Odpowiedni ekran HD - Czy Każdy ekran wart swojej ceny ?

fixxxer1

New member
mam go już w domu i wygląda spoko :)

dzwoń szybko, bo własnie mieli dostawę!
Zamówiłem u nich przez internet, odpisali że nie mają już na stanie (jeden uszkodzony) a przyszła nowa dostawa i cena wzrasta do 1500zł! Ekrany z nowej dostawy są ponoć "ulepszone".
Mam mieszane uczucia, bo wygląda na to że podnieśli cenę z racji dużego zainteresowania i ściemniają że to nowszy model.
Stwierdzili również, że w ostatnim czasie nikt od nich takiego ekranu nie kupował.
 

panwojtek

New member
Zamówiłem u nich przez internet, odpisali że nie mają już na stanie (jeden uszkodzony) a przyszła nowa dostawa i cena wzrasta do 1500zł! Ekrany z nowej dostawy są ponoć "ulepszone".
Mam mieszane uczucia, bo wygląda na to że podnieśli cenę z racji dużego zainteresowania i ściemniają że to nowszy model.
Stwierdzili również, że w ostatnim czasie nikt od nich takiego ekranu nie kupował.

wygląda na to, że zrobili jakiś błąd i ja kupiłem okazyjnie.. :)
Koleżanka jest dystrybutorem i chciała mi sprzedać po kosztach - cene hurtową od producenta miała koło 1450.
Później zamówiłem u nich, odpisali mi cenę jak na stronie - 1200zł, czekałem tydzień aż przyjdą ekrany do nich i zamówiłem. Mój ekran jest z dostawy z dnia 02.04, więc nie sądzę żeby mieli jakąś jeszcze nowszą dostawę. Nic o żadnym "ulepszeniu" nie wiem.

Moje odczucia są takie, że mieli pomyloną cenę, ale zorientowali się dopiero po tym jak mi go sprzedali, w związku z czym podnieśli do odpowiedniej ceny.
 

KINIO2

New member
W takim razie sporo trzeba zapłacić za coś czego nie będzie widać.
A koledze należy się lizak za prawidłową odpowiedź
 

adcool

New member
Niczym się nie różnią, prócz kasety, elegant ma 'ladniejsza' pas rozbiegowy taki sam - na rysunku inne, lecz w specyfikacji sa takie same.
 

adcool

New member
Mam elegant, mechanizm jest na prawdę świetny. Można zatrzymać w dowolnym miejscu, oraz zwija się powolutku sam do góry ;) przy buenoscreen to jest porównanie jak maluch z nową M3 ;)
 

KINIO2

New member
Może znajdzie się kolega co wychwali ubogiego feniksa w kwestii zwijana i nie tylko .:hmm:

Ps. Nie wydam więcej nie będąc pewny;-)
 

krzyyh

New member
Ja mam feniksa, używam co wieczór od około 2 miesięcy no i czasami są problemy ze zwijaniem. Raz mi się coś przycięło i nie mogłem zatrzymać na samym dole bo się zwijał. Przy zwijaniu staje w pewnym momencie i trzeba lekko pociągnąć do dołu aby dalej się zwijał i pod koniec trochę hałasuje.
Zatrzymać to go można w każdej pozycji tylko nie precyzyjnie. Jeżeli chodzi o materiał projekcyjny to jest ten sam co w elegant. Ogólnie to jestem zadowolony.
 

fixxxer1

New member
Może w sobotę uda mi się zamontować ekran (nikt w mieście nie miał wiertła sds 15mm, dziś przyszła paczka z Allegro) więc coś będę mógł napisać o wyglądzie i mechanizmie ;)
 

fixxxer1

New member
Udało się dziś zawiesić ekran i dobrać miejsce na suficie w którym zawiśnie projektor.
Zdjęcia zrobione w południe:
815C32H.jpg

