Odpowiedni ekran HD - Czy Każdy ekran wart swojej ceny ?

adcool

New member
Witam,

Przed napisaniem tego postu, przeczytałem bardzo dużo informacji o ekranach, jednak nie uzyskałem odpowiedzi. W chwili obecnej mam AVTEK - 170cm szerokości proporcje 4:3 Matt White, obraz jest zbyt jasny, stąd konieczność wymiany ekranu, w dodatku na bokach ekran sie pofalował dosyć mocno,

Potrzebuje ekran matt gray o dlugosci od 220-235 (powierzchnia robocza)

Ekran, raczej ręczny, ze względu na koszty - nie chce dużo przeznaczyć na ekran, chyba, że różnica miała być nie wielka, to wtedy rozważę to opcję.

Projektor (Optoma HD141X) jest na suficie. Wysokość pomieszczenia 2,54 m
Filmy oglądane z odległości 3,60 m

Pomieszczenie jest jasne, sciany białe, sufit biały - z tym nic nie zrobimy :) Natomiast filmy oglądam wieczorem przy zasuniętych roletach, można powiedzieć że w 100% ciemności. 3D raczej nie będe wykorzystawać, może w przyszłości - jako ciekawostkę.

Ile chce przeznaczyć ? I tu własnie zaczyna się problem, początkowo chciałem ekran Buenoscreen gray 220 cm za okolo 400 zł, natomiast opinie różne, dosyć krótki pas rozbiegowy,

Póżniej zacząlem się zastanawiać nad:


Taga Harmony Ametyst AT14 (234x132) Matt Grey

Oraz

SUPREMA FENIKS ELEGANT 234x132 cm Matt Gray

Natomiast cena jest 2 razy większa oraz 3 razy większa.

Pytając różnych sprzedawców, polecili mi coś takiego :

ekran-smart-s2-235x135-16x9-matt-gray-hd

Ale kompletnie nie znana dla mnie firma,

Mam już kompletny mętlik w głowie, bo rozpiętość jest dosyć duża (kwotowo)
Mógłbym przeznaczyć 1,5kzl na ekran, albo 2, ale aby było to warte.
Rownież w dalszym ciągu rozpatruje zakup buenoscreen - ze względu na cene - 1000 zł zostaje w portfelu - za 1000 zł mogę dodać do rozbudowy innych elementów KD

Pytanie czy będzie przepaść pomiedzy tymi ekranami, głównie chodzi mi o jakość obrazu, bo tak na prawde mam to gdzieś, czy ekran będzie głośny, czy bedzie smierdział :) Wywietrzę go, a rozwinąć i zwinąć to jest sekunda, wiec to nie są dla mnie rzeczy istotne, najważniejsza jakość wystawitlanego obrazu + aby nie falował aż tak mocno, jeżeli w tych rzeczach nie ma dużej róznicy, to nie chciałbym przepłacać 1000 zł aby ekran chodził ciszej, czy też mniej smierdział:)

Proszę o pomoc, również mogę zakupić ekran używany z napinaczami, jeżeli znalazłbym w takich cenach.
 

Tasix95

New member
Ja mam buenoscreen 200x113 jestem zadowolony moze mialem szczescie ale ekran nic nie jest pofalowany zdziwilem sie ze taki plaski i tani ja kupilbym jeszcze raz ;)
 

Tasix95

New member
Benq w1070 mialem porownanie z ekranem kuzyna firmy nie pamietam ale dal ponad 1000 i byl bardzo pofalowany jak zobaczyl moj za ponad polowe mniej to sie bardzo zdenerwowal ;) Zreszta pisalem chyba o tym juz w innym watku ;) roznoca byla tylko taka za ja mam 0.8 gain szary a on 1.0 white ogolny obraz na korzysc szarego ale 3d do zdecydowanie bialy wygral ;)
 

Tasix95

New member
Moze inni uzytkownicy maja inne zdanie na ten temat ale mi bylo szkoda dac wiecej niz 500 zl na ekran po tym co widzialem u kuzyna wiec jesli ma byc pofalowany to za 400zl a nie za 1000 ;) i powtarzam jeszcze raz bylo warto oczywiscie moglem ja trafic na udany model a inni juz nie ;)
 

adcool

New member
Dokładnie, dlatego też założyłem ten post.

Wiadomo, że najlepiej aby ekran był prosty i sie nie zawijał. Różnica 1000 zł w moim przypadku opisujac ekrany, chyba w ogóle nie miała by pokryciu w jakości, a za 1000 zł mogę zrobić upgrade innego sprzętu :)
 

Ultro

New member
ekrany

1. art - całkiem dobry tylko biały - koszt ok 700 zł
2. suprema - rozczarowanie, niewielkie pofałdowanie na środku - koszt ok 2000
3. opitka - masakra - koszt ok 900 zł
4. bueno - całkiem nieźle - ślady po mechanizmie zwijającym ok 250 zł
5. adeo ( bez uwag -został ) ok 2200 zł

Pozdrawiam

PS. kosztowało mnie to wiele wysiłku, nerwów i kasy ale stwierdziłem że dam dla potomności :)
 

Attachments

  • DSCF5515.JPG
    DSCF5515.JPG
    936,4 KB · Wyś: 254
  • DSCF6001.JPG
    DSCF6001.JPG
    921,2 KB · Wyś: 221
  • DSCF5888.JPG
    DSCF5888.JPG
    920,4 KB · Wyś: 441
  • DSCF5518.JPG
    DSCF5518.JPG
    95,9 KB · Wyś: 186
  • IMG_20140131_174630.jpg
    IMG_20140131_174630.jpg
    979,3 KB · Wyś: 187
Ostatnia edycja:

Ultro

New member
Proszę bardzo , na beuno zaznaczyłem na żółto te ślady w paincie, to były delikatne zagięcie od mechanizmu zwijającego, słabo dostrzegalne podczas projekcji, beuno jest mocno szary, ciemny, mi się podobał./ kupiłem go z ciekawości jak to jest z tymi szarymi ekranami/ Adeo to chyba 0,9 grey jestem zadowolony. Przy białym ekranie miałem sporo odbić od ścian dlatego szukałem szarego.

ekrany to 103 art, reszta 100 i adeo jakoś 95 chyba.
 
Ostatnia edycja:

adcool

New member
Ultro, z Twojego doświadczenia warto zapłacić ok 1,5-2 kzl za ekran? Mi na elektryce nie zależy,.chciałbym mieć prosty ekran.
 
Do góry