Ekran projekcyjny Bueno Screen

Quaki1

New member
To żeście mnie trochę wystraszyli właśnie kupiłem Optome HD141x i ekran Buenoscreen 240x135 HD Gray z tym ze na pewno go dzisiaj nie powieszę (z dwóch powodów po pierwsze trochę śmierdzi i właśnie się wietrzy po drugie wychodzę na imprezę i mi się średnio chce ) Będę wieszał go pewnie po jutrze teraz mam jednak dylemat czy wieszać projektor pod sufitem na wieszaku w pozycji "odwrotnej" czy raczej budować półkę pod niego żeby się ustrzec tego efektu
Pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
Odwrotne wieszanie nic Wam nie da. Problem jest kąt pod jakim pada światło. Ekran jest gładki tylko wtedy gdy się na niego patrzy z wysokości projektora. Problemem jest nieregularna faktura materiału symulująca pixele. W efekcie światło się załamuje pod pewnym kątem. I wg mnie ekran nie jest matowy tylko lekko błyszczy.
 

RwVision

New member
Jesli akurat ta powierzchnia jest krzywa w jedna strone(krysztalki), to odwrocenie by pomoglo. Ale to i tak nie jest zadnym rozwiazaniem, hehe
 

kojak_ct

Member
To nie kryształki tylko wypukłe kwadraciki, które mają udawać piksele. Nie potrafię Wam tego dopisać oraz nie mam zdjęcia. Kształt jest identyczny z każdej strony dla tego odwracanie nic nie da. Bo czy światło padnie z góry, z dołu czy z boku to i tak efekt będzie taki sam. Obraz wygląda dobrze tylko wtedy gdy patrzymy z wysokości projektora i nic tego nie zmieni. Kiedyś pisał o tym inny użytkownik i jest to prawda. Przekonałem się na własnej skórze a raczej wzroku :)
 

Quaki1

New member
kojak ct a jaki kolega ma ekran dokładnie ? Z bueno screen są chyba 4 rodzaje biały, szary i dwa o takich samych kolorach ale oznaczone jako HD (chyba ze one się niczym nie różnią i oznaczenie jest tylko jako chwyt marketingowy)
Poza tym jak ma kolega podwieszony ekran i projektor (czyli odległość od projektora do ekranu wysokość podwieszenia projektora no i odległość i wysokość od oczy widza da nam to dane do określenia jaki jest maksymalny kat projekcji żeby nie było widać owych srebrzeń ekranu)
Może tez inni koledzy posiadający takie ekrany określa te parametry wtedy będzie można coś konstruktywnego w miarę wymyślić
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Mowa o ekranie 16:9 HD Matt Grey. Projektor wisi na wysokości ok 2 metrów, odległość ok 3 metrów, widz na wysokości ok 1 metra. Także kąt nie jest duży. Dziś przyszedł Supreme Feniks i materiał dużo chudszy. Testu jeszcze nie robiłem ale już widzę, ze faktura bardzo podobna do mojego starego ekranu. Niestety boki na dzień dobry lekko się zawijają, czego nie było w Bueno. Ale liczy się jakość obrazu i na to właśnie liczę :).
 

kojak_ct

Member
Tak jak podejrzewałem, Suprema przebiła Bueno jakością wyświetlanego obrazu, cichym mechanizmem zwijania (choć nie tak precyzyjnym jak w Bueno, chyba, że jeszcze go dobrze nie opanowałem bo nie czytałem instrukcji :D) a i montaż jest tymczasowy. Na pewno materiał jest cieńszy od Bueno więc pofałdowań będzie więcej. Jeśli chodzi o smród to jest taki sam jak w Bueno. Aż w żołądku mdli po godzinie siedzenia w jednym pomieszczeniu. :( Podsumowując ekran idealny: Płachta od Bueno, mechanizm od Supreme, faktura i farba od Supreme, zapach od żadnego :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Tak jak podejrzewałem, Suprema przebiła Bueno jakością wyświetlanego obrazu, cichym mechanizmem zwijania (choć nie tak precyzyjnym jak w Bueno, chyba, że jeszcze go dobrze nie opanowałem bo nie czytałem instrukcji :D) a i montaż jest tymczasowy. Na pewno materiał jest cieńszy od Bueno więc pofałdowań będzie więcej. Jeśli chodzi o smród to jest taki sam jak w Bueno. Aż w żołądku mdli po godzinie siedzenia w jednym pomieszczeniu. :( Podsumowując ekran idealny: Płachta od Bueno, mechanizm od Supreme, faktura i farba od Supreme, zapach od żadnego :)
A możesz sprecyzować, opisać różnicę w obrazie miedzy ekranami.
 

kojak_ct

Member
Brak srebrzenia, obraz gładki, dobra czerń, kolory i kontrast ale projektor mam bardzo jasny (HD151x) więc to nic dziwnego przy ekranie 0.8. Najważniejsza różnica to czysty obraz czego nie mogę powiedzieć o Bueno. Postaram się strzelić fotę by było dla potomnych. :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Brak srebrzenia, obraz gładki, dobra czerń, kolory i kontrast ale projektor mam bardzo jasny (HD151x) więc to nic dziwnego przy ekranie 0.8. Najważniejsza różnica to czysty obraz czego nie mogę powiedzieć o Bueno. Postaram się strzelić fotę by było dla potomnych. :)
To super, że masz możliwość porównania, a co najważniejsze podzielenia się swoimi postrzeżeniami z nami, ciężko jest porównać na własne oczy ekrany i projektory. Dzięki.
 

ftomekk

New member
kojak_ct fajnie że opisałeś ekran Suprema.
To ja wcześniej opisywałem problem z Bueno- srebrzenie doprowadzało mnie do szału.Biel zamiast biała , to była srebrna .
Tymczasowo maznąłem ścianę na szaro , ale postaram się sprawdzić supremę.
Mógłbyś zarzucić linkiem do miejsca , gdzie zamawiałeś Supremę ?
Poproszę jeszcze o fotkę obrazu na ekranie podczas projekcji :)
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Jasność nie będzie miała wpływu na srebrzenie. To wina materiału.

@Tomku. Sklep zilon.pl. Wysyłka tylko 15zl :). Zdjęcia masz w moim temacie o Optomie HD151x :).
 
Ostatnia edycja:

krzyyh

New member
To żeście mnie trochę wystraszyli właśnie kupiłem Optome HD141x i ekran Buenoscreen 240x135 HD Gray z tym ze na pewno go dzisiaj nie powieszę (z dwóch powodów po pierwsze trochę śmierdzi i właśnie się wietrzy po drugie wychodzę na imprezę i mi się średnio chce ) Będę wieszał go pewnie po jutrze teraz mam jednak dylemat czy wieszać projektor pod sufitem na wieszaku w pozycji "odwrotnej" czy raczej budować półkę pod niego żeby się ustrzec tego efektu
Pozdrawiam

No i co z tym ekranem, powiesiłeś go? Napisz jak to wygląda u ciebie.
 

krzyyh

New member
W dobrej cenie można dostać ekrany Cinemaline. Na przykład 240x135 MG za 569 zł. Może ktoś spotkał się z tymi ekranami?
Home
Ekran ma czrną ramkę 2,5 cm i pas rozbiegowy 60cm.
 
Ostatnia edycja:

Quaki1

New member
No wiec ja powiesiłem swój ekran (Bueno HD gray ) Projektor Optoma HD141x (podwieszony przy suficie) i nie widzę żadnych srebrzeń patrzałem pod katem i na wprost ekranu i albo u mnie tego nie ma albo ja tego nie dostrzegam
Pozdrawiam
 
Do góry