Ekran projekcyjny wklęsły do Epson EH-TW3200 - czy warto?

scat78

New member
Witam szanownych forumowiczów
od 2 lat posiadam projektor Epson EH-TW 3200 i wyświetlam filmy na szarej matowej ścianie (nie wiem jaka była to farba ale chyba Ticurilla - kolor zupełnie okazał się przypadkowy).
Generalnie odczucie mam że obraz jest bardzo dobry - choć nie ma porównania.
Do tego kalibrację zrobiłem sam i to pod siebie.

Pokój też jest przygotowywany zupełnie przypadkowo (choć jest to nasza prv klubówka) tj. ściany boczne ciemne, ściana z projekcją i za plecami jest szara. Sufit biały, podłoga - szara wykładzina.
Niestety i mebelki i sofa z fotelem są białe. Do tego bardzo małe okno z roletą.

Teraz przyszedł czas na profesjonalny ekran projekcyjny. Jako, że ostatnio jest moda na wklęsłe TV a i jeden z moich znajomych taki sobie zakupił i jest bardzo zadowolony to zainteresowałem się ekranem projekcyjnym Ekran Adeo Plano Curved 220x124 cm (16:9).

Obliczyłem, że odległość projektora od ekranu będzie OKI - tj. około 3.8m dla tego ekranu z zachowaniem jasności.

Czy ktoś z użytkowników miał możliwość oglądać jakieś projekcje na tego typu ekranie i czy dla tego projektora będzie to miało sens? Czy rozmiary są dobre oraz jaki kolor kranu czy biały czy szary referencyjny a może jeszcze jakiś inny?

Dziękuję za pomoc.
 

SCG

New member
tadekopania, czy w każdym temacie zamieścisz posta o tym jaki to MagicScreen jest genialny? Na 24 posty 20 dotyczy tego ekranu... Jesteś ich producentem czy może sprzedawcą?
 

lll

New member
Sytuacja zmierza w prostej linii do tego, by nazwa "Magic Screen" została na forum zbanowana. Ot, do czego prowadzi nieudolna spamerska "promocja".
A nawiasem, gdy słyszę w życiu "magic ...", w odniesieniu do jakiegokolwiek produktu, to wiem, że jest on raczej badziewny, pod pozorem "magicznej innowacji".
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A myślisz, że projektor zgadnie gdzie masz krzywiznę i tam odpowiednio wyreguluje ostrość? Przecież on jest przystosowany do płaskich ekranow. Byle fala na ekranie i już będziesz mieć w tym miejscu nieostry obraz,
 

scat78

New member
A myślisz, że projektor zgadnie gdzie masz krzywiznę i tam odpowiednio wyreguluje ostrość? Przecież on jest przystosowany do płaskich ekranow. Byle fala na ekranie i już będziesz mieć w tym miejscu nieostry obraz,

Gdybym wiedział to nie zakładałbym tego posta. Ale poczytałem o tym i różnie piszą.
Może i słuszna uwaga - ale czy ktoś ma doświadczenie w tym? Przedstawiciel jak to przedstawiciel twierdzi ze nie potrzeba takowej soczewki.
 

Orzeł3

Banned
Dostałeś moją wiadomość na PW ?
Pisałem wyraźnie , że będzie efekt horyzontu :(
Wiem , bo mam taki ekran i dokupiłem dwie proste listwy , aby wybrnąć z tego kłopotu .
A , przedstawiciel i firma Adeo wprowadza w błąd ! Pier... głupoty !
Mam nadzieję , że wyjdzie im zachłanność bokiem :)
Nie polecam w 100% !!!

Pozdrawiam .
Maciej
 
Do góry