Odpowiedni ekran HD - Czy Każdy ekran wart swojej ceny ?

Ultro

New member
Ja szukałem długo bo chciałem idealnie plaski ekran, szary i niedrogi. No ale się nie dało i wyszło to co piszą, jak ma być płasko to raczej drogo. Wiesz zależy, ja ten beuno sprzedałem z tą wada i kupujący po dotarciu ekranu pisał gdzie te ślady i był zachwycony hehe. Ja jestem wyczulony na tym punkcie i musiałem kasę wydać ale mam święty spokój. Instalacje zrobiłem dopiero jak trafiłem ekran a to trochę trwało. Może ten beuno na początek nie będzie zły, zobaczysz czy ci pasuje a jak nie to pchniesz stówe taniej na allegro i spokój. Acha jak byś kupował adeo to wszystko jest na zamówienie, ja naprzyklad nie potrzebowałe dużego górnego borderu czarnego i koszt był nizszy o 200 zeta. pisze bo mało osób o tym wie że to można wszystko na zamówienie zrobić i czasem koszty są mniejsze.

aha przy beuno można było zauważyć "strukturę" ekranu - taka ziarnistość ale ja jestem przeczulony hehe.
 

adcool

New member
Mój obecny się zarolowal, niczym jak najnowsze telewizory ;)))))
Dlatego muszę wymienić, w dodatku jest biały, przy moim nowym projektorem ogląda się fatalnie.
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1418321500441.jpg
    uploadfromtaptalk1418321500441.jpg
    313,2 KB · Wyś: 245

adcool

New member
Ekran avtek, ciężko powiedzieć ale stosunkowo po nie długim czasie używania, lecz z czasem było tylko gorzej, ale jak wymieniłem rzutnik na nowy, teraz w dodatku nie ma czerni, przez biały i stosunkowo mały 170 cm ekran, także zmiana musi być ;)
 

fixxxer1

New member
adcool, jaki masz pas rozbiegowy na tym ekranie, który chcesz wymienić?
Mam warunki pokojowe podobne do Twoich, tj. projektor od ekranu 3.6m, wysokość pomieszczenia 2.54m, planowany ekran 234x132.
Nie wiem teraz czy wybrać ekran Suprema Feniks Elegant 234x132 z pasem rozbiegowym 55cm za 1200zł, czy tańszą wersję Suprema Feniks 234x132 z pasem 5cm za 850zł. Ekrany manualne, MG, 16:9. Różnica w cenie jest, więc można ją wydać na coś innego.
Projektor planuję Optoma HD26.
 

adcool

New member
Fixxer1, mam pas 50 cm jest ok, 5 cm stanowczo za mało, chyba że dasz ekran do ściany, jeżeli.do sufitu będziesz patrzyć w górę, jest to męczące, roboczo możesz sprawdzić bez ekranu - na.ścianie.

Ja chyba wezmę buenoscreen 220, lub 240, mam czas do stycznia :) jak zamówisz supreme elegant, proszę pochwal się bo też się nad nią zastanawiam w dalszym ciągu
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ło matko.... tak zawiniętego ekranu do środka to dawno nie widziałem..... ;-) Współczuje ekranu, dlatego wychodzę z założenia aby kupić sprawdzone ekranu w miarę dobrych firm niż potem dokładać dwa razy... ;-(
Odnośnie rolowania polecam ekrany z napinaczami po bokach, masz pewność że przez cały czas będziesz miał prosty naciągnięty ekran...
Odnośnie topu rozbiegowego, jeśli kupujecie np. takich firm jak Adeo, K.au.b.e.r itd... to tam robicie na zamówienie co do 1cm a nie kupujecie gotowca który się w miarę wpasuje 0,5m w tą czy tą...
 

adcool

New member
adcool, jaki masz pas rozbiegowy na tym ekranie, który chcesz wymienić?
Mam warunki pokojowe podobne do Twoich, tj. projektor od ekranu 3.6m, wysokość pomieszczenia 2.54m, planowany ekran 234x132.
Nie wiem teraz czy wybrać ekran Suprema Feniks Elegant 234x132 z pasem rozbiegowym 55cm za 1200zł, czy tańszą wersję Suprema Feniks 234x132 z pasem 5cm za 850zł. Ekrany manualne, MG, 16:9. Różnica w cenie jest, więc można ją wydać na coś innego.
Projektor planuję Optoma HD26.
Hey, jak tam kupiłeś / wybrałeś jakiś ekran?
 

adcool

New member
Rozpocząłem ten temat, więc go zakończę ;) otóż kupiłem buenoscreen gray hd 240. Po zamontowaniu na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale po seansie filmowym i w trakcie tragedia. Ekran srebrzy na samym środku, jak pościmy biały kolor na pełen ekran powstaje srebrna okrągła plama na środku, gdy podjedziemy i popatrzmy z boku efekt mija, niestety takie coś jest nie do przyjęcia. Na jasnych scenach bardziej się skypialem na srebrzeniu niż.na.filmie. Ekran oddałem sprzedający twierdzi że został wgniecony podczas przesyłki, oddał połowę kasy, sprawa zgłoszona reklamacyjnie do firmy kurierskiej.

Teraz pozytywną strona, kupiłem suprema elegant matt gray 234cm, zero srebrzenia, biały jest biały, ogólnie kolory przez to stają się lepsze. Ekran prosciutki, fajnie automatycznie wolno się zwija, jestem mega zadowolony. Odpowiadając sobie na pytanie, tak warto dopłacić ;) ekran buenoscreen to zwykła ściema w nędznej obudowie nie ma nic wspolnego z prawdziwym ekranem, wcześniej też miałem markowy, także różnica jest wielka.
Jednym słowem polecam dobre firmy, szkoda wydawać kasę na projektor audio itp a zepsuć wszystko nedznym ekranem ;)
 

fixxxer1

New member
Hey, jak tam kupiłeś / wybrałeś jakiś ekran?
Przepraszam za późną odpowiedź, nie subskrybowałem tego tematu.
Roboty w domu mi się przeciągnęły i jeszcze nie kupiłem ekranu. Kupiłem za to projektor, wczoraj doszedł. Zrobię tak jak wszyscy doradzają - prowizorycznie zamontuję projektor przy suficie i sprawdzę jaka wielkość ekranu mi pasuje, jaki pas rozbiegowy będzie mi potrzebny.
Mając projektor w ręku jednak łatwiej wszystko będzie zaprojektować (muszę też wypuścić kable z sufitu podwieszanego).
Zastanawiam się, czy ta Suprema z 50cm pasem rozbiegowym może się zatrzymać w dowolnym momencie (manualna)? Tzn żebym sterował sobie tą wielkością pasa rozbiegowego podczas testów.
 

fixxxer1

New member
Projektor kupiony, przykręcony do docelowego wieszaka, drabina i przymiarka przy suficie ;)
Zakładając docelowy rozmiar ekranu na 234x132 wychodzi na to, że muszę zawiesić projektor w miejscu, w którym jak na złość wychodzą przewody od oświetlenia. Mam teraz zagwozdkę - przesunąć te przewody (sufit podwieszany) i sprawić, że 2 punkty świetlne nie będą względem siebie symetryczne, lub cofnąć projektor i zawiesić ekran 120", czyli 265x149. Odległość kanapy od ekranu to ok 4m dla obu opcji, ale wydaje mi się że przy 120" nie ogląda się tak komfortowo, dostaję zeza :)
Jaką opcję wybrać?
Nie mogę nigdzie namierzyć ekranu Suprema Feniks Elegant CB-S120, nad którym się zastanawiam. Przy uchwycie który mam (18cm) pas rozbiegowy dla 106" to idealnie 50cm, a dla 120" 40cm, czyli tak jak katalogowo wychodzi dla tych ekranów.
Inna sprawa - czy sufit podwieszany wytrzyma projektor wraz z uchwytem zawieszone na 3 kołkach parasolkowych (metalowych)? Czy dla bezpieczeństwa zamocować jakąś linkę (kensington) do sufitu właściwego?
 

Alen69

New member
Bierz 120" jeśli Cię nic nie ogranicza, ja mam 108" i oglądam z 3.5m odczuwam minimalny niedosyt co do wielkości, szczególnie w materiałach 3D. Co do zabezpieczenia projektora linką to dobry pomysł.
 

panwojtek

New member
Projektor kupiony, przykręcony do docelowego wieszaka, drabina i przymiarka przy suficie ;)
Zakładając docelowy rozmiar ekranu na 234x132 wychodzi na to, że muszę zawiesić projektor w miejscu, w którym jak na złość wychodzą przewody od oświetlenia. Mam teraz zagwozdkę - przesunąć te przewody (sufit podwieszany) i sprawić, że 2 punkty świetlne nie będą względem siebie symetryczne, lub cofnąć projektor i zawiesić ekran 120", czyli 265x149. Odległość kanapy od ekranu to ok 4m dla obu opcji, ale wydaje mi się że przy 120" nie ogląda się tak komfortowo, dostaję zeza :)
Jaką opcję wybrać?
Nie mogę nigdzie namierzyć ekranu Suprema Feniks Elegant CB-S120, nad którym się zastanawiam. Przy uchwycie który mam (18cm) pas rozbiegowy dla 106" to idealnie 50cm, a dla 120" 40cm, czyli tak jak katalogowo wychodzi dla tych ekranów.
Inna sprawa - czy sufit podwieszany wytrzyma projektor wraz z uchwytem zawieszone na 3 kołkach parasolkowych (metalowych)? Czy dla bezpieczeństwa zamocować jakąś linkę (kensington) do sufitu właściwego?
Ja namierzyłem ten ekran w kilku sklepach w cenach ok 1600zł.
Jest szansa na ten ekran za 1200, ale nie jestem w stanie teraz tego potwierdzić :)
 

tokarskim82

New member
Trochę się wbiję w dyskusję, bo widzę, że się Państwo znacie na rzeczy. Przeglądam wypowiedzi, bo sam jestem zainteresowany kupnem ekranu do wyświetlania filmów. Ściana trochę mi się znudziła, farby projekcyjnej nigdy nie chciałem używać (droga jak suk..syn), więc zacząłem przeglądać dostępne opcje na różnych portalach i sklepach. Wypatrzyłem ekran 4WORLD Matt White 265 x 149 cm na Ekrany projekcyjne - sklep MediaMarkt.pl tylko nie wiem czy pasowałbym jakościowo do moich potrzeb. Mam trochę przestarzałą Optomę HD600x, ale ciągle daje radę. Maksymalna odległość od rzutnika do ekranu to 4 metry, co już na ścianie sprawdziłem, więc objętość pasuje, rzutnik temat ogarnia. Pytanie tylko jaki (jeśli nie ten 4WORLD) byłby najlepszy do każdego rodzaju filmu (poza Blu Rayami) żeby oddawał najlepszą jakość kolorystyki, kontrastu, ostrości i innych bajerów, które muszą być zgrane pomiędzy rzutnikiem, a jakością filmu (no i ekranem).

Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry