użytkuje ktoś albo testował ktoś Epsona EH-TW6600 ?
Prośba o Wasze opinie.
Bylem zdecydowany na JVC x35 ale kasy zabrakło i musze kupić coś tanszego.

Pokój mam całkowicie zaciemniony a ekran z powierzchnia reference gray.

Głównie chodzi mi o jakość filmów i gier z PS3/4 i czy jest głośny/ czy jego szum nie przeszkadza w cichych scenach.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli wolisz spokojniejsze filmy i nie słuchasz głośno na kolumnach to projektory powyżej 25-26db będą słyszalne i to może przeszkadzać. Chyba że masz daleko zainstalowany projektor od głowy to już tak nie słychać. Co innego jak masz projektor 1m-1,5 nad głową to wszystkie szumy dochodzące projektora w trakcie jego chłodzenia będą Cie denerować i naprawdę przeszkadzać w takcie cichych scen w filmie. Projektory w granicach 18-22db są uznawane za ciche tylko ich cena już jest wyższa. Coś za coś.
 

ThoR_82

New member
I jak kupiłeś tego Epsona? Ja też zbierałem się do kupna pierwszego projektora i miałem kupić Mitsubishi 3900 ale ostatecznie sprzedawca namówił mnie na tego Epsona 6600 i jestem ciekaw czy to był dobry wybór, projektor będzie dopiero we wtorek i jest taka lekka niepewność czy sprosta oczekiwaniom :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
I jak kupiłeś tego Epsona? Ja też zbierałem się do kupna pierwszego projektora i miałem kupić Mitsubishi 3900 ale ostatecznie sprzedawca namówił mnie na tego Epsona 6600 i jestem ciekaw czy to był dobry wybór, projektor będzie dopiero we wtorek i jest taka lekka niepewność czy sprosta oczekiwaniom :)

I kupiliście ten projektor.>>??Jak sprawuje się??
 

maddob

New member
też rozważałem zakup tego projektora lecz kupiłem coś zupełnie innego - sprawdź mój post o JmGO - G1 :) po opłatach celnych wyszło 3400zł
 

medioner

Member
też rozważałem zakup tego projektora lecz kupiłem coś zupełnie innego - sprawdź mój post o JmGO - G1 :) po opłatach celnych wyszło 3400zł

Witam.
Z tego co czytam nie ma fullHD , menu PL, czy się mylę?
Ile godz. wytrzyma lampa?,jaka głośność wentylatora? jest wiele pytań.

Przepraszam ten post miałem zamieścić w wątku o JmGO-G1
 
Ostatnia edycja:

ThoR_82

New member
Kupiłem ten projektor i generalnie jestem bardzo zadowolony z obrazu, obsługi,wyglądu i dużej ilości opcji przeróżnych ustawień, na razie lecę na zwykłej ścianie pomalowanej na biało i na prawdę obraz w hd nawet przy takich warunkach potrafi zrobić wrażenie, jasność i kontrast też dobre. Na razie zauważyłem jeden minus który dla mnie jest dość znaczący a mianowicie przy oglądaniu sportu już nie jest tak fajnie... przynajmniej w piłce nożnej i kamerze z oddali ostrość spada i widać artefakty dookoła sylwetek zawodników i rozmycie :/ pobawiłem się "trochę" ustawieniami i doszedłem do optymalnych ustawień ale dalej szału nie ma... może to wina prawie 6m od ściany, nie wiem... gdy kamera wraca na bliższe ujęcia to jest znów rewelacja obraz jak na dobrym tv. Tak więc projektor do kina rewelacyjny, sport? tylko w piłce nożnej sobie średnio radzi szału nie ma tragedii też, można się przyzwyczaić :)
 

ThoR_82

New member
Nie ma ustawień płynności ?? On ma chyba wbudowane WiWi , na kablu masz go podłączonego czy bezprzewodowo??

Podłączony jest kablem, sprawdzałem chyba wszystkie opcje i nie wiem może ja jestem tak wymagający :) a żeby porównać z jakimś innym też nie mam gdzie, nie wiem może to też wina odległości i gołej ściany ze zwykła białą farba... Wszystkie inne programy, filmy czy nawet żużel to na prawdę super ostrość, tylko z tą piłką nożną sobie nie do końca radzi. To chyba jednak zmora większości tv i projektorów, dlatego projektowane są specjalnie dedykowane tryby pracy i opcje pod piłkę nożną... W sumie nie ma sensu się rozwodzić na ten temat, bo nie jest źle ale ja jestem na tyle szczegółowy, że chciałem o tym wspomnieć :wink:
 

AndreS93

New member
nie wiem jak to działa w tym projektorze, ale przeróbka z 2d na 3d jest ZAWSZE dużo gorsza, niż film który jest nagrany w tej technologi. na 99% taki efekt będzie mizerny.
 

ThoR_82

New member
Jaka wielkość obrazu masz z tego projektora ?? Ściany białe ?? Zaciemniasz okna??

Rozmiar ok 300x180cm ściany ciemne okna duże ale są rolety ciemno zielone i praktycznie całkowite zaciemnienie, dodam że projektor wisi w barze ;] ale warunki do projekcji przyzwoite oprócz ściany która jest pomalowana zwykłą farbą ale mam w planach kupić specjalną na ekrany. Generalnie znajomi są pod dużym wrażeniem jakości obrazu i cały czas to powtarzają :eek:k:
 

ThoR_82

New member
Witam mysle o kupnie 6600 i moje pytanie. Jak z obrazem 3d. Jak sobie radzi z przeróbką z 2d na 3 d


AndreS93 ma rację, przerobienie z 2D do 3D to inna bajka. Sprawdzałem ten efekt na tym projektorze i wygląda to tak, że nadaje głębi obrazu wygląda jak by można było sięgnąć w głąb ściany :) na niektórych filmach nawet fajnie to wygląda ale to nie to samo co 3D w kinie, a prawdziwego 3D jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam ani blue ray 3d ani filmu... jak będę miał możliwość to na pewno sprawdzę i myślę, że będzie ciekawie :)
 

kryptolog

New member
Witam kolegów zakupiłem ten projektor Epson 6600w generalnie jestem zadowolony testowałem go parę razy na ścianie w domu i zrobił na mnie pozytywne wrażenie jednak z opinia się wstrzymam do momentu zainstalowania ekranu elektrycznego ( mam nadzieje w ciągu następnych paru dni )
Ekran Avers 120 cali mat grey , odległość około 5-6 m.

Kolega z poprzednich postów miał problem z wyświetlaniem piłki - sugeruje użyć funkcji FINE/FAST na pilocie.
 

ThoR_82

New member
Witam kolegów zakupiłem ten projektor Epson 6600w generalnie jestem zadowolony testowałem go parę razy na ścianie w domu i zrobił na mnie pozytywne wrażenie jednak z opinia się wstrzymam do momentu zainstalowania ekranu elektrycznego ( mam nadzieje w ciągu następnych paru dni )
Ekran Avers 120 cali mat grey , odległość około 5-6 m.

Kolega z poprzednich postów miał problem z wyświetlaniem piłki - sugeruje użyć funkcji FINE/FAST na pilocie.

używałem wszystkich opcji (tej też) w różnych konfiguracjach... myślę że doszedłem do optymalnych ustawień i jest ok
 
Do góry