Niedrogi zestaw - Avtek 175 + Acer x1236

wajsBKS

New member
Zastanawiam się nad takim zestawem - nie jestem zbyt wymagający, chciałbym czasami obejrzeć coś na większym ekranie niż ekran laptopa.
Odległość jaką dysponuje to max 4 metry, chciałbym, żeby projektor był zawieszony pod sufitem.
Czy mogę prosić o radę czy ten sprzęt będzie się nadawał do takiej rozrywki?
pozdrawiam
 

Scrollek

New member
ekran do do niczego, mały ,format 4:3, biały, brak możliwości montażu na suficie a projektor chcesz pod sufitem.
Najtańszy projektor do montazu pod sufitem który umożliwia "normalne" wyświetlanie obrazu to epson EH-tw3200 z lens shift 4,5k musisz liczyć.
Najtańszy mały dobry ekran ok 2k
 

wajsBKS

New member
dziękuję za odpowiedz, jednak tak jak pisałem - nie jestem zbyt wymagającym widzem i wydaje mi się, że nie trzeba wydawać 6,5k na to, żeby raz na jakiś czas obejrzeć film...
 

Alkor

New member
Bez reklam
Pewnie, że nie jest konieczne wydawanie od razu 6500 zł, żeby pooglądać coś sobie na dużym ekranie - szczególnie w przypadku przejścia z ekranu laptopa 15".
Pytałeś jednak o ten konkretny zestaw, który ma tyle wspólnego z jakimkolwiek kinem domowym, co Ferrari 458 Italia z samochodem dostawczym :) - ten biurowy rzutnik Acer X1263 nie posiada nawet wejścia HDMI, poza tym format 4:3, matryca dość archaiczna 1024X768, skromny zoom 1.1X (TR 1.95-2.15 - z 4 m osiągalny obraz o szer. ok. 2 m ) i brak Lens Shift.
Podsumowując, ten Acer nadaje się do pierwszego kina domowego bardzo średnio - mówiąc najoględniej - a przecież nie jest darmowy, kosztuje (nowy) 1500 zł.

Moim zdaniem nawet najtańszy projektor do kina domowego powinien spełniać pewne minimalne wymogi, aby się nadawał dobrze do użytku domowego - albo inaczej mówiąc - żeby warto było wydać na niego ciężko zarobione pieniądze.
Przede wszystkim należy unikać rzutników typowo biurowych, gdzie nacisk położony jest głównie na jasność, a nie jakość obrazu i mamy do dyspozycji masę mało przydatnych w domu wejść i funkcji, za które niepotrzebnie płacimy.
Projektor musi mieć format 16:9 i rozdzielczość 1920X1080 (min. 1280X720), przeznaczenie do kina domowego, wejście HDMI, dość długi zoom i Lens Shift ułatwiający montaż. Bez LS da się projektor zawiesić, ale trzeba się niejako "wstrzelić" z obrazem w ekran - regulacji w samym rzutniku brak.

Najtańszym spełniającym minimalne wymagania byłby wg mnie BenQ W1070 - niezły rzutnik DLP 1080p 3D (!), dobrze wyposażony (głośnik, dużo wejść), posiada nawet Lens Shift pionowy o niewielkim zakresie pomocny w instalacji. Za około 3000 zł oferuje dobry, bardzo jasny obraz (max. ekran >350 cm), niezły kontrast rzędu 1400-1800:1, naturalne, żywe kolory po kalibracji i świetną dynamikę jasnych scen za takie pieniądze. Jak najbardziej możliwa instalacja sufitowa w osi ekranu (w poziomie) - górna krawędź ekranu wypada mniej więcej na wysokości obiektywu.

Na początek możesz spróbować z tańszym BenQ W750 za ok. 1900 zł - podobnej klasy, co W1070, ale mniejszej rozdzielczości 720p. Dysponuje on wejściami HDMI 1.4, czyli jest w stanie wyświetlać obraz 3D bezpośrednio z odtwarzacza Blu-ray.
Czasem pojawiają się ciekawe oferty z rynku wtórnego - np. niezłe 720p za mniej niż 1000 zł:
sprzedam projektor benq w700 Jaworzyna Śląska

Z tanimi ekranami jest duży kłopot - w większości przypadków lepsze (i tańsze) będzie pomalowanie ściany lub płyty białą/szarą farbą. Można próbować coś znaleźć sensownego, ale gwarancji nie ma.
Kilka ręcznie rozwijanych ekranów:
http://www.prono.com.pl/produkt-ekran-reczny-******************-econo-wall-200x117-mw-23294.html
Ekran Optoma 16:9 203x114 DS-9092PMG+ - Prono.com.pl
Ekran ręcznie rozwijany Suprema Feniks 234x132 cm (16:9)
Ekran ścienny Projecta SlimScreen XL 244x142 cm (16:9).

Na koniec dość drogi, ale solidny ekran z napędem korbowym Adeo Winch Linear 95" z pasem górnym i obramowaniem za 1220 zł:
Ekran ręcznie rozwijany Adeo Winch Linear 220x124 cm (16:9)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry