3D na BenQ W700

marcin1985

New member
Jestem zainteresowany oglądaniem filmów 3D na owym projektorze, mam w związku z tym parę pytań.

Czy przez ostanie dwa lata okulary 3d (migawkowe) są jakieś lepsze? lepiej dopracowane? widziałem że niektórzy sprzedawcy sprzedają z 144Hz, czy to znaczy że wcześniej były gorsze?

Obecnie puszczam filmy MKV 720P z dekodera WIWA HD95 i otwiera bez problemu, czy ten dekoder otworzy też 3D MKV?

Z punktu widzenia dekodera film 3D MKV jest taki sam jak zwykły? czytałem że to jest technologia Side By Side.

Czy z projektora 720p obraz około 90 cali osiągne lepszy efekt 3D niż z TV FullHD przykładowo 42 calowego?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
okulary 140 Hz sa lepsze od 120,nie traca tak czesto synchronizacji,obraz jest bardziej stabilniejszy, wiwa powinna odtworzyca 3dmkv, sam mam asusa oplay mini,najprostszy to jest model ,ktory nie ma w specyfikacji 3d, ale hula kazde 3d mkv jak ta lala.

Obraz 3d 90" cali na pewno bedzie lepszy niz z tv fullhd 42"
 
Ostatnia edycja:

marcin1985

New member
OK okulary 140Hz, a jak z tymi okularami co były na rynku 2-3 lata temu to one były po 120Hz czy mniej? dokonał się jakiś postęp w tej dziedzinie przez 3 lata?

Czyli z punktu widzenia odtwarzacza filmy MKV SBS są takie same jak zwykły MKV?
To czemu niektórzy podłączają do kompa i używają jakiś specialnych programów do 3D?
 

marcin1985

New member
Jako że wczoraj zakupiłem okularki 3D shutter glass, chciałem się zapytać czemu nie działa mi 3D :(.
Mam jakiś film MKV z 3D takzwany SBS gdzie jak go włacze z dekodera to mam dwa obrazy po prawej i lewej stronie.

Wchodziłem w menu W700 dawałem 3D DLP Link i dalej to samo.
Kto ma połaczyć te obrazy, projektor czy same okulary?
 

marcing3

Member
Hej

Ja mam co prawda w1070 ale tez benq i w opcjach projektora sie wlacza 3d i jest wybor, gora dol albo obok siebie.

W twoim powinno byc podobnie
Okulary powinny sie polaczyc w momencie aktywacji 3d w projektorze,bo wtedy projektor wysyla sygnal.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
j.w - wlacz okulary, wybierz w projektorze 3d dlp oraz odpowiednie tryb 3 d , w tym przypadku sbs. Bedzie ok. :)
 
Do góry