Ekran projekcyjny do 1000zł (234x132) do salonu (optoma hd141x)

jedrek_1

New member
Witam,
planuję kupić projektor Optoma hd141x i szukam do niego jakiegoś przyzwoitego ekranu do 1000zł (jeżeli coś takiego istnieje;)
Prosiłbym również o poradę Biały czy Szary będzie lepszy w mojej sytuacji.

Specyfikacja:
- wymiary 234x132 lub 240x135 (16:9)
- ekran rozwijany ręcznie (żeby uciąć kilka stówek)
- odległość ekranu od projektora ~3,8m
- odległość ekranu od widza ~4m
- jasny sufit, jasna podłoga, jasna ściana 2m na lewo od krawędzi ekranu, ciemno szara bezpośrednio na prawo od ekranu. okna w 100% zasłaniane ciemnymi roletami naprzeciwko ekranu.
- źródło obrazu 50% filmy hd wieczorem (czasem 3d), 20% tv (głównie sport) i 30% konsola o różnych porach dnia
 

beataipawel

New member
Cześć,

Nie musisz rezygnować z ekranu elektrycznego ;-)
Prawie rok temu też kupowałem projektor oraz ekran.Ja mam Optomę HD131Xe, która jest rewelacyjna.
Wymiary ekranu, który chcesz kupić są idealne. Wiem, ponieważ warunki projekcji mam bardzo, bardzo podobne.
Kupiłem ekran RoyalScreen firmy Kraftmann.
Cena 1 390 zł ale sprzedali dokladnie za 1 000 zł + kosz wysyłki.
Wbrew różnym opinom o firmie Kraftmann krążącym na forach, ekran jest super. Boki się zawijają oczywiście na klika cm ale zupelnie nie przeszkadza to w oglądaniu. Sterowanie pilotem bezcenne ;-).
Mój pokój jest wysoki na 3,2m zatem szukalem ekranu z szerokim pasem rozbiegowym. Mój ekran ma pas rozbiegowy 60cm i czarne ramki 5cm na dole i po bokach
Jak masz dodatkowe pytania to pisz :)
 

jedrek_1

New member
@beataipawel mógłbys napisać co skłoniło cię do wyboru tego ekranu. Generalnie większość opinii na temat Kraftmanna jakie znalazłem to opinie negatywne. Może porównywałeś je naocznie z jakimiś innymi np. Suprema, albo Adeo? Bo ja nie mam takiej możliwości.

W jednym z wątków @Alkor napisał że najtańszym godnym polecenia ekranem jest Adeo Winch Linear za 1200zł niestety wycofany z produkcji, a podane na stronie producenta, jako alternatywa Winch Elegance i Professional kosztują ponad 2k. A ekrany Adeo Cyber za 830zł to ich najniższa półka więc chyba nie warto brać ich pod uwagę?

Dlatego na chwilę obecną skłaniam się do Supremy Feniks Elegant (234x132 MG) za 980zł. Czy ktoś z forumowiczów miał kontakt z tym ekranem? Jakieś opinie? Jak wypada na tle ww. Adeo Winch Linear?
 

beataipawel

New member
Głównym kryterium była wielkość ekranu, cena i jak napisałem wcześniej szerokość pasa rozbiegowego. Większość ekranów ma pas rozbiegowy 30 cm ale przy wysokości pokoju 3,2m to za mało. Mój ma 60cm. Nie porównywalem ekranu z innymi. Nie jest to wcale łatwe. Wygląda to dokladnie tak jak z porównywaniem projektórów. Brak jest po prostu porządnych sklepów z dobrym wyposażeniem w sprzęt pokazowy. Trzeba się nastawić na opinie z forum lub zaryzykować. Z tego co pamiętam ekran o takiej wielkości w przystepnej cenie ma też firma Optika.
 

SCG

New member
jedrek_1, ja po długiej analizie wybrałem właśnie Feniksa, czekam na dostawę, ekran będę miał na dniach to mogę Ci napisać jak się sprawuje. Rozmawiałem na priv z posiadaczami i po 3 latach jest OK, więc myślę że daje radę. Fajny był jeszce AVtek, niestety już nie produkowany.

Co do Kraftmanna, dla mnie odpadł ze względu na kiepskie opinie. Na forum konkurencji jest długi wątek, w pewnym momencie autor dał do zrozumienia ze Kraftmann próbował wywrzeć nacisk na niego i prosił o usunięcie tematu w zamian za pozytywne załatwienie sprawy. Nawet jeśli to odosobniony przypadek, dla mnie to dyskwalifikacja firmy. Facet w sumie sprawę i tak wygrał, ale musiał korzystać z rzecznika praw konsumenta.

P.S. Ekran który zamówiłem ma 234cm, wybrałem gray by mieć lepszą czerń (jasne ściany i sufit, na dodatek jasny projektor). Tobie też powinien gray pasować. Co do ceny - nie wiem gdzie znalazłeś za 900zł, ja niestety zapłaciłem 1220.
 
Ostatnia edycja:

SCG

New member
Odpisuję z dużym opóźnieniem za co przepraszam (Nie działały mi przekierowania na forum, więc przestałem śledzić temat i forum).
Ekran wisi od listopada, wygląda jak wyglądał, jest prosty, delikatne zwijanie(względem pionu o 1,2cm) jest na czarnym marginesie i kilka mm na krawędzi. Praktycznie niezauważalne i przypomniałem sobie specjalnie na potrzeby tego posta. Jest stałe od chwili otrzymania. Środek gładki. Dolna belka dosyć ciężka, nie mam porównania z innymi ekranami, ale na pustą nie wygląda. Mechanizm działa sprawnie. Nie wiem czy potrzebował czasu by się wyrobić, czy ja musiałem się nauczyć. Początkowo potrzebowałem 5 prób by zwinąć ekran, teraz łapie za pierwszym.
Co do montażu dużej regulacji nie ma, ale montaż bez problemu, wszystko w zestawie.

Subiektywne odczucie co do ceny - sam się zastanawiałem pomiędzy czymś tańszym a tym, widząc problemy ze srebrzeniem Bueno ze swojego jestem na 100% zadowolony. Nie wiem jak ekrany z przedziału cenowego pomiędzy Bueno a Supremą(może wtedy by zadowolenie opadło), na pewno jednak nie dopłaciłbym kilkuset złotych by pozbyć się tego zwijania które mam.

A jeszcze bym zapomniał - zapach. Pierwsze kilka dnii, może tydzień, go wietrzyłem bo było czuć "zapach farby", po wietrzeniu jest całkowicie bez zapachu.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
z tymi ekranami to jest taka prawda,że jak kupisz najtańszy,ja mam firmy 4 world 120" i jest super,idealnie,boki minimalnie są przygięte(to norma nawet w ekranach za 2000 zł bez napinaczy.polecam nie wydawać kasy na marne(chyba ze z napinaczami)
 
Do góry