Różnica ? Co dla mnie :)

Orzeł3

Banned
Witam kolegów .
Już byłem zdecydowany na plazmę 65"(ST60) , ale kolega nakręcił mnie na projektor .
Będzie używany tylko do filmów i koncertów . W sumie może 4 razy w miesiącu .
Zastananawiam się nad różnicami Optoma HD 25 , 25E i 131X i 131XE , XD(?)
Najlepiej było by dla mnie ustawić go na stoliku przed projekcją ( mobilne kino :))
Dystans od ściany , ekranu około 2.5-2.8mb , wysokość stolika 40-50 cm .
Jaki eran , rozmiar ? Grey ? 4/3 , 16/9 , 21/9 ? Gdzie zamówić ?
Najlepiej zwijany w kasecie . Nie koniecznie elektryczny .
Pokój jasny , ściany i sufit także . W sumie trudne warunki , ale fimy raczej oglądam wieczorami . Na 3D nie mam parcia , może być tylko dodatkiem .
Jaki jest koszt 5 okularów z transmiterem ?
Może jest jakiś inny ciekawszy projektor ?

Zacząć od ekranu , czy projektora :)?

Jest ktoś może z Białegostoku i pokaże mi wady i zalety projekcji ? Karta "piany" gwarantowana :)
 

Orzeł3

Banned
Chyba zacznę od ekranu , aby móc wybrać coś z projektorów .
Pytanie , tylko jaki grey ? 0.8 , 1.0 ? Z napinaczem ? ( nie wiem o co chodzi :))
Jaka wielkość optymalna dla odległości 3 m ?

Ktoś dobry odpowie na moje pytania ?

Miłego :)
Maciej
 

gregsa

New member
Najpierw musisz określić jakiej wiekosci ekran Ci pasuje, odrazu odpowiem że OPTOMA HD25E oraz 131XE odpada , są to bardzo jasne projektory a z odległosci 2,5 m będzie tragedia , ja bym raczej zastanowił się nad BENQ w 1070 ,daje większy obraz z mniejszej odległości.
 
Ostatnia edycja:

Orzeł3

Banned
Dziękuję kolego za podpowiedź .
Tak z oka patrząc to 77" będzie w sam raz z tej odległości , najważniejszy jest komfort oglądania . Nie chcę biegać oczami po całym ekranie :)
Ten Ben jest chyba troszkę głośny 32-35db :(
Ale jeszcze go nie skreślajm . Czyli potrzebuję projektor z jak najmniejszym
ANSI ? Widziałem jakiś z 1800 , byłby idealny ?
Przypomnę , że głównie projekcja będzie wieczorami . Fakt , jasne ściany , sufit i podłoga nie sprzyjają kontrastowi .
Może dać sobie spokój z projektorem i pomyśleć o 65" plaźmie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
3m to nie tak mało, ja mam 80" przy 4m i z projektorem to nie ma za wiele wspólnego, a raczej z wrażeniami. Porównywanie projekcji do tv tez nie ma sensu, to dwa rożne światy. Z 3m nastawialbym sie raczej na 90", a nie ma 77".
 

Orzeł3

Banned
Zrobiłem sobie domowym sposobem próbny ekran , 91" .
Może ktoś podpowie z jakiego dystansu uzyskam taki rozmiar .
Czym różni się Optoma 25 , 25e , 131ex , 131e ?

Niestety kalkulator nie działa na iPadzie :(

Pozdrawiam.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Przekątna 91" będzie osiągalna w zakresie około 3-3.6 m dla wymienionych rzutników Optoma. Niezbyt fortunnie, bo chyba będziesz oglądać właśnie z takiej odległości. Przydałby się nieco większy zakres zoomu - może BenQ W1300 ( zakres ~2.8-4.2 m ).

Projektory Optoma HD131/25 wyświetlają z offsetem 116 %, czyli od poziomu obiektywu do dolnej krawędzi ekranu wypadnie około 18 cm - przy projekcji z wysokiego (1 m) stołu ekran trzeba by zainstalować ~1.2 m od podłogi ( dolna krawędź ). Może to być trochę za wysoko dla kręgów szyjnych ;).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Orzeł3

Banned
Kolego Alkor , czy zobaczę gołym okiem różnicę w jakości wyświetlanego obrazu między Benq 1080st , a Benq 1400 ?
Tylko te dwa modele spełniają moje wymagania . W miarę krótki dystans do ekranu .
Koledzy macie jakieś linki na dobrą cenę okularów 3d do Benq 1080 , 1400.
Potrzebuję 5 sztuk .

Miłego weckendu.
Maciej
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
okulary 3 d dlp, proponuje zakup bezposrednio od producenta:
Specialized in Bluetooth, Ultrasonic, IR technologies. For BenQ - 3D Glasses for 3D-Projector - SainSonic 3D Glasses makes from 3D Glasses, Smartphone Accessories, Thermometer to Beauty Machine

Sam tutaj kupowalem 2 szt. do optomy, ten sam model, zwany zodiac 904 seria, obraz rewelacja, wystarczy poczytac opinie na Amazonie.
Jak masz konto paypal, plac i czekaj, proponuje wysylke kurierem - to max 5 dni (wysylka z Chin), poczta to bedzie ok. 3 tyg. niestety, koszt wysylki: poczta 5 $, kurier 12 $ (extra ceny jak na wysylke z tak daleka :)
 
Do góry