Jaki projektor - powrot do tematu po 6 latach :)

rymi

New member
Hej

Ponieważ zepsuł mi sie TV CRT 32" [tak tak CRT :) - jeden z pierwszych Panasoniców CRT 32" 16:9 na którego wyłożyłem wtedy chyba 7 albo 8tyś zł] chciałbym powrócić do tematu rzutnika do kina domowego.

Ostatni raz tematem interesowałem się mniej wiecej 6 lat temu jak pojawił się pierwszy rzutnik Panasonica Full HD PT-AE1000 - już go wtedy miałem kupić, ale życie zdecydowało, że 13tyś jest bardziej potrzebne na coś innego ;-) Potem wróciłem do tematu przy PT-AE2000E, ale temat rzutnika się znowu rozszedł po kościach.

Tak więc do trzech razy sztuka i tym razem chciałbym go wreszcie kupić szczególnie, że nie mam już na czym oglądać TV

Kasy na wszystko [rzutnik, ekran] przeznaczyłbym gdzieś w okolicach 10tyś zł

Będzie stał po przeciwległej stronie dwóch ścian oddalonych od siebie 4m więc liczę na jakieś 110"

Sygnał to kablówka cyfrowa UPC, materiały Full HD 3D

Po przejrzeniu sieci widzę, że Panasonic ma już model PT-AE8000

Co polecacie? Kolega wspomina o Epsonie
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
O ile jeszcze 3-4 lata temu Panasonic PT-AE4000 bil na glowe jakoscia i funkconalnoscia swoich konkurentow, tak teraz, ze tego co pisza ludzie na forach(polskich i zagranicznych) na prowadzenie wyszedl Epson. Najnowsze Epsony(odpowiedniki PT-AE5000/PT-AE8000) podobno spisuja sie znakomicie, maja nieznaczna przewage w jakosci obrazu(poziom czerni) i to wlasnie epsony sa wymieniane jako najlepsze obecnie "niskobudrzetowe"(;)) projektory do kina domowego.

P.S.
I jeszcze jedna wazna informacja. Na zagranicznych forach "chodza sluchy" ze Panasonic ma zamiar wycofac sie z producji projektorow - bylaby wielka szkoda...
 
Ostatnia edycja:

Veto

New member
Teksty "bije na głowę "mnie załamują!!Który model bije który ?A... i na jakim ekranie ,ponieważ kupić ekran bez widocznej struktury w dobrej cenie nie jest takie proste!!!Ci co siedzą dalej niż 5m od ekranu mogą już tego nie widzieć-pomijam, iż ekranik musi być idealnie prosty
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Teksty "bije na głowę "mnie załamują!!Który model bije który ?A... i na jakim ekranie ,ponieważ kupić ekran bez widocznej struktury w dobrej cenie nie jest takie proste!!!Ci co siedzą dalej niż 5m od ekranu mogą już tego nie widzieć-pomijam, iż ekranik musi być idealnie prosty
Mam ci wypisywac wszystkie konkurencyjne projektory dla PT-AE4000? Chyba logiczne, ze chodzilo mi o porownaywalne cenowo projektory...
Co do ekranu to nie zgodze sie z ta widoczna struktura. Jesli widzisz ziarnistosc przecietnego ekranu z wiecej niz 1,5 - 2 metra to gratuluje wzroku. Jak chcesz idealnie prosty ekran to tylko nada sie z napinaczami lub ramowy.
 

Veto

New member
hmmm... chyba ktoś mnie nie zrozumiał?
"JVC DLA-X35. Ostatnio była obniżka ceny, a jakością obrazu wg mnie bije na głowę Epsona i Panasonica." to się tyczyło tego tekstu.
Postępu w projektorach,aż takiego nie ma jak we wszystkim w audio i video ,prócz komputerów i smartfonów
W projektorach może być przełom z laserowym źródłem światła epson we wrześniu a sony chyba już jest

A co do ekranów proszę podać jakąkolwiek firmę gdzie nie widać struktury(powierzchni) do 4-5 tyś zł(ja oglądam z ok 3.70-4.20m)- zaznaczam ,że miałem trochę zabawek -Kaubera,Adeo,Projecta,Viz-art,da-lite,.screeninnovations black diamond,bla bla bla
Proszę podać gdzie to mogę zobaczyć ekran który tego nie ma,może być sam materiał ?
Napinacz wiem co to jest rama tez :)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
hmmm... chyba ktoś mnie nie zrozumiał?
"JVC DLA-X35. Ostatnio była obniżka ceny, a jakością obrazu wg mnie bije na głowę Epsona i Panasonica." to się tyczyło tego tekstu.
Postępu w projektorach,aż takiego nie ma jak we wszystkim w audio i video ,prócz komputerów i smartfonów
W projektorach może być przełom z laserowym źródłem światła epson we wrześniu a sony chyba już jest

A co do ekranów proszę podać jakąkolwiek firmę gdzie nie widać struktury(powierzchni) do 4-5 tyś zł(ja oglądam z ok 3.70-4.20m)- zaznaczam ,że miałem trochę zabawek -Kaubera,Adeo,Projecta,Viz-art,da-lite,.screeninnovations black diamond,bla bla bla
Proszę podać gdzie to mogę zobaczyć ekran który tego nie ma,może być sam materiał ?
Napinacz wiem co to jest rama tez :)

Ekran np. taki jak moj: Duronic. Jest to tani ekran, ale za ta cene(dalem ok 300zl) jest naprawde ok. Do powiedzmy ok. 2 metrow widze ziarnistosc(moze dlatego ze wiem ze jest) - powyzej 2m juz nie widac zadnych atrefaktow. To samo jest z materialem Blackout, z ktorego robilem kiedys ekran ramowy.
 
Do góry