Projektor do 2.5k (LED czy nieLED)

levandowsky

New member
Witam,

Od dość dawna przymierzam się do kupna projektora, którego celem będzie wyświetlanie filmów w moim niezadużym pokoju (odległość około 3-4 m). Mogę przyznać że jestem laikiem w tych psrawach - owszem przeczytałem 1000 różnych opinii na temat 1000 projektorów ale nadal jestem w tym samym miejscu :) Nie wiem czy lepszym wyborem jest zwykły projektor (DLP) czy też w technologii LED. Czy warto zwracać uwagę na moduł WiFi? Wydaje się to wygodną opcją, ale czy taki sposób komunikacji nie wpływa na opóźnienia podczas projekcji?
Im więcej opinii czytam tym mniej wiem, więc postanowiłem doradzić się ekspertów :) Krótko podsumuje:

- obraz 720p lub 1080p
- NIE potrzebuję 3D
- NIE potrzebuje wbudowanego głośnika
- Moduł Wifi? (czy warto)
- będzie używany wieczorem


Moje typy:
BenQ W750
z ledowych LG PA70G - tylko czy LED nadaje się do oglądania filmów w w miare dobrej jakości?

Dzięki z góry za pomoc,
Filip
 

collider

New member
Bez reklam
Projektor ledowy potrzebuje lepszego zaciemnienia pokoju, ale oglądać da się jak najbardziej. Miałem okazję widzieć próbki Avatara i jakieś strzelanki z PC na jakimś Acer z zaledwie 300 lumenami a i tak wywarł na mnie duże wrażenie.
 

levandowsky

New member
Dzięki za odpowiedź. Zaciemnieniem się zbytnio nie martwię. Powoli skłaniam się do LG PA70G po przeczytaniu wielu opinii na forum i gdzie indziej. Oczywiście jest pare sprzecznych (cicha praca vs głośna praca), ale w tej cenie wydaje się póki co moim faworytem jeśli chodzi o LEDy.

Pytanie tylko - jakie są zalety LEDów nad zwykłymi lampowymi oprócz żywotności lampy? Pewnie też mniejsze gabaryty, ale czy coś więcej?
 

jacekin

New member
Mam pa70g i polecam. Jest bardzo cichy. W swojej cenie nie ma konkurenta.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

levandowsky

New member
Dzięki za pomoc.

Epson tw9200w jest bardzo fajny lecz niestety trochę drogi (13k+) :)
Ciekawą opcją wydaje się więc BenQ GP20, czy ktoś z użytkowników go posiada i może wypowiedzieć się na jego temat? Czy w porównaniu do LG PA70G warto dopłacić około 300zł za ShortThrow i WiFi? Może ktoś widział oba te projektory w akcji?
 

levandowsky

New member
Panowie, przepraszam za post pod postem, ale jedna rzecz nie daje mi ciągle spokoju.
Byłem już zdecydowany na LG PA70G, ale zacząłem (niestety) przeglądać dalej inne oferty. W tej chwili mam 6 projektorów w różnych cenach i tak naprawdę nie wiem czym będą się różniły przy projekcji filmów.

- LG PA70G (ok. 2200 zł) (LED)
- BenQ W700 (ok. 2000 zł)
- BenQ MW523 (ok. 1700 zł)
- BenQ GP10 (ok. 1700 zł) (LED)
- LG PB60G (ok. 1700 zł) (LED)
- Acer P1273 (ok. 1500 zł)

Jak widać ceny różnią się od siebie - czym będą się różniły te projektory? Wszystkie mają technologię DLP, 3 z nich to projektory LEDowe. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czy warto zapłacić więcej czy nie warto przepłacać jeśli chcę oglądać filmy nie w fullHD (720p wystarczy).

Proszę o pomoc :blagam:
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli bedziesz ogladal tylko filmy nie full hd i Twoja decyzja sie nie zmieni w ciagy najblizszych 2-3 lat, nie warto przeplacac :)
za reszte zakup piwa, kukurydze i zapros kolezanio z pracy, ze szkoly, czy uczelni :)
 

levandowsky

New member
Dzięki za odpowiedź.

W tej chwili rozważam już 3 projektory - odrzuciłem Acera i 2 LEDy LG PB60G oraz BenQ GP10 ze względu na to, że wydają się być bardziej przenośnymi zabawkami niż projektorami. Na AVSforum czytałem że 500 lumenów w ich przypadku jest zawyżone a po zdjęciach projekcji widziałem, że kolory nie są zbyt żywe.

W tej chwili mój wybór to LG PA70G lub Benq MW523 (ewentualnie W700 ale nie wiem dlaczego jest droższy od MW523, parametry wydają się byż zbliżone a nawet gorsze).

Moje wątpliwości:

- Czy LED po prostu da radę - dopłacę 500zł ale czy będę miał równie fajny obraz?
- Dedykowana odległość w BenQ to 6m (!) - to trochę za dużo - jak to będzie działało przy 3-3.5m?
- Nagrzewanie się zwykłej lampy a LEDowej - domyślam się że nieporównywalne
- Szybkość startu (gotowości) - zbliżona?
- Czy będę załował że nie kupiłem LED?

Różnica w cenie to 500zł - nie jest żadnym problemem, ale chciałbym mieć pewność że dopłacam za lepszy sprzęt. Pomożecie w ostatecznym wyborze?
 

jacekin

New member
Led da radę.
Mój pa70g jest letni nawet nie ciepły.
Startuje gdzieś max około 2 sekundy.
Będziesz żałował: led jest bardzo cichy, nie grzeje się, energooszczędny, pa70g jest bardzo jasny w swojej cenie to naprawdę 700 lumenów. Trwałość led 30000h. Mam porównanie do lampy w tej cenie i zostaję przy led.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

levandowsky

New member
Led da radę.
Mój pa70g jest letni nawet nie ciepły.
Startuje gdzieś max około 2 sekundy.
Będziesz żałował: led jest bardzo cichy, nie grzeje się, energooszczędny, pa70g jest bardzo jasny w swojej cenie to naprawdę 700 lumenów. Trwałość led 30000h. Mam porównanie do lampy w tej cenie i zostaję przy led.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź, w takim razie na 99% zdecyduję się na leda PA70G.
Jedyna wątpliwość jaką miałem to czy wykładając 500zł więcej jakość będzie znacząco wyższa, ale myślę że mnie przekonałeś. Po filmikach i zdjęciach obrazu z tego projektora myślę że 700 lumenów jest jak najbardziej wystarczające dla moich potrzeb.
 

milewski81

New member
Ja się wacham między PA70G a PA72G chyba że coś innego jeszcze ktoś może plecić do 2500? ale widzę mało innych ciekawych propozycji - odległość jak u poprzednika 3,5 - 4,5 metra
 
Do góry