Optoma HD33 (3D 1080p w zjadliwej cenie)

pa3

New member
Bez reklam
Jeszcze w tym miesiącu Optoma wprowadzi do sprzedaży projektor HD33 w przyzwoitej kwocie 1.499$, czyli ok 4500 zł (ciekawe jakie ceny będą w Europie?). Jest to sprzęt 3D 1080p, który posiada jasność na poziomie 1800 ANSI lumenów, kontrast 4000:1 oraz m.in. dwa wejścia HDMI 1.4a. Niestety w zestawie nie ma okularów 3D-RF (w granicach 100$).

Specyfikacja:
www.allprojectors***/pdf/optoma_hd33_brochure_en.pdf

Na wielu stronach podawane są różne parametry, podobno HD33 będzie obsługiwał 1080p ale tylko w 2D, jednak obraz 3D jest ograniczony do 720p. Dopiero model HD3300 (cena 1.999$) jest w stanie obsłużyć Full 3D - 1080p z Blu-Ray, konsol, PC.

large_4a803ee3deff4d88bb81cfa260db63c5.jpg

B005C982NG_1.jpg

B005C982NG_2.jpg
 
Ostatnia edycja:

raus

New member
Gdzie leży problem z 3d (czyli w praktyce częstotliwością 120Hz, chociaż filmy kręcone na 24fps powinny móc być wyświetlane na 72 Hz, w tzw. triple flash, bodajże Xpand stosuje okulary aktywne) w DLP? To ma coś wspólnego z kołem barw czy jak, bo same chipy DLP powinny być zdolne do uzyskiwania nawet lepszych wyników?
 

skalmen

New member
Witam
według AVS Forum którego użtkownik testuje juz ten projektor jest pełna obsługa 3D oprócz trybu 1080p 120Hz, czyli typowo komputerowego i projek obsługuja standartowe okulary z DLP Linkiem oraz nowe z emiterem RF , generalnie jest to według opisu klon HD20 z DC2 z trybem 3D, podobno też
3D wolne od gostów i podwójnych krawedzi i wyjatkowo jasny obraz :)
 

pa3

New member
Bez reklam
Właśnie przeleciałem przez AVS Forum i z tego co się zorientowałem to w/w użytkownik posiada HD3300 (czarna obudowa), który ma pełne wsparcie 3D względem tańszego HD33 - w tym tygodniu pojawi się recenzja na projectorreview, czyli powinny być porównania.

Zastanawia mnie co na to konkurencja, patrząc na DLP to już sporo firm wprowadziło na rynek 3D-ready, czego niemożna powiedzieć o LCD. Z kolei pełnoprawne projektory 3D, dedykowane po KD zaczynają się od ponad 10 tyś. zł, więc Optoma będzie miała chwilowy monopol w budżetówce.

Kolejny problem to cena w Europie: HD20 w dniu premiery za oceanem kosztował 999$, czyli ok 2800 zł, u nas (z tego co pamiętam w Anglii i Niemczech było podobnie) przez dłuższy czas cena nie schodziła poniżej 3700 zł. Jeśli będzie powtórka z historii to cena HD33 zacznie się od ok 5400 -5500 zł + gogle (za najtańsze DLP-Link trzeba zapłacić 290 zł - 1szt)
 

Geezer

New member
zjadliwa cena ?
W Niemczech zapowiadany jest za m-c za 1500 EUR (6400 PLN)
http://www.pipro.de/product_info.php?refID=4&products_id=766

720p 3D można mieć za połowę tej kwoty (Acer). Inna sprawa to źródła sygnału 1080p 3D.
TV odpada, half-SBS z Internetu także (bo to 1080:2)
To droga zabawka tylko dla tych inwestujących w BluRay i kolekcję kurzących się płyt na półce.

Niestety przyszłość multimedialna będzie bez płyt (sensowne nośniki to SSD, HDD, pendrive, karty SD)

Ciekawe czy wsadzili do tej Optomy DarkChip 3 (na razie brak potwierdzenia).
DC3 oferuje lepsze kolory i kontrast oraz mniejszy RBE.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
HD20 kosztował 1000$ - to jest OK 3tyś - dodajmy do tego VAT - czyli 3660 - cena już nie jest jakaś taka dużo mniejsza w USA niż w europie.

Porównajmy teraz HD33 - $1500 = 4500zł + VAT = ok 5500 - tutaj różnica jest już większa. Miejmy tylko nadzieje że da się je kupić taniej niż cena sugerowana przez producenta.
 

pa3

New member
Bez reklam
Tutaj chodzi raczej o samą rozbieżność cenową - oprócz cła czy VAT-u nadal dostajemy sprzęt bez żadnej gwarancji (można wykupić, ale trzeba dodatkowo wybulić $).

Sklep rms wystawił cenę przedpremierową na 6999 zł, wow nic dodać nic ująć. Ja tam całe to 3D traktuję jako gadżet, za 4370 zł z wysyłką + pełną gwarancją można kupić HC4000 z UK, który kładzie tą optome, a te całe trzy-de nie jest warte imo takiej dopłaty (jak dla mnie 5.000 zł to maxx, w końcu jest to odświeżony HD20 z wbudowaną funkcją 3D)

Recenzja i porównania:
HD33 Projector Home Projector Review - Overview
 

salat

Member
Czy ktoś może podać namiary, na inne sklepy zagraniczne, które wysyłają do Polski i można Optomę HD33 kupić taniej niż na Allegro?

pozdr
 

kris12

New member
czy ktoś go już posiada, prośba o rzetelną opinię,

czy m.i. głośno hałasuje podczas oglądania


Witaj,
jeszcze nie kupiłem, ale byłem na prezentacji :)
Zacznę od głośności: siedziałem z Optomą 30cm od ucha i powiem krótko: słychać ciszę.
Okulary (niestety trzeba osobno dokupić, co podraża zabawę) nie są jednak tak męczące jak przy aktywnych telewizorach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale to fakt.
Wrażenia 3D znakomite: głębia 3D, kolory, kontrast, wszystko bardzo dobrej jakości ale nie porównuj do JVC, nawet do X3).
Minusy jak dla mnie: brak okularów w cenie, brak lens shift, co utrudnia mocowanie, zbyt duża jasność przy oglądaniu 2D (słaba czerń).
Moim zdaniem świetny stosunek jakości do ceny.

P.S. zamierzam kupić, chyba że JVC stanieje o połowę :)
 

kujoot

New member
mialem benq w100 pozniej w500 i chcialem zakupic w1100 lub mitsubishi hc 4000
w w1100 - swiecil bardzo jasno kolory podrasowane, ze az troche nie naturalnie
M hc 4000 - swiecil rowniez mocno, obraz byl plynny i bardziej naturalny

jednak w podobnej cenie czyli kolo ~5000zl co hc 4000 byl epson tw5900 z 3D :))

wiec musialem sie przespac z tematem czy oby za te same pieniadze nie miec 3d.

Nastepnego dnia podjalem decyzje, ze biore tw5900 z 3D ale zanim sie na jego zdecyduje chcialbym go porownac z jakims innym no i zapytalem sie o optome hd33 - sprzedawac mowi, ze jak Pan porowna te dwa, to wybierze Pan optome pomimo, ze jest 2000zl drozszy....

ta kwota byla przeze mnie nie do zaakceptoawania... jednak z czystej ciekawosci bylem ciekaw czy zobacze roznice.

Reasumujac:

w tw5900 - obraz 3D nie byl plynny, nie mowie tutaj o bajerach typu motion//pure itp bo za tym nie przepadam, tylko byl zauwazalny skaczacy obraz to sie chyba ghosting nazywa, kolory byly zadowalajace, czern wydawalo mi sie, ze tez jest ok

podlaczylismy hd33 - obraz 3d jakby bardziej wyrazny, nic nie skacze, glebia jest ok, czarny tez, najlepszy efekt jest na filmach imax.

dla nie ktorych moze byc uciazliwe mocowanie bo wieszajac pod sufitem musialem odwrocic go do gory nogami no i wyregulowac, jednak 40 min i wszystko bylo ok, na szczescie nie zmieniamy pozycji projektora codziennie, wiec mozemy na to przymknac oko.

stwierdzilem, ze jak mam wydac 5000zl i mam miec nie dosyt i przy kazdym filmie marudzic, ze czarna glebia nie jest do konca czarna i ze cos mi skacze to podjalem szybka decyzje i zdecydowalem sie na hd 33 i pomimo to iz uwazam, ze na chwile obecna cena jest mocno wygorowana to jestem zadowolony z zakupu, no i oczywiscie okulary trzeba dokupic.

Jesli mielibyscie jakie kolwiek pytania odnosnie hd33 chetnie na nie wszystkie odpowiem.

