Odległość soczewki od obrazu 2,5m

marcingol

New member
Witam i proszę o pomoc. Krótko. Mogę zamontować projektor tak, że odległość soczewki od obrazu będzie wynosiła max 250 cm. Odległość widza od ekranu to 250cm. Chciałbym uzyskać obraz ok 100 cali. Czy muszę wybrać projektor short throw np. Optoma 650 czy jakiś ,,nie short throw'' da radę? Może jakiś ,,nie short throw'' ale za to Full HD?
 

marcingol

New member
Korzystam z kalkulatora, tylko ciężko coś znaleźć nie short throw co by wyświetlało taki obraz jaki chcę. Dlatego pytam. Może ktoś też miał problem z małą odległością. Benq w1080st jest dla mnie za drogi niestety. Chyba się zdecyduję na Optomę
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ja też lubię bardzo duży obraz, ale ekran 100" z odległości tylko 250 cm jest o wiele za duży - przynajmniej do czasu wprowadzenia standardu UltraHD/4K (10 lat ?). Ekran 75-80" wydaje się największym możliwym z projektorem 1080p. O 720p nawet nie ma co myśleć - piksele na ekranie 100" byłyby bardzo widoczne.

Jeśli chodzi o projektory 1080p, to weź pod uwagę BenQ W1070. Z odległości 250 cm zapewni obraz z zakresu 167-217 cm szerokości, co jest moim zdaniem więcej niż wystarczające w twoich warunkach.
Nie da się ukryć, że 250 cm odległości w przypadku rzutnika nie rzuca na kolana - przydałoby się chociaż 50-70 cm więcej.
Pozdrawiam.
 

full2g

New member
Projektor i ekran już zamówiony

Rozumiem że wybrałeś w1070 ?
Ciekawi mnie jak to jest z poziomem głośności wentylatorów tego projektora ...
Podejrzewam że podobnie jak u mnie będziesz siedział tuż pod projektorem i niepokoi mnie ten poziom hałasu podawany w instrukcji (33dB) . Do tej pory miałem do czynienia z projektorami LCD gdzie poziom oscyluje wokół 25 db ( wg manuala ) .

Da się odczuć jego obecność w cichych scenach ? Bardzo przeszkadza ?
Byłbym wdzięczny za obiektywne informacje
 
Do góry