projektor do codziennego uzytku oraz kina - budżet +10k

nowy57

Member
witam
interesuje mnie projektor ktory zaspokoi moje oczekiwania jesli chodzi o czern , glebie kolorow , znakomite 3D , glosnosc (bedzie uzywany na codzien zastepujac TV oraz wieczorami do kina )

PARAMETRY POKOJU:
pokoj moj ma wymiary 8x4.2m
odleglosc montazu od sciany moze byc okolo 3-4m pod sufitem
siedzisko 3-4m od sciany na ktorej bedzie wyswietlany oraz

REKOMENDOWANE RZUTNIKI
rozeznalem rynek na zagranicznych forach pochlebnie pisza o :
-sony 55
-jvc dla 35
-Epson PowerLite Home Cinema 5030UB (TW9200)
-bede chcial takze jakies tło kupic wielkosci okolo 100-120"

PRZESZLOSC :
mialem : plazma kuro 5090, ktora pokochalem i wspominam jak zaden inny dotad TV, pod wzgledem czerni niedoscigniony (szkoda ze nie produkuja 80" plazm) , obecnie sharp 80LE645 - brak czerni , niezadowalajace kąty patrzenia ...

OCZEKIWANIA:
bardzo dobrej czerni przy srednio zaciemnionym pokoju
rewelacyjnej jakosci czerni przy w pelni zaciemnionym pokoju
BDB ostrosc obrazu przy materiale HD
prosze o merytoryczna pomoc
dziekuje .
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam tego Panasonic'a i u mnie spełnia w 100% oczekiwania które opisałeś

Sent from Commodore 64
 

coper_pl

New member
Temat nie jest łatwy i wbrew pozorom pomimo, że wszystkie wymienione projektory są w podobnej cenie, to są jednak różne.
Nie widziałem Epsona (przynajmniej tego) ani Panasonica, widziałem/miałem JVC, a od kilku dni mam Sony HW55;)
Nie chcę, żeby wyszło tak, że polecam to co mam, ale chyba inaczej się nie da;)

Moim zdaniem powinien najlepiej spełnić Twoje oczekiwania:
- czerń może nie rewelacyjna, ale bardzo dobra, owszem trochę dzięki przysłonie, ale widać ją tylko przy pojawiających się/znikających napisach na czarnym tle (początek filmu), nigdy w trakcie filmu
- kolory bez kalibracji, czyli tzw. out of the box najlepsze w tej klasie, właściwie nie wymagają poprawy, sporo trybów, właściwie każdy dobry
- ostrość bardzo dobra - Reality Creation daje radę, ja po przesiadce z DLP DC3 0.95 - infocus IN82 nie czuję, że obraz jest za miękki
- projektor jest jasny i do tego nawet bardzo jasne tryby pracy mają dobre kolory, a tryb high lamp nie jest głośny
- ogólnie obraz jest bardzo naturalny
- co do 3D to się na razie nie wypowiadam bo nic jeszcze nie oglądałem...

JVC x35 ma może lepszą czerń, jest na pewno jeszcze bardziej kontrastowe, ale niestety kolory są nie do końca naturalne, nie ma dobrych ustawień fabrycznych, a i nawet kalibracja nie do końca załatwia sprawę. No, ale wielu ludziom to nie przeszkadza i są zachwyceni...
Zresztą sam obraz jako całość jest dla mnie mniej naturalny niż Sony. Niby ta sama technologia, ale jednak.
Poza tym jest nieco ciemniejsze niż sony, a trybie high lamp głośne.
Płynność ruchu jest również gorsza.
W skrócie - czerń/kontrast lepsze na JVC - cała reszta Sony. Ale też żeby dostrzec tę różnicę trzeba mieć dobrze zaadaptowany pokój, a twój się chyba nie zapowiada...

Epson/Panasonic - nie wypowiadam się, nie widziałem, ale też nie chciałem widzieć, bo ta technologia mi nie odpowiada. Z tego co czytałem to w stosunku do reszty może mieć przewagę jedynie w 3D.

A najlepiej jakbyś podjechał do salonu z projektorami i zobaczył je sam.

Tyle ode mnie;)
Generalnie fajny dylemat:)
Powodzenia!
 

nowy57

Member
dzieki coper !

a gdyby nie patrzec na zuzycie szybkie lampy to czy projektor nadaje sie do uzywania na codzien ?
przez 6-7h w ciagu dnia ?
 
Do góry