Jaki projektor HD

baartbarnaba

New member
Witam,
w pomieszczeniu w piwnicy chce zrobić kino domowe. Pomieszczenie otwarte ok 70m2 ale na kino będzie wydzielone ok 25m2.
Kanapa od ekranu oddalona o ok 4,5-5m. Miejsce bardzo mocno zaciemnione, tylko jedno małe okienko. Wysokość do sufitu ok 2,55 m.
Co polecanie do takiego miejsca. Budżet ? Coś w full HD za sensowne $, nie ma z góry ustalonego budżetu.
Głównie wyświetlane będa filmy i sport, sporadycznie gry.
Z tego co przeglądałem to wybrałem 2 modele projektorów
Epson Eh-Tw5200 za 2700 pln
Benq Mh680 za 2900 pln

Jeśli chodzi o audio to głośniki Yamaha NS-F150 NS-P150 i amplituner RX-A730.
Co sadzicie o takim zestawie ?
 

marny_popis

New member
Ten benq 680 to słabo do kina bo jest to projektor biznesowy,testowałem go ostatnio w domu i jest za jasny ale benq w 1070 jak najbardziej,poczytaj opinie o nim
 

kiler233

New member
Ja proponuję Optoma hd 141x nowosć od Otomy za 2290 zł. Fajnie swieci . dobra czerń i cena super. lampa koszt to okolo 500- 600 zł.
 

kiler233

New member
U mnie na Optomie 141x nie zaobserwowałem efektu tęczy. Naprawdę śiga pięknie. Jak tylko uporam się z remontem wrzucę filmik albo zdjęcia .
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W takich warunkach kolego możesz zaszaleć i dopasować kolorystycznie ściany do warunków kinowych. Polecam Ci zakup BenQ1070, jest to projektor w swojej klasie bardzo dobry. Jeśli zamierzasz wydać do 3tyś i odpadają projektory z wyższej półki to z niego będziesz zadowolony na początek.
Możesz też pochwalić się swoim pomieszczeniem przed i po:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html
 

baartbarnaba

New member
Poczytałem forum i zdecydowałem się na Banq w1070.
Dzisiaj sprzęt już zamówiłem więc w przyszłym tygodniu będzie u mnie.
Mam fajna, białą pustą ścianę więc narazie spróbuje bez ekranu do projekcji.
Zastanawiam się teraz nad amplitunerem i głośnikami.
Jako, że sprzęt ma służyć też do muzyki (ogólnie to jedno większe pomieszczenie z barem i częścią z kinem) to zastanawiam się nad Yamaha RX-A730. Co do głosników mocno zastanawiam się nad tag harmony tav 606 v3. Wcześniej brałem pod uwagę głośniki Yamaha NS-F150 i NS-P150 ale po przeczytaniu forum, zastanawiam sie nad TH, zbierają bardzo dobre oceny a ich cena jest b. fajna. Co sądzicie ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli masz pustą ścianę bez TV polecam CI zainstalowanie ekranu ramowego na stałe. Po oglądaj przez jakiś czas filmy na ścianie i dopasuj wielkość wyświetlanego obrazu jaka Ci pasuję i zamów taki ekran ramowy a będzie Pan zadowolony...;-)
Odnośnie kolumn to nie ten dział....
 

baartbarnaba

New member
ok, ściana jest totalnie pusta i wolna od czegokolwiek więc można tam spokojnie na starcie coś wyświetlić, a później zamontować ekran ramowy o którym mówisz. Dzięki za pomoc!
 

kojak_ct

Member
Napisz jak wygląda struktura ekranu? Zamówiłem Bueno Screen i ekran składa się z małych kwadracików które srebrzą przy górnej projekcji. :/
 
Do góry