Benq w1070- problem z ustawieniem obrazu

marcing3

Member
Witam

Mam pewien problem z nowo nabytym projektore,a mianowicie nie moge ustawic obrazu wzgledem ekranu,prawy gorny bok jest odchylony i w zaden sposob nie da sie go wyprostowac pod katem prostym do ekranu,nawet funkcja korekcja trapezowa czy jest to wada fabryczna i nalezy reklamowc projektor ?

Ponizej zdjecia opisywanego problemu
1md5.jpg
[/URL]
[/IMG]

Pozdrawiam i czekam na jakas porade
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
O rany kolego.... Ustaw projektor dokladnie, w pionie i poziomie, wzgledem ekranu! Ze zdjec wnioskuje ze projektor jest nieznacznie przechylony w dól. I na milosc boska.... nie uzywaj korekcji trapezu....
 

marcing3

Member
Hej

Ustawilem idealnie w pionie i w poziomie i obraz wyglada tak :

Mierzony miarka z lewej strony obraz jest wezszy o 2 cm od prawej strony

Tak jak by cos bylo w srodku przestawione nie da sie ustawic tak obrazu zeby bylo rowno ze wszystkich 4 stron.
 

marcing3

Member
A co ma do tego sufit ? Pytam powaznie co moze byc powodem takiego stanu
Ekran i projektor sa ustawione wedlug poziomicy a jednak obrazu nie mozna ustawic poprawnie.
 

Lemil

Banned
Bo tego się nie ustawia poziomnicą. Jeśli weźmiesz i przyłożysz linijkę w poziomie do obiektywu, to ta linijka musi być ustawiona w taki sposób, że będzie równoległa do drugiej poziomej linijki przyłożonej poziomo do ekranu. Ani ekran ani projektor nie mogą być względem siebie skręcone.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kolega Lemii ma racje. Ustaw projektor prostopadle w pionie i poziomie wzgeledem EKRANU, a nie sciany czy sufitu. Jesli zamontowales ekran i projektor bez uzywania kalkulatora to teraz mozesz miec problem bo np. ekran moze byc troszke za nisko i dlatego nie mozesz dopasowac obrazu.... :/
 

marcing3

Member
A mnie sie wydaje ze to jest wina projektora bo ruszajac projektorem nie ma mozliwosci zeby wszystkie 4 boki obrazu byly rowne w stosunku do projektora
jak ustawie 3 boki na rowno z ekranem to ten 3 zawsze jest odchylony
Juz probowalem na wszystkie sosoby i nie da sie tego ustawic
 

marcing3

Member
Ok dzieki wszystkim za odpowiedzi,postawilem projektor na stole i bylo wszystko w porzadku oraz widzialem jak wplywa przesuwanie w lewo czy prawo
na obraz.
Z tego co napial FunkyKoval ze moge miec za nisko ekran i to sie potwierdzilo dodatkowo ekran musi byc przesuniety w lewo i dlatego i dlatego myslalem ze mam na wprost ekranu projektor a nie byl prostopadle do ekranu dlatego ten trapez.
Mam jeszcze maly problem z sygnalem bo czasami wystepuja jakies zaklocenia na calym ekranie migaja malutkie czerwone kropeczki i pozniej obraz zaczyna migac,czy moze to byc wina kabla hdmi dl.10 metrow kupilem razem z projektorem,tylko dziwne ze nie ma tego caly czas.
Jest mozliwosc reklamowania kabla hdmi ?
Podlaczylem inny kabel hdmi bezposrednio pod projektor i nie ma tego problemu.
 
Do góry