Korzystajac z okazji chcialem sie zapytac czy jest jakas roznica w okularach pomiedzy vesa i dlp link?

aaa jeszcze jedna sprawa w chwili obecnej mam jakies 110cali i do filmow 2d z 4 metrow jest ok

niesety zeby poczuc prawdziwa glebie 3D najlepiej ogladac z 2metrow, wtedy jest wrazenie jakby bylo sie w srodku, wiec w tym wypadku 110 cali dla 3d to stanowczo za malo.

no sie troche rozpisalem :)

Pzdr
qj
 

kujoot

New member
Witam,

Czy ktos moze mi wytlumaczyc czemu w mojej optomie hd33 czesc ekranu jest ostra a czesc jak by lekko za mgłą ( trapez ustawilem na zero )

zaznacze jeszcze, ze podczas kręcenia zoomem optycznym, ta ostrość przemieszcza się razem ze szkłem tak jakby było przybrudzone szkło.

Jakies sugestie?

Pzdr
qj
 

dusi

New member
Witam,

Czy ktos moze mi wytlumaczyc czemu w mojej optomie hd33 czesc ekranu jest ostra a czesc jak by lekko za mgłą ( trapez ustawilem na zero )

zaznacze jeszcze, ze podczas kręcenia zoomem optycznym, ta ostrość przemieszcza się razem ze szkłem tak jakby było przybrudzone szkło.

Jakies sugestie?

Pzdr
qj

Witam

nie wiem czy dobrze to opisałeś, a przez to, czy dobrze rozumiem, ale to chyba nic nadzwyczajnego. Kwestia jakości obiektywu. Zazwyczaj jest tak, że nie ma ostrości na całym wyświetlanym materiale. Ostrość najlepiej i jednocześnie najprościej jest ustawić włączając menu projektora, najlepiej tak by jakiś tekst z menu był na śordku ekranu. Następnie ustawiasz ostrośc na tym tekście (nalezy dokładnie wyostrzyć litery) i po sprawie. Wtedy własnie można zauważyć gorszą jakośc ostrości po bokach, a w szczególności w rogach wyświetlanego obrazu (wystarczy umieścić tam menu projektora), co jest (jak już mówiłem) normalne i nie ma raczej znaczenia podczas seansu (nie powinno). Oczywiście im gorsza optyka tym większa różnica ostrości pomiędzy centrum, a rogami ekranu. Co więcej niektóre proje mają tak, że po rozgrzaniu nalezy je ponownie ustawić pod względem ostrości, zatem w ich przypadku najlepiej ostrość ustawić raz a dobrze po rozgrzaniu.

Mój proj nie daje równomiernej ostrości na całym ekranie, ale pogorszenie ostrości na skraju obrazu nie wpływa w ogóle na odbiór całości.

pozdrawiam
 

dusi

New member
w innym wypadku jakiś "paproch". Kręcąc obiektywem można byłoby go wyostrzyć i znaleźć. Nic innego nie przychodzi mi do głowy:niewiem:
 

kujoot

New member
Witam

nie wiem czy dobrze to opisałeś, a przez to, czy dobrze rozumiem, ale to chyba nic nadzwyczajnego. Kwestia jakości obiektywu. Zazwyczaj jest tak, że nie ma ostrości na całym wyświetlanym materiale. Ostrość najlepiej i jednocześnie najprościej jest ustawić włączając menu projektora, najlepiej tak by jakiś tekst z menu był na śordku ekranu. Następnie ustawiasz ostrośc na tym tekście (nalezy dokładnie wyostrzyć litery) i po sprawie. Wtedy własnie można zauważyć gorszą jakośc ostrości po bokach, a w szczególności w rogach wyświetlanego obrazu (wystarczy umieścić tam menu projektora), co jest (jak już mówiłem) normalne i nie ma raczej znaczenia podczas seansu (nie powinno). Oczywiście im gorsza optyka tym większa różnica ostrości pomiędzy centrum, a rogami ekranu. Co więcej niektóre proje mają tak, że po rozgrzaniu nalezy je ponownie ustawić pod względem ostrości, zatem w ich przypadku najlepiej ostrość ustawić raz a dobrze po rozgrzaniu.

Mój proj nie daje równomiernej ostrości na całym ekranie, ale pogorszenie ostrości na skraju obrazu nie wpływa w ogóle na odbiór całości.

pozdrawiam

dziękuję za odpowiedź.

jesli jest to normalne zjawisko to dziwi mnie fakt, ze nie wystepowalo ono w duzo tanszym projektorze benq w500, nie wiem moze dlatego, ze byl to lcd a nie dlp.


Pzdr
qj
 
Do góry