7gAncxq.jpg

Ja trzymałem projektor na drabinie a żona robiła zdjęcia, więc wyszło jak wyszło ;)
Wrażenia co do samego ekranu jak najbardziej pozytywne. Poczynając od wykonania kasety, sposobu montażu na suficie na mechanizmie kończąc. Ekran można zatrzymać w dowolnym miejscu, zwalniająca blokada podnosi go bez żadnego problemu, dosyć szybko ale bez obawy że całość się rozleci.
Sam sposób montażu jest bardzo prosty, u mnie sprawę lekko skomplikował podwieszany sufit, ale metalowe kotwy rozprężne i pręt 12mm rozwiązały sprawę. Całość trzyma się bardzo stabilnie, nic się nie wygina, czego przy tej szerokości ekranu i tylko 2 uchwytach się obawiałem. W uchwytach są dodatkowe śruby, dzięki którym można ustawić ekran idealnie w poziomie. Bardzo fajny dodatek, bo nie zawsze mamy idealnie wypoziomowany sufit.
Po zrobieniu zdjęć ekran musiałem zdemontować, bo teraz czeka mnie najgorsza robota - muszę wkuć kabel zasilający i HDMI w ścianę za ekranem. Niestety na etapie projektowania pokoju nie przewidziałem takiego bajeru jak projektor, więc muszę się teraz z tym babrać. Ale to już bliżej niż dalej :)
Podsumowując - ekran wart swojej ceny (1400zł, 269x149 MG), choć można za tyle kupić ekran elektryczny, jednak ja wolałem dobry manualny niż kiepski elektryczny.
 

czachaaa

New member
Warto doplacac do Adeo Plano Reference Grey, czy moze spokojnie zadowoli mnie na poczatek zabawy z projektorem Suprema Feniks Elegant Matt Grey? Nie zalezy mi na elektryce, a w przyszlosci mam zamiar wywalic TV do sypialni a do wyswietlania obrazu z projektora posluzy ekran typu Magic Screen. Jest to plan na najblizszy rok. Projektor to powszechnie znany i lubiany BenQ W1070 ;)

Roznica w cenie dla rozmiaru 92'' jest spora - 899zl kontra 1515zl. A moze zamiast Eleganta zwykly Suprema Feniks?



OK doczytalem ze Adeo Plano sa na ramie, a mi chodzi o rozwijany...
 
Ostatnia edycja:

czachaaa

New member
Jeszcze jedno pytanie, a w sumie to dwa. Ale od poczatku.

Sufit ma 2.6m. Ekran o rozmiarze 92'' ma wisiec nad ziemia 80cm (czyli biorac pod uwage ramke 6cm obraz zacznie sie na 86cm). Kalkulator pokazuje odleglosc projektora od ekranu ok. 2.9m, oraz wysokosc podwieszenia projektora pod sufitem 54cm. Pojawia sie tu jednak parametr zwany Lens Shiftem ktory w/g kalkulatora wynosi 68cm.

1. Czy to oznacza, ze wcale nie musze wieszac projektora 54cm pod sufitem? Skoro LS wynosi 68cm, to moze moge powiesic go 20cm od sufitu, a roznice w wysokosci zalatwi Lens Shift?

2. Ekran ma byc podwieszony 60 cm od sufitu. Czy 50cm robiegowki oraz kaseta dadza mniej wiecej ten wymiar? Czy moze bedzie za malo i ekran bedzie musial byc wyzej nad ziemia niz zakladane 80cm? A moze bedzie nizej, ale wyreguluje to sobie Lensh Shiftem tak aby osiagnac zakladany efekt?


Gdybym cos namieszal - obrazek ;)

vtk1Gq.png
 
Ostatnia edycja:

fixxxer1

New member
Kalkulatory kalkulatorami, ale najlepiej jest zrobić tak jak wszyscy radzą. Kupić projektor z wieszakiem, podwiesić w zakładanym miejscu i wtedy sprawdzić jaki ekran będzie dobry.
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Gdybym kupował w ciemno tak jak radzi kalkulator, to miałbym 20" mniej, inny pas rozbiegowy i projektor zaraz obok żyrandola.
A tak mam 120", zoom w połowie zakresu i projektor z dala od światła ;)
 

czachaaa

New member
Zamowilem Feniksa 92'' .. zawsze moge odeslac ;) Chcial bym cos wiekszego, ale nie ma bata zeby weszlo przez glosniki.. bo jakos nie specjalnie widzi mi sie ich zaslanianie, a gdyby ekran mial byc nad nimi to musial by sie zaczynac na 90cm + rozbiegowka.. mysle ze to zbyt wysoko.
 

czachaaa

New member
W jaki prosty i skuteczny sposob obnizyc ekran o 30-40cm? Macie pomysly? Rozbiegowka 50cm juz wykorzystana ... Ekran to Suprema Feniks. No zaczyna sie zbyt wysoko, bo obszar 'roboczy' gdzie wyswietla sie obarz jest na 90cm ... to zbyt wysoko.
 
Do góry