Projektor do 2500zł

BaMq

New member
Witam, wiem że było wiele takich tematów jednak szukam porady bo mam na oku kilka projektorów ale nie wiem który z nich będzie najlepszy. Pokój ma wymiary 3mx3m. Czyli projektor będzie rzucał obraz z ok 2,7m z podobnej odległości będzie oglądany obraz. Pokój nie jest maksymalnie przyciemniony ale mam ciemną roletę która dobrze przyciemnia pokój ale i tak w większości projektor będzie użytkowany wieczorem.

Oto projektor nad którymi się zastanawiam.

Benq W750,W770st
Optoma H180x
Acer H5370bd
epson eh-tw550

Może macie jakieś sprawdzone lespze projektory w tej cenie.
Z góry dzięki za pomoc ;)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Nie masz choć trochę większego pokoju? Z odległości 2.7 m realnie da się oglądać obraz max. 80", ale musisz wiedzieć, że z projektorem 720p nie będzie tzw. "żylety" - piksele/szczegóły są po prostu za duże. Zwłaszcza obraz bardziej statyczny i grafika ucierpi - paradoksalnie mniej normalny ruchomy, szybki obraz wideo. Mimo wszystko wyraźnie lepszy byłby projektor 1080p, np. BenQ W1070 za ok. 3100 zł.

Z wymienionych najsensowniejszy wydaje się BenQ W750, ale uwaga na dużą jasność - do tak małego ekranu 80" filtr ND2 (tryb kino/lampa eco) to minimum - bez tego można by oślepnąć po godzinie ;). Chodzi oczywiście o projekcję w warunkach całkowitego zaciemnienia.

Uwaga na tego multimedialnego Epsona TW550 - ktoś zmierzył kontrast on/off na poziomie 300-400:1 (!), a wg katalogu 5000:1 - widać jak bardzo wizje "marketingowców" rozmijają się z rzeczywistością.
U BenQ W750 różnice "nieco" mniejsze - pomiar on/off ~2000:1, katalog 13000:1 (!).

Pozdrawiam.
 

BaMq

New member
To uważasz że do tak małego pokoju nie warto kupować projektora ?? Myślałem o tym benq ale jest kilka tańszych projektorów full hd np optoma hd230x albo acer h6510bd one są chyba po 2800zł. No chyba ze jddnak lepiej dołożyć i kupic tego benq w1070?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Nie powiedziałem, że nie warto. Sam obejrzałem tak kiedyś w sumie kilkaset filmów. Jednak szkoda, że nie masz przynajmniej pół metra więcej przestrzeni - wówczas ekran mógłby mieć 90-95 cali. Z drugiej strony, jakie mamy inne możliwości - plazma Panasonic 65ST60 za 7600 zł lub wielkie LCD Sharpa, np. LC-80LE657 za... 17000 zł.

Nie warto kupować dziś nowego projektora tańszego od BenQ W1070 - wymienione rzutniki 1080p 2D pod wieloma względami ustępują W1070. Co innego jakiś sprawdzony używany z gwarancją poniżej 2000 zł - nie widziałem dużo takich ofert.

Co do montażu BenQ W1070, odległość od zewnętrznej soczewki obiektywu do ekranu 80" powinna wynieść około 2.4 m (środek zakresu zoomu). Przypominam o jasności - już przy zmniejszonej mocy lampy obraz na ekranie 80" będzie jaśniejszy od większości plazm (!). Lekarstwem może być powierzchnia szara Matt Gray gain 0.8 plus fotograficzny filtr ND2.
Względnie mały ekran pokaże za to swoje zalety przy wyświetlaniu 3D - obraz będzie jasny i dynamiczny, zdecydowanie jaśniejszy niż w pobliskim multikinie 3D.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Ja z odległości dokładnie 2.80m oglądam obraz 80 calowy i mogę śmiało powiedzieć, że idealną przekątną do oglądania filmów z tej odległości byłoby 100 - 110 cali. Z tym, że ja mam TV. 80 cali po pół roku to już za mało.
 

toms82toms

New member
Witam kupilem projektor benq w750 obraz w 2d bardzo ladny tylko 3d to dla mnie porazka tylko niewiem czy to wina okularow bo mam te podrubki czy tak to wyglada w tym projektorze jak by mi ktos mogl napisac jak to u niego wyglada wielkie dzieki z gory
 
Do góry