Ekran projekcyjny Bueno Screen

Kontoforum

New member
Zastanawiam się nad ekranem projekcyjnym do 400 zł, 90" lub 100" mój wybrałem firmy Bueno Screen co myślicie o nim?

dokładnie taki:

Buenoscreen 200x113 CINEMA HD GRAY 16:9 HD gain 0.8

lub większy 220x125

będę oglądał z 4 metrów a projektor oddalony około 3m od ekranu

zastanawia mnie czy jakośc obrazu i czerni będzie dobra, lepsza niż na wygładzonej ścianie?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dobry ekran za te pieniądze. Nowy musi się kilka dni "wywietrzyć" bo czuć go wyraźnie ale po kilku dniach jest ok.
 

damaioshin

New member
Mam ten ekran, ręczny.
Ogólnie to lipa, oczywiście lepszy niż ściana, ale są z nim 2 podstawowe problemy:
- uchwyt do wyciągania ekranu razem z belką jest źle spasowany z materiałem, skutkiem czego ekran jest pofalowany - rogi są mocniej napięte niż środek ekranu
- materiał "srebrzy" pod pewnym kątem, więc z bliska widać strukturę która dosyć mocno odbija światło.

No ale do 1000 zł wszystkie ekrany mają ten problem.
Zbieram fundusze na coś lepszego.
 

damaioshin

New member
Jeżeli w wyższej jakości ekranach napinacze są czymś ekstra płatnym, to jak myślisz, gdzie schowano koszt produkcji, stosując dodatkowo silnik elektryczny.
Tani ekran do 1tys. można potraktować jako rozwiązanie tymczasowe.
Ponieważ zona nie chce pozbyć się tv, nie mogę zawiesić ekranu ramowego.
Zbieram wiec na cos lepszego, bo to falowanie to najbardziej irytująca rzecz w projektorach.
Duzo ludzi pisze o jakichś tęczach, czerniach, a ten aspekt pomija, chociaż odpowiada on za 90% przyjemności odbioru obrazu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko napinacze pozwalają na wyeliminowanie problemu ekranów rozwijanych. Silnik to tylko wygoda rozwijania, ale jeśli jest bez napinaczy to problem pozostaje. Niestety silnik plus napinacze to niemałe koszty.

Natomiast pofałdowanie krawędzi występuje raczej do ok. 5 cm od . Jakimś rozwiązaniem jest zmniejszenie wyświetlanego obrazu do płaskiej powierzchni tak, by pofałdowania były poza kadrem.
Innym rodzajem jest falowanie, ktore ma związek z tym, ze rozwijalna belka mocowana jest w dwóch skrajnych punktach, a srodek zawsze z biegiem czasu opadnie siłą ciężkości, choćby kilka mm ciągnie w dół. Tu można zastosować jakąś sztywniejszą belkę, zastosować jakiś hak, który podtrzyma belkę na srodku po rozwinięciu ekranu.
Nie ma to jednak jak napinacze.
 
Ostatnia edycja:

isaak

New member
Mam 100" ekran tej firmy biały zwijany i fakt że boki się delikatnie zawijają, jest to wina braku napinacza. W tej klasie ciężko znaleźć coś lepszego, ekran na pewno lepiej się sprawuje niż ściana, no i co najważniejsze materiał jest gruby dość trwały u mnie w prowizorycznej prowadnicy zaciemnia całe okno nie przepuszczając światła. Pytania o czerń, jest dość dobra po warunkiem że jest ciemno bo w innym wypadku jest szara, biel oraz kolory bez zarzutu, co do kątów nie jestem w stanie nic powiedzieć bo pokój mam długi i wąski do tego stopnia że poza ekranem zostało mi po 10cm z każdej strony
 

tomek976

Member
Witam.
Właśnie dotarł do mne ekran Buenoscreen, manualny 260cm. Ekrany mają czarne obudwy i obciażniki - w przeciwieństwie do opisu na stronie. Zapakowany był dosyć solidnie, dotarł caly. Data produkcji koniec 2012. Teraz wisi i się wietrzy ...
Jak dla mnie za te pieniądze wykonanie bardzo przyzwoite, nie ma sie do czego przyczepić.
Ekran napięty równo, boki w połowie są troszkę zakrzywione do srodka (na 3-4 cm), ale nie jest to problemem. Najwiekszy problem to nieprzyjemny zapach. Zapach jest dosyc specyficzny, cięzko mi go porównac do czegoś, bardziej smierdzi jak farba niz plastik. Nic to, trzeba dac mu troche czasu.
 

tomek976

Member
Po kilku dniach mogę powiedziec że ekran szybko wietrzeje - zapach po kilku dniach wiszenia w pozycji rozwiniętej nie sprawia problemu.
ps.
Teraz w meiszkaniu bardziej smierdzą chińskie kable głośnikowe ktore zakupiłem w tym samym okresie - Lerua Merlin - DMP Solid Polska ...
 

HILUX

New member
Też mogę śmiało polecić ekran Buenoscreen. Dobrze wykonany nie tylko w swoim przedziale ale nawet porównując z droższymi ekranami. Z tym śmierdzeniem to przesada. Faktycznie na początku czadzi ale u mnie chyba na 3 dzień zapach zniknął przez 3 dni był cały czas rozwinięty. Jak ktoś lubi delikatny powiew butaprenu to nawet będzie zadowolony :)
 

wesyr

Member
Mam prośbę, czy ktoś może wrzucić zdjęcie (podesłać linka) jak wygląda to zawijanie/falowanie ekranu ?

Zastanawiam się także nad kupnem takiego ekranu.
 

lechuCC

New member
Dodam swoje 3 grosze do tematu. Kupiłem ekran buenoscreen 240x135, szary, gain 0,8. Kosztował 469 zł (80 więcej niż biały). Ma kilka minusów:
- boki podwinięte, na oko po jakieś 7 cm po bokach (czyli 4 cm z ramki + 3 z samego ekranu)
- na dole sam ekran był chyba delikatnie załamany, jest taka drobna krecha blisko belki obciążeniowej
- belka obciążeniowa jest pusta w środku, więc pewnie z czasem trzeba ją będzie troszeczkę dociążyć
- nie do końca przekonuje mnie sposób montażu sufitowego, jest na haki, więc po zwinięciu cała kaseta się "kolebocze":)
- mechanizm sprężynowy jest głośny - nie mam porównania z innymi, bo wszędzie gdzie sprawdzałem były ekrany na linkę. Jest na tyle głośny, że przy rozwijaniu boję się, że obudzę dziecko w pokoju obok.
- belka obciążeniowa była konkretnie zarysowana
- pas rozbiegowy wg producenta to 35 cm, u mnie na 35 cm już widać, że Chińczycy już tam nie sprayowali na czarno i widać trochę białego :)
- mechanizm sprężynowy wg mnie chodzi ciężko. Sam ekran waży chyba 13 kg, do tego siła potrzebna do rozwinięcia (postaram się ją zmierzyć), daje nam na oko 10 kg na każdy hak, co przy suficie podwieszanym i montażu na kołkach molly wywołuje trochę stresu u mnie
- po rozwinięciu przez pierwsze 2-3h mocno czuć jakąś chemię, tak, że może głowa rozboleć.

tyle z minusów, jak widać jest ich trochę, ale praktycznie żaden z nich nie wpływa na jakość oglądanego obrazu (może poza podwiniętymi bokami, ale ja tego przy projekcji nie widzę). Zapakowany konkretnie, nie ma szans by coś się z nim stało, chyba że ktoś paleciakiem go zmiażdży. Wietrzeje szybko, po kilkunastu godzinach rozwiniętego ekranu już nic nie czuć. Jakość obrazu nieporównywalna z wcześniej rozwieszonym bannerem kinowym. Ekran szary, lampa raczej słaba (Acer h5360 z 3100h świecenia, więc już nie należy do najmocniejszych), przy oświetlonym pokoju nic nie widać, ale po spuszczeniu rolet, nawet przy jakiejś słabej pokojowej lampce efekt mnie powala.

Generalnie polecam, postaram się wrzucić później zdjęcia z udokumentowanymi minusami + filmik pokazujący głośność mechanizmu (może ktoś wtedy oceni czy to normalne czy nie)
 

SCG

New member
Przeszukałem to forum ale ciężko natrafić mi na temat w którym są opinie o tańszych ekranach (~500zł za 100"). Czy jest jakaś alternatywa do Bueno screen? Są inne firmy warte rozważenia w tym budżecie?
 

ftomekk

New member
Pozwolę sobie skopiować mój post z innego wątku, aby potencjalni przyszli użytkownicy ekranu BuenoScreen nie popełnili mojego błędu :

"Wczoraj przykręciłem projektor do sufitu i w dniu dzisiejszym zrobiłem wieczorem pierwszy seans kinowy z projektorem "przysufitowym".
Przeżyłem taki szok , że na filmie nie byłem w stanie się skoncentrować !
Do tej pory projektor tymczasowo stał na parapecie , na wysokości głowy oglądającego i wyświetlał obraz na ekranie szarym 0,8 buenoscreen.
Obraz był śliczny , kolory żywe , biel biała , czerń świetna.
Teraz , przy projektorze umieszczonym na suficie jest tragicznie a dokładniej : wszystko srebrzy ! , biel nie jest biała tylko srebrna - ekran tak dziwnie odbija światło , że wszystko się błyszczy i to w takim stopniu , że ciężko oglądać film . Gdy zwinę ekran i rzucam obraz na ścianę , wszystko jest ok. Wygląda na to , że ekran pod pewnym kątem tak dziwnie odbija światło , że uniemożliwia to oglądanie- ekran bardzo ! srebrzy.
Jestem załamany , mam do wyboru -zamontować projektor na wysokości głowy oglądającego - ale nie mam jak - , lub wywalić ekran i przemalować ścianę szarą farbą.
Piszę to jako przestrogę dla osób które chciałyby zamontować ekran BuenoScreen /nie wiem jak ma się sprawa z innymi ekranami/ i "rzucać " obraz z projektora umieszczonego na suficie pod kątem do siedzącej osoby - nie popełniajcie mojego błędu.
Podsumowując przydługawy post , wydaje mi się , że ekran BuenoScreen ma określone parametry projekcji , o których żaden sprzedawca nie pisze , tzn . obraz wyświetlany musi być pod pewnym maksymalnym kątem do siedzącej osoby - w przeciwnym razie , nie da się oglądać projekcji . Wg . mojej obserwacji , kąt ten jest bardzo mały - projektor powinien się znajdować najlepiej , na wysokości głowy oglądającego ... "
 

SCG

New member
ftomekk, dzięki za opinię. Nie trafiłem na Twojego posta z tą opinią szukając wcześniej. Dla mnie buenoscreen jednak już odpadł, przymierzam się do Supremy.
 
Do góry