BenQ W1080ST 3D Pytania

Piotrek1989

New member
Witam wszystkich
Panuje zakup tego projektora mam kilka pytań czy fimy 3D typu SBS i OU puszczone z odtwarzacza 3D Blu-ray przez Dysk USB będą wyświetlone w 16:9 ? bo tego typu filmy np na BenQ W700 działały i efekt 3D był OK ale obraz robił sie 4:3 dopiero po zakupie przystawki 3D-XL zrobiło sie normalnie. Jak sprawa wyglada w tym projektorze? czy jest wgl sens kupować ten model ? czy może nie ma kolosalnej róznicy i lepiej taniej kupić BenQ W770ST niby nie Full HD ale 3D wyświetla chyba już bez adaptera tylko w jakich proporcjach tego typu filmy ?
 

damaioshin

New member
Zamiast się obrażać mógłbyć przez chwilę się zastanowić.
1080st jest nową konstrukcją, jakościowo porównywalną z 1070.
Jeśli się nie myle adapter był potrzebny dla projektorów 3D ready, ale najłatwiej byłoby zapytać producenta lub dystrybutora sprzętu.
A czy jest różnica między 720p a 1080p. To zależy.
 

mackiavelli

New member
też zastanawiam się nad tym projektorem i też zastanawiam się czy nie wystarczy mi w770st. Z informacji jakie znalazłem w sieci to w dużej mierze kwestia tego z jakiej odległości będzie się oglądać bo gdy ta odległość wzrośnie w stosunku do przekątnej ekranu do pewnej granicy (nie ma nigdzie określone jak policzyć tą granicę bo pewnie dla każdego to trochę inaczej) to ludzkie oko nie widzi już tylu szczegółów i tak czy siak nie rozróżni 720p od 1080p. Dlatego najlepiej sprawdzić gdzieś na żywo czy z odległości z której chcemy oglądać dostrzegamy różnice.
 

Piotrek1989

New member
Dzieki za info ;]
miałem juz projektor benQ W700 i mimo że 3D ready pliki 3D SBS i OU odtwarzał bez problemu w 3D ale robił format 4:3 a nie 16:9 i to mnie odstraszyło i kupiłem adapter 3D-XL i juz śmigało super w 16:9 bez adaptera oczywiście czystego Blu-ray 3d z płyty z odtwarzacza nie odtworzył ale z dysku usb normalnie i to mnie męczy czy w W1070 / 1080ST nie będzie tego problemu bo wiadomo że te projektory czyste filmy z płyty 3D odtworzą ale jak jest z 3D SBS i OU gdy puszcze je z odtwarzacza Blu-ray 3D z dysku USB czy zrobi mi format 16:9 czy też 4:3 bo czytałem że róznie i że może też byc 4:3 a w takim razie wole kupić W710ST + 3D-XL i bedzie wszystko śmigać w normalnym formacie a nie w wkadracie :)
 

Piotrek1989

New member
Dzieki za info ;]
miałem juz projektor benQ W700 i mimo że 3D ready pliki 3D SBS i OU odtwarzał bez problemu w 3D ale robił format 4:3 a nie 16:9 i to mnie odstraszyło i kupiłem adapter 3D-XL i juz śmigało super w 16:9 bez adaptera oczywiście czystego Blu-ray 3d z płyty z odtwarzacza nie odtworzył ale z dysku usb normalnie i to mnie męczy czy w W1070 / 1080ST nie będzie tego problemu bo wiadomo że te projektory czyste filmy z płyty 3D odtworzą ale jak jest z 3D SBS i OU gdy puszcze je z odtwarzacza Blu-ray 3D z dysku USB czy zrobi mi format 16:9 czy też 4:3 bo czytałem że róznie i że może też byc 4:3 a w takim razie wole kupić W710ST + 3D-XL i bedzie wszystko śmigać w normalnym formacie a nie w wkadracie z tym że pozostaje dalej sie zadowolić 720p....
 
Do góry