Hdmi-dvi

keldorn

New member
HDMI-DVI problemy po podłączeniu...

Witam.

Niby to moj pierwszy post i nie lubie od razu biadolic, ale moze ktos tutaj bedzie mogł mi pomoc.

Od ponad miesiąca jestem szcześliwym posiadaczem telewizora LCD Philips 26PF3321/12. Do dzis ogladalem filmy z komputera poprzez sygnał analogowy (s-video<->SCART). Dzis dostałem kabel HDMI-DVI i mam malutki problem po podlaczeniu telewizora do komputera (W komputerze posiadam kartę graficzna ATI Radeon 9600). Po podlaczeniu i ustawieniu klonowania obrazu na telewizorze pojawiaja sie na czarnym tle czerwone, niebieskie i zielone kropki, które sobie skaczą po wszystkich czarnych elementach pulpitu. Nie wiem czym to moze byc spowodowane.
Oto co zrobilem na wlasna reke:
- Rozmawialem wstepnie ze sprzedawca kabla (dla informacji ma on dlugosc 10 metrów) i raczej wykluczyl jego uszkodzenie.
- Probowalem wielu opcji karty graficznej tj: rozne rozdzielczosci i rozne odświerzania monitora i komputera. Na dolnych rozdzielczosciach tj 800x600 dziala dobrze, nie mozna zauwazyc zadnych problemow. Jak zostanie przelaczone na rozdzielczosc np 1024x786 od razu zaczyna siac.
- Po podlaczeniu tylko telewizora na DVI a odlaczeniu monitora komputera ladnie smiga do rozdzielczosci 1200x960. W momencie jak podlacze monitor zaczyna siac znowu.
- probowalem z nowymi sterownikami do tej karty i niestety nic nie pomoglo.

Czy moze ktos sie spotkal z podobnym problemem? Jesli tak to z checia sie czegos dowiem.
 

bor@s

New member
keldorn napisał:
Witam.

Niby to moj pierwszy post i nie lubie od razu biadolic, ale moze ktos tutaj bedzie mogł mi pomoc.

Od ponad miesiąca jestem szcześliwym posiadaczem telewizora LCD Philips 26PF3321/12. Do dzis ogladalem filmy z komputera poprzez sygnał analogowy (s-video<->SCART). Dzis dostałem kabel HDMI-DVI i mam malutki problem po podlaczeniu telewizora do komputera (W komputerze posiadam kartę graficzna ATI Radeon 9600). Po podlaczeniu i ustawieniu klonowania obrazu na telewizorze pojawiaja sie na czarnym tle czerwone, niebieskie i zielone kropki, które sobie skaczą po wszystkich czarnych elementach pulpitu. Nie wiem czym to moze byc spowodowane.
Oto co zrobilem na wlasna reke:
- Rozmawialem wstepnie ze sprzedawca kabla (dla informacji ma on dlugosc 10 metrów) i raczej wykluczyl jego uszkodzenie.
- Probowalem wielu opcji karty graficznej tj: rozne rozdzielczosci i rozne odświerzania monitora i komputera. Na dolnych rozdzielczosciach tj 800x600 dziala dobrze, nie mozna zauwazyc zadnych problemow. Jak zostanie przelaczone na rozdzielczosc np 1024x786 od razu zaczyna siac.
- Po podlaczeniu tylko telewizora na DVI a odlaczeniu monitora komputera ladnie smiga do rozdzielczosci 1200x960. W momencie jak podlacze monitor zaczyna siac znowu.
- probowalem z nowymi sterownikami do tej karty i niestety nic nie pomoglo.

Czy moze ktos sie spotkal z podobnym problemem? Jesli tak to z checia sie czegos dowiem.

u mnie na połączeniu HDMI kropki biegały jak włączałem rozdzielczości inne niż 1280x720 i 1920x1080. Widocznie taka specyfika tego złącza.
 

sebol81

New member
Panowie...
Jeżeli nie można połączyć kompa z tv kablem DVI-HDMI to jakim?
Co będzie lepsze: kabel SVIDEO czy za pomocą D-SUB? Bo compositivem to już chyba nie wypada :)
 

szymen

New member
Lepiej D-Sub, bo przez S-Video jest strasznie cienka jakosc, przynajmniej u mnie :p Przez S-Video obraz jest zamazany i niewyrazy, pasuje tylko jedna rozdzielczosc (1024x768 - jest troche za mala, a inne ucina, jak myszka przyblize do kranca ekranu to sie przesuwa). Na D-Subie wszystko bylo idealnie, rozdzielczosc 1360x768, obraz idealny :)
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
szymen napisał:
Lepiej D-Sub, bo przez S-Video jest strasznie cienka jakosc, przynajmniej u mnie :p Przez S-Video obraz jest zamazany i niewyrazy, pasuje tylko jedna rozdzielczosc (1024x768 - jest troche za mala, a inne ucina, jak myszka przyblize do kranca ekranu to sie przesuwa). Na D-Subie wszystko bylo idealnie, rozdzielczosc 1360x768, obraz idealny :)

potwierdzam. Obraz na D-SUB ostry jak na prawdziwym monitorze LCD.
 

Placebo

New member
Witam.
Mam prośbę do wszystkich ktorzy mają PC podlączony do TV. Osobiście użyłem kabla DVI->HDMI, karta graficzna w kompie to Asus GF 7950 GS. W windowsie tak podłączony TV Philips LCD 32PFL7322 (na najnowszych sterownikach nVidii) wykrywa mi jako Philips 105S (105S2) - trochę dziwacznie go wykrywa, nie sądzicie? Obsługuje mi wszystkie rozdzielczości jakie mu daję, jednak mam jedno ale - obraz wyświetlany, szczególnie okna windowsa które nie są otwarte na cały ekran drgają, migotaja; myślałem że obraz będzie żyleta i się chyba pomyliłem. Jak już odpalę film z kompa to obraz jest piękny, jednak drgania powracają w momencie powrotu do windowