Optoma HD24e, Benq W1070 czy Acer H7532

Meriadok

New member
Hej ! (w temacie błąd ! ma być 25 nie 24)
Tak jak w temacie "co wybrać":

1. Optoma HD25e
2. Benq W1070
3. Acer H7532

Trudno jest mi się zdecydować i znaleźć coś co wyróżni dany sprzęt z tych 3ch. Benq LensShift góra dół mnie nie powala (przynajmniej tak mi się wydaje).
A może jeszcze jakiś inny ? w tym przedziale cenowym.

Bardzo proszę o poradę, wierzę ,że jest tu wiele kompetentnych "forumowiczów" oraz takich co dany sprzęt znają "namacalnie".
 
Ostatnia edycja:

wesyr

Member
To ja mogę powiedzieć 2 zdania na temat Optoma HD25e.
Kupiłem pod koniec listopada, przesiadłem się z rzadko używanego starego BenQ, który wyświetlał 640x480.

Różnica w obrazie kolosalna, kompletnie inne kolory, kompletnie inna jasność, kompletnie inna szczegółowość, jestem mega miło zaskoczony obrazem jakim rzuca na samą ścianę (białą), obejrzałem na nim parę filmów i parę seriali i nie zauważyłem nawet przez chwilę, żadnego efektu tęczy.
Podpięty był do PS3 na którym pograłem trochę w GTA 5 a filmy i seriale przez serwer DLNA.

Dlaczego "był podpięty", ponieważ dzięki temu forum wyczytałem, że można trafić na sztuki z wadliwą optyką, gdzie niestety trafiło także na mnie, sprawa wygląda tak, że nie da się ustawić dobrze ostrości.
Po kontakcie z Optomą poprzez ich stronę, odesłali mnie do strony reklamacji i projektor aktualnie jest u lekarza i czeka na wymianę optyki. Doskonale znają problem i przyjmują projektor bez żadnego ale.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu będę go miał z powrotem ;)

A dlaczego wybrałem ten projektor, główne użytkowanie jakie brałem pod uwagę to gry na konsoli + filmy HD, po przeczytaniu paru opinii dowiedziałem, że ma bardzo niski input lag oraz daje bardzo fajne kolory, które można jeszcze trochę podrasować poprzez dobre ustawienia

(podobno takie są git):
Advanced
Brightness: 0
BrilliantColor: 1
Colour Settings: White - Red 0/Green 0/Blue -1, Red - Hue 0/Saturation -1/Gain -10, Green - H 10/S -2/G -3, Blue - H 10/S 0/G -22, Cyan - H 8/S -4/G -3, Magenta - H 19/S 4/G -16, Yellow - H 20/S -7/G 4
Colour Space: Auto
Colour Temperature: Warm
Colour: 9
Contrast: -3
Display Mode: User
Dynamic Black: Off
Format: Native
Gamma: Film
Noise Reduction: 0
Sharpness: 9
Tint: 2

Do tego FullHD + 3D i wejścia HDMI.
 

Meriadok

New member
Kupiłem HD25e - jak szybko kupiłem tak szybko zwróciłem.
po 1. często opisywana wada soczewki wiążąca się z brakiem możliwości ustawienia ostrości
po 2. faktycznie do pokoju 3x4m za jasny, tryb ECO niewiele zmieniał.

Teraz staję przed dylematem co w takim razie kupić ?
Optoma HD131Xe <- raz czytam ,że też ma problemy z ostrością a raz ,że zupełnie nie
Benq W1070
czy może ten Acer H7532
chyba ,że coś zupełnie innego w podobnej cenie, albo może poczekać aż wyjdzie coś nowego :p.

Pozdrawiam,
Tomek
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Kupiłem HD25e - jak szybko kupiłem tak szybko zwróciłem.
po 1. często opisywana wada soczewki wiążąca się z brakiem możliwości ustawienia ostrości
po 2. faktycznie do pokoju 3x4m za jasny, tryb ECO niewiele zmieniał.

Teraz staję przed dylematem co w takim razie kupić ?
Optoma HD131Xe <- raz czytam ,że też ma problemy z ostrością a raz ,że zupełnie nie
Benq W1070
czy może ten Acer H7532
chyba ,że coś zupełnie innego w podobnej cenie, albo może poczekać aż wyjdzie coś nowego :p.

Pozdrawiam,
Tomek

po 1. wymienią Ci soczewke na pelnosprawna bez zadnych Twoich kosztow jak juz,
po 2. po jaka cholere tak jasny projektor kupowales do takiego malego pokoju? :)
 

Meriadok

New member
I tak już zwróciłem HD25e więc mam na nowo 800 euro do dyspozycji, tym razem chciałbym dobrze wybrać :p.

No za jasny za jasny, czarny był taki mało czarny :/ nawet mimo różnych proponowanych ustawień z zagranicznych for.

HD131Xe ma 2500 lumenów także powinno być trochę lepiej... ale znowu ta soczewka ;/.
 

Zorpen

New member
Podepne sie pod temat, poniewaz stoje przed podobnym wyborem.
Czy problemy z optyka dotycza tylko modelu HD25e, czy HD25-LV takze?

Czy ktos z forumowiczow porownywal Optoma HD25-LV z BenQ W1070?
 
Do góry