Mini kino 3D - potrzebna pilna pomoc

qualin

Member
Moja mama wraz z kilkoma znajomymi postanowila otworzyc kino-kawiarnie (sala kinowa ma 4 rzedy po 6 foteli). Nie znaja sie zbytnio na temacie i zatrudnili pewna firme od kin 3D. Wg mnie facet ich totalnie oszukal i wcisnal sprzet bardziej biurowy niz do ogladania filmow.
Budzet byl ok 50 tys zl z montazem. Takie cos zostalo zamontowane:

zrmr.jpg


Ceny sa mega kosmiczne, szczegolnie za ten "serwer".
Zainstalowany projektor to Viewsonic PJD6543W. Wg mnie jest on chyba zbyt jasny jak na zaciemniona sale kinowa no i obsluguje tylko 720p co jak na ekran o szerokosci 3m jest troszke malo bo widac ogromne piksele.
Reszta sprzetu jest taka jak na obrazku powyzej, brakuje tam tylko suba, ktory jest z firmy Taga (modelu nie pamietam).
Facet od sprzetu twierdzil, ze projektor fullhd jest za ciemny do odtwarzania materialow 3D oraz, ze ekran 3m jest do tego za maly.
Ten caly serwer nie potrafi odczytywac plyt bluray 3d, znaczy sie naped jest, ale z softu zainstalowane tylko nvidia 3dtv oraz stereoscopic player, ktory nie ma opcji odtworzenia plyty bluray.
Co sadzicie o takim sprzecie? DObrze mi sie wydaje, ze ktos tutaj niezle przycial?

No i teraz ogromna prosba, jaki sprzet byscie doradzili zeby zmiescic sie w kwocie powiedzmy 40 tys (10 zostawiam na ewentualny montaz+okablowanie).
 

collider

New member
Bez reklam
Cena amplitunera plus zestaw głośników z kosmosu. Zestaw głośników powiedzmy 3000zł plus amplituner około 2000zł.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam z ciekawosci sie spytam w jakim miescie Twoja mam chce otworzyc ten interes, jesli to nie tajemnica?
 

qualin

Member
No wlasnie dlatego powstala taka inicjatywa bo w miescie nie ma kina i trzeba do najblizszego jechac 10 km, lub 40 do multipleksu. No, ale niestety jak widac w pierwszym poscie trafil sie nieuczciwy sprzedawca/monter sprzetu i zostala wlozona masa pieniedzy w sprzet, ktory nadaje sie do prowadzenia prezentacji biurowych bardziej niz puszczania filmow :/
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kosmos cena, z calym szacunkiem, ale nie powinno sie zabierac za biznes o ktorym nie ma sie pojecia.
Mozna dac 50k, czy nawet 200k za kino, ale niech to bedzie z glowa.
O co chodzi z tym "serwerem", sprzet grajacy za 10k, a serwer za 15k?
Co z tym sprzetem zrobisz, skoro juz pytasz o nastepny?
A jak to prawnie wyglada, ten temat jest juz ogarniety?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Coś czuję że dostały panie dofinansowanie z Urzędu Pracy :) Ale inicjatywa chwali się.
Tyle że na 23 osoby (pary okularów w specyfikacji) to taka już całkiem salka.
Ja to się spytam od podstaw - jak z adaptacją salki pod ten projekt? Ściany, podłogi, wykładziny, barwy sufitu, oświetlenie, no i fotele? Czy to bardziej coś w stylu sali w szkole i na krzesełkach drewnianych?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widze, to projekty maja fajne. To ich nie pierwsza realizacja, wiec doswiadczenie jest.
Prawnie tez widze ze sa w stanie ogarnac temat.
Temat akustyki wyceniany jest indywidualnie.
Tylko chcialbym sie dowiedziec o co chodzi z tym serwerem.
Co do pomyslu, to pewnie ze swietna sprawa, ale czy dochodowa, to juz zalezy do lokalizacji, kosztow utrzymania itp.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Serwer pewnie na pliki filmowe, bo nie widzę żadnego playera. A więc dalsze pytania o źródło kopii filmów itd.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przejrzałem ich stronkę, mogę mieć podejrzenia że w cenie serwera jest zaszyta opłata za jakieś licencje na oprogramowanie bądź też dostęp do zbioru danych/filmów tej firmy. Zbiór jest centralnie aktualizowany o nowe tytuły a w tych mini-kinach tylko wyświetla się co jest dostępne. Klik i masz.
Tak bym sobie wytłumaczył, bo przecież 15tys to nie może być za sprzęt.

--edit--
poczytałem dokładniej, jednak nie oni udostępniają filmy, tylko kierują do odpowiednich instytucji/firm. Zatem te 15tys. to wychodzi faktycznie za sprzęt - serwer. Może kabelki w tym są? ;)

dcp-3dswiat-300x184.jpg


--edit2--
ha, znalazłem drania, to jest ten serwerek :D
http://www.doremilabs.com/products/cinema-products/dcp-2k4/

Całe te oprogramowanie które dostaje się w pakiecie tyle kosztuje. No niestety tak jest z dedykowanym oprogramowaniem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To wszystko wyjasnia. W takim razie pozostaje drugie pytanie.
Czy obowiazujace prawo co do oprogramowania nakazuje uzywania tego konkretnego (dedykowanego) softu, do odtwarzania filmow w miejscu publicznym?

Chodzi mi tu o bardzo prosta sprawe, czy nie mozemy posluzyc sie innym platnym programem w tym takze sprzetem, ktory jest tanszy, a jednoczesnie bez zadnych konsekwencji pozwoli nam za kase sprzedawac bilety do takiego mini kina?
Jezeli tak nie jest, to nie ma co gadac.

Dobrze wiemy, ze nie jeden z nas ma w domu lepszy sprzet jak ten z listy.
Lepszy ekran, projektor, HTPC czy w koncu sprzet audio.
To jest tak jak z komputerami, mozemy kupic gotowy i firmowy, z gorszymi parametrami ale z logo, albo na wlasna reke zlozyc dobierajac samemu odpowiednie komponenty.
Mozna mnozyc przyklady, kiedys jak ktos otwieral kafejke internetowa, to dzwonil do firmy i mu skladali odpowiednie sprzety, placil czesto wiecej jak 50% wartosci, ok usluga kosztuje, ale ci cwansi sami dobierali i skladali odpowiednie komponenty, a jak biznes padal to nie bylo placzu, a tamci przez lata splacali kredyty.
Dziala to w kazdej jednej branzy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No tak to już jest, jak nie jesteś w temacie to płacisz za gotowca. I tak zapewne w tym przypadku jest. Dedykowane oprogramowanie kosztuje krocie, choć często w ułamku % jest tylko wykorzystywane, co można by śmiało tańszą lub darmową alternatywą zastąpić. Tylko trzeba by jeszcze to wiedzieć i się na tym znać. A weź tym damom to wytłumacz ;) A tak mają gotowca, support na ileś czasu i spokój ducha :)

Co do obowiązującego prawa śmiem przypuszczać że te oprogramowanie nie jest narzucone, a jedynie metoda pozyskiwania kopii filmów do odtwarzania (z licencją).
 

qualin

Member
Ten serwer, ktory jest to najzwyklejszy w swiecie domowy komputer intel i3, 8 gb ramu, 1tb hdd, geforce 650ti, naped bluray i wszystko na plycie asrocka - koszt max 2500 zl w sklepie z komputerami.
Co do softu to on nic nie ma. do odtwarzania filmow 3D jest Stereoscopic Player, ktory jest darmowy i odtwarza tylko pliki z kompa lub plyty dvd, nie odtwarza plyt bluray 3d. (koles, ktory montowal sprzet wgral piraty z torrentow!!! - poprostu pelen profesjonalizm)

Sala wyglada mniej wiecej tak:
s886.jpg


Jezeli chodzi o filmy to trzeba miec licencje, niestety jest ciezko je dostac. Narazie udalo sie zalatwic na filmy, ktore sa rok po premierze kinowej.

W tej chwili jedyna opcja to dostosowanie sprzetu do kwoty jaka trzeba mu bylo zaplacic. Zrobilem sobie zestawienie i to co jest aktualnie zainstalowane kosztuje 20 tys zl, podobno za usluge montazu wzial 4 tys, czyli mamy 24 tys, a dostal 48 tys zl. Takze 24 tys zl to przebitka na sprzecie!!!
chce mu zaproponowac (jezeli nie chce sie spotkac w sadzie, bo takie cos podchodzi juz pod oszustwo), zeby zamienil ten buirowy projektor na Epsona EH-TW9200 oraz ekran na matt grey ramowy. I tak zostanie sporo nadwyzki w kasie, wiec bedzie musial zrobic inne ceny bo te ktore sa na fakturze to jakies nieporozumienie i dla skarbowki bedzie to jasny sygnal, ze ktos tu chyba jakis szwindel robi.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Trochę mnie dziwi rozkład pomieszczenia bo nie bardzo sobie wyobrażam ustawienie głośników. Tam trzeba by było drzwi zamurować albo dać zestaw głośników np. Bose gdzie w dyskretny sposób można je umieści by nie utrudniały i nie zagracały pomieszczenia. Nie o tym jednak tu mowa. Dla mnie ceny są za wysokie. Tak jak pisałem samo KD można kupić dużo taniej. Skoro jak piszesz jest to zwykły komputer bez żadnych wodotrysków to pewnie i sam się orientujesz, że koszt powinien być dużo niższy bo myślełem podobnie do wielu, że cena za serwer zawiera urządzenie, obsługę, serwis i licencję na filmy.
 
Do góry