Jaki 15m kabel HDMI ?

barni

Member
Jakie macie kable o dlugosci 15m lub dluzsze z ktorymi nie mieliscie problemow ? Ew z jakimi mieliscie problem, ktore trzebaby omijac ?


Pozdrawiam
Rafal
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja od 2 lat użytkuje do projektora kabel Prolink exklusive 1.4 15m hdmi za 179zł. Polecam z czystym sumieniem, wszystko działa tak jak na leży za równo 2d jak i 3d. Dla porównania posiadam kabel 1m hdmi Monster cable za 350zł i brak jakichkolwiek różnic w obrazie. Jak sam widzisz musiał bym na głowę upaść abym kupił na dzień dzisiejszy jakiś drogi kabel hdmi. W tedy tego nie wiedziałem, ale człowiek uczy się całe życie. Mam nadzieje że nie zrobisz tego błędu co ja. Kabel albo działa albo nie działa nieważne czy kosztuje 12zł za metr czy 350zł. Niech to będzie przestroga i informacja dla innych użytkowników tego forum.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja polecam Audioquest Premium za półtora kafla, podobno obraz lepszy;) tak czytałem w informacjach od producenta hihi
 

jurass

Banned
Przy takich długościach kabla HDMI oczywiście nie chodzi o to czy obraz będzie lepszy czy gorszy, tylko czy w ogóle będzie. Chciałem być sprytny i nie przepłacać i kupiłem kiedyś 10 m Hamę - poleciała do kosza. Bandridge Profigold pracował bez zarzutu.
 

barni

Member
Dokladnie, chodzi o to aby obraz dolecial, na tanim 15 metrowym dvi jaki jest w tej chwili przy probie wystawienia obrazu na monitor grafika maca tak rzuca obrazem jakby zejsc zza chwile miala. Stad pytanie jakie kable dzialaja u Was.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Lekko odświeżę temat. Mam problem z obrazem a raczej z jego brakiem w 1080p 50/60hz. Kabel 15m jakiś nie firmowy oraz prolink z allegro za 180zł. Efekt taki sam na obu kablach. Połączenie między ampli a projem, oczywiście na krótkim kablu wszystko działa bez problemu.
 

barni

Member
Ta 15 metrowka spina w firmie mojej żony Mac-a z projektorem Acera bez najmniejszego problemu. Połączenie podłączane i rozłączane każdego dnia, działa za każdym razem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ta 15 metrowka spina w firmie mojej żony Mac-a z projektorem Acera bez najmniejszego problemu. Połączenie podłączane i rozłączane każdego dnia, działa za każdym razem.
Tutaj raczej jest problem w projektorze, a raczej w tym, że ma większe wymagania co do sygnału wejściowego. Może w tym wypadku pomoże kabel z wzmacniaczem zabudowanym w wtyczkach?.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ktoś z szanownych Kolegów kiedyś wkleił linka do kabli z wzmacniaczem we wtyczce ale nie mogę znaleźć. Jak ktoś znajdzie to proszę o podpowiedź
 

darekguma

New member
Bez reklam
Z 10 m u mnie dziala HDMI 1.4 High Speed VITALCO 10m z 15m HDMI 1.4 3D Prolink Exclusive


Pozdrawiam
Rafal

No właśnie taki Prolink u mnie nie działa

Ta 15 metrowka spina w firmie mojej żony Mac-a z projektorem Acera bez najmniejszego problemu. Połączenie podłączane i rozłączane każdego dnia, działa za każdym razem.

Tutaj raczej jest problem w projektorze, a raczej w tym, że ma większe wymagania co do sygnału wejściowego. Może w tym wypadku pomoże kabel z wzmacniaczem zabudowanym w wtyczkach?.

Lekko odświeżę temat. Mam problem z obrazem a raczej z jego brakiem w 1080p 50/60hz. Kabel 15m jakiś nie firmowy oraz prolink z allegro za 180zł. Efekt taki sam na obu kablach. Połączenie między ampli a projem, oczywiście na krótkim kablu wszystko działa bez problemu.
Koledzy proszę o pomoc, problem dalej nie rozwiązany, miałem kilka kabli i żaden z nich nie puścił sygnału 1080p, na kablu 1,5m obraz jest na 10 i 15 metrów obrazu brak. Może macie jakieś doświadczenie z kablami i takimi problemami.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pytanie, czy podpinałeś ten 15m kabelek pod blu ray i bezpośrednio do projektora z pominięciem amplitunera?
 
Do góry