Pomoc w wyborze projektora. Proszę o pomoc.

speeder69

New member
Witam
Nie wiem czy mogę ale chciałbym zadać pytanie dotyczące projektora.

Szukam projektora do kina domowego. Chciałbym aby miał wyjście HDMI. Jakość HD. Jasność może być dość istotna. Projektor chciał bym podwiesić pod sufit. Żywotność lampy min 4 tys godzin? Technologia LCD? Ważne aby szło otrzymać duży obraz z niewielkiej odległości. Ponieważ nie będę dysponował wielkim pokojem (odległość ok 3,5m).
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc Wszystkim uczestniczącym w rozmowie. Mile widziane każde rady.
 

speeder69

New member
przepraszam zapomniałem 4000-4500zl. To moje propozycje (niekoniecznie musza byc wyborem) Optoma hd 23,ViewSonic PJD7820HD, BenQ W1070. Widziałem na YT film porównujący optome z benQ to szczeze mowiąc Optoma wyszła o niebo lepiej jeśli chodzi o kolor, szczegółowość, czerń.
pozdrawiam dziekuję za zainteresowanie
 
Ostatnia edycja:

.:PhaRaoN:.

New member
jak potrzebujesz uzyskac duzy obraz z niewielkiej odległosci byc moze trzeba bedzie projektor typu Short Throw,poszukaj na necie kalkulatora ,sprawdzisz sobie wybrany model projekotra.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli chodzi o DLP , to polecam optome (HD25, HD25E, HD131X) - spokojnie sie zmiescisz w 3500 zl.
Jesli chodzi o LCD to Epson power lite home cinema 2030.

Poczytaj troche o technologii DLP i LCD i dokonaj wyboru pod swoje warunki mieszkaniowe, upodobania, itp. :-o

link do kalulatora projekcji, sprawzdisz tutaj wielkosc obrazu w zaleznosci od montazu i ustawien projektora:
http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm
 
Ostatnia edycja:

user66

New member
Najpierw zdecyduj się czy chcesz technologie DLP czy LCD a to musisz zrobić oglądając obie technologie na żywo. Głównie chodzi o to czy będziesz widział efekt tęczy przy DLP czy nie. Jak już zdecydujesz się na jakąś z nich to moim zdaniem w DLP wart uwagi jest BenQ W1070 a w LCD Epson EH-TW3200.
 

speeder69

New member
Niestety, muszę pójść w ciemno... Czytając artykuły myślę że wybiorę technologię DLP. Martwię się trochę o efekt tęczy ale dotyczy małej ilości ludzi więc ryzyk fizyk. :) pozdrawiam
 

damis1989

New member
Z efektem tęczy to chyba każdy go zobaczy jak się uprze, przyznam, że na moim DLP na początku użytkowania widziałem w kilku filmach, i to pewnie, dlatego ze bardziej chciałem widzieć niż nie. W tej chwili po roku użytkowania jakoś nie zauważam tego efektu. Ale pewnie jak bym kręcił głową w lewo i prawo patrząc na ekran to bym coś tam zobaczył :).

Nie jest to takie straszne jak ludzie piszą, w przeciągu roku z wieloma osobami oglądałem różnego rodzaju filmy oraz gry i jeszcze nikt nie zauważył jakiegoś negatywnego zjawiska, a zazwyczaj pytam o tęcze. Więc szansa, że jesteś w grupie ryzyka jest raczej znikoma :).
 

mexik

New member
dla mnie DLP jest rowne z efektem teczy i przez to nie milym ogladaniem. Widzialem optomy u infocusy w dzialaniu i zawsze widzialem ten efekt. Mialem kiedy optome ale moglem oddac i tk tez zrobilem. Mialem LCP epsony fajne i duzo przyjemniej sie oglada lecz obraz nie zyleta troche mdly i w koncu skonczylem na JVC i to jest to. Obraz bajeczny zywy, kontrast super zadnych tecz itp. Po prostu tylko sie siedzi i szczena za kazdym razem opada. Jak cos to proponuje kupic uzywanego JVC choc i tu za ta cene bedzie bardzo ciezko.
 
Do góry