Uchwyt ścienny do projektora

Mattix

New member
Witam,

Szukam uchwytu do projektora Optoma H180X, do montażu ściennego, który zapewni mi minimalną odległość projektora od ściany. Chciałbym rzucić obraz na przeciwległą ścianę, o podstawie ok. 2 m ( odległość między ścianami - 3,5 metra ). Znalazłem uchwyt Vogels EPW 6565, ale jego cena jest dosyć zaporowa.

Czy moglibyście polecić pasujący uchwyt do Optomy, w cenie ok. 200 zł, dobrze wykonany i który nie ma długiego wysięgu?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Wprawdzie mam inny projektor, ale sam kiedys szukalem takiego uchwytu(do mojego projektora) i stwierdzilem, ze tanie uchwyty ani nie wygladaja, ani nie spelniaja dobrze swojego zadania. Pewnie znajdziesz jakis tani, ale ja polecam pomyslec nad przymocowaniem póleczki do sciany i na niej umiejscowic projektor - tansze i lepiej wygladajace rozwiazanie.
 

Mattix

New member
Niestety taka półka raczej nie wchodzi w grę, ze względu na to, że projektor stałby na wysokości głowy, aby uniknąć dużego trapezu. Montaż półki pod sufitem i odwrócenie projektora do góry nogami to chyba nie najlepszy pomysł.
 

Mattix

New member
Niestety z przyczyn technicznych montaż na suficie nie wchodzi w grę, nie uda mi się zamontować projektora idealnie naprzeciw ekranu ( skos ), jak również materiały wykonania sufitu raczej nie pozwolą na pewny montaż. Pozostaje mi tylko opcja montażu na ścianie, najlepiej w taki sposób aby nie tracić zbędnie 40-50 cm ( wysięg ramienia uchwytów ).
Czytałem że nie każdy uchwyt pasuje do projektorów Optomy, czy to prawda? Znalazłem uchwyt Optika WM 210, wygląda dosyć solidnie i cena nie jest najgorsza, co o nim sądzicie?
 

Bllu-Man

New member
Niestety taka półka raczej nie wchodzi w grę, ze względu na to, że projektor stałby na wysokości głowy, aby uniknąć dużego trapezu. Montaż półki pod sufitem i odwrócenie projektora do góry nogami to chyba nie najlepszy pomysł.

O co chodzi z tym trapezem, ? Jak duże ma to znaczenie ?

Ja mogę ustawić projektor prostopadle do ekaranu jednak rozważam podwieszenie go pod sufitem i zabudowanie w podwieszanym suficie.

Pytanie o wysokość montażu, jak duże ma to znaczenie ?
 

HILUX

New member
Projektor stojąc normalnie rzuca dolną krawędź obrazu kilkanaście cm nad osią soczewki. Więc jeśli zamontujesz go pod sufitem w normalnej pozycji na półce - to rzuci obraz na sufit ;)
Dlatego musisz go odwrócić aby rzucał w drugą stronę lub nachylić pod kątem, żeby strzelał w dół. Gdy jest nachylony rzuca obraz w kształcie trapezu - do górnej części ekranu jest bliżej więc obraz jest u góry ciut mniejszy...im niżej tym dalej...i powstaje trapez. Projektor ma korekcję trapezu ale taka ingerencja pogarsza ostrość.
-----------------------------------------
nie wiem o co chodzi z tym uchwytem:
przykład:
http://allegro.pl/uchwyt-scienny-do-projektora-24-31-cm-i3664951079.html

24cm od ściany do środka zaczepu ( ale lepiej dopytaj ) - czyli odjąć trzeba jakieś 14-16cm ( pół projektora + kable zawsze trochę wystają ) - czyli 8-10cm. wolnego miejsca

inny:
http://allegro.pl/uchwyt-scienny-100-200cm-do-projektora-p-106b-al-i3664216730.html
brzydszy - ale widać wyraźnie, że można dać do samej ściany. Zwykła prosta obejma na rurze. Resztę rury można obciąć i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Bllu-Man

New member
Projektor stojąc normalnie rzuca dolną krawędź obrazu kilkanaście cm nad osią soczewki. Więc jeśli zamontujesz go pod sufitem w normalnej pozycji na półce - to rzuci obraz na sufit ;)
Dlatego musisz go odwrócić aby rzucał w drugą stronę lub nachylić pod kątem, żeby strzelał w dół. Gdy jest nachylony rzuca obraz w kształcie trapezu - do górnej części ekranu jest bliżej więc obraz jest u góry ciut mniejszy...im niżej tym dalej...i powstaje trapez. Projektor ma korekcję trapezu ale taka ingerencja pogarsza ostrość.
-----------------------------------------
nie wiem o co chodzi z tym uchwytem:
przykład:
UCHWYT ŚCIENNY DO PROJEKTORA 24 - 31 cm (3664951079) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

24cm od ściany do środka zaczepu ( ale lepiej dopytaj ) - czyli odjąć trzeba jakieś 14-16cm ( pół projektora + kable zawsze trochę wystają ) - czyli 8-10cm. wolnego miejsca

inny:
UCHWYT ŚCIENNY 100-200cm DO PROJEKTORA P-106B-AL (3664216730) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
brzydszy - ale widać wyraźnie, że można dać do samej ściany. Zwykła prosta obejma na rurze. Resztę rury można obciąć i tyle.

czyli jeżeli chce kupić Sony VPL-55ES z lens shift, to i tak stracę na jakości ?
 
Do góry