Optoma HD 141X vs Optoma HD 36

wojtasek

New member
Optoma HD 141X vs Optoma HD 26

Witam forumowiczów ;)
Proszę o pomoc.
Otóż zastanawiam się na zakupem projektora z przeznaczeniem do kina domowego. pomieszczenie w pełni zaciemnione - rolety. Wacham się pomiedzy Optoma HD 141X i HD26. czy ktoś miał do czynienia z tymi urządeniami ?
 
Ostatnia edycja:

marny_popis

New member
Też stoje przed wyborem miedzy nimi i chcialbym juz miec to za sobą, przeglądając zagraniczne fora dochodze do wniosku ze poza specyfikacją na papierze są prawie takie same poza kolorem obudowy i ceną, lampę maja tą samą tylko hd ma trochę podkręcony kontrast i jasność (teoretycznie, może yo reklama żeby zachęcić klientów bo jest droższy 500 pln) myslę że w tej cenie do 3000 wszystkie bedą bardzo podobne
 

wojtasek

New member
Też stoje przed wyborem miedzy nimi i chcialbym juz miec to za sobą, przeglądając zagraniczne fora dochodze do wniosku ze poza specyfikacją na papierze są prawie takie same poza kolorem obudowy i ceną, lampę maja tą samą tylko hd ma trochę podkręcony kontrast i jasność (teoretycznie, może yo reklama żeby zachęcić klientów bo jest droższy 500 pln) myslę że w tej cenie do 3000 wszystkie bedą bardzo podobne


No własnie jestem ciekaw czy ta różnica w jasnosci w lampie i kontraście jest warta tych 500 pln ?
 
Ostatnia edycja:

atsii

New member
Witam,posiadam optomę hd 141x.Z czystym sercem mogę ją polecić.Świeci na ekranie ****************** greypro 120".Obraz bardzo dobrej jakości,efektu tęczy nie zauważyłem.Wiatrak pracuje cicho.3D trochę za cieme do tego ekranu. Pozdrawiam
 

marny_popis

New member
Witam,posiadam optomę hd 141x.Z czystym sercem mogę ją polecić.Świeci na ekranie ****************** greypro 120".Obraz bardzo dobrej jakości,efektu tęczy nie zauważyłem.Wiatrak pracuje cicho.3D trochę za cieme do tego ekranu. Pozdrawiam

Może jakieś fotki z projekcji:) a jak wygląda sprawa ostrości obrazu nie ma takiego problemu jaki był w poprzednim modelu, jakich używasz okularów do 3d.
 

atsii

New member
Z fotkami będzie kiepsko jestem "analfabetą" komputerowym.Jeżeli chodzi o ostrość to nie wiem jak było w poprzednim modelu,ale w141x jest bardzo dobrze.Kiedy go kupiłem materiał wyświetlany był na zwykłej rolecie 240cm,obraz ok ale bez rewelacji.Dopiero kiedy zamontowałem ekran projektor wyświetlił świetny obraz.Nabrał plastyczności, kontrast i kolorystyka zdecydowanie na plus.Przedtem trzeba było pobawić się suwakami żeby coś osiągnąć,potem go zresetowałem i oglądam filmy w trybie referencyjnym z drobną korektą.Do 3d używam okularów optomy zf2100,jak pisałem ekran jest szary plus przyciemnione okulary to nie jest dobre połączenie.Zwiększając jasnoś obraz staje się wyblakły,do tego dochodzi ból głowy co jest dziwne bo nigdy nie miałem z tym problemu.
 

marcinjcs

New member
ja mam pytanie odnośnie 3D w tym projektorze. w specyfikacji pisze ze przez HDMI obsługuje jedynie SBS (side by side) 1080i natomiast wiekszosc materiałów to SBS 1080p.

Czy jak podepne PC przez hdmi i puszcze 3D sbs 1080p to projektor to odtworzy? (reczne włączenie tryb 3D lewo/prawo SBS) ? czy niestety na tym projktorze SBS 1080p nie da rady odpalić ?

dziekuje za odpowiedz

juz doczytałem, zle rozumiałem SBS 1080i i 1080p, myslałem caly czas o rozdziałce w pionie a nie w poziomie.

SBS 1080i to 1920x1080 a SBS 1080p to 3840x1080. Więc wszystko oki, teraz mysle ze bez niczego wszystko bedzie grało :)

 
Ostatnia edycja:

rafalostry

New member
fajnie gdybyś miał możliwość zobaczenie jakiegoś demo i ocenić czy nie będziesz widział tęczy, ja widzę ja często, ale moja dziewczyna wogóle, Wiec to sprawa bardzo indywidualna.Obraz mnie powala:) pozytywnie oczywiście, ostry w każdym rogu, kolory bajka , czerń tez na wysokim poziomie, Mam ścianę pomalowaną na kolor ciemny szary, ogladam z odległości około 5 m , obraz 120" i jest naprawde ok.
 
Do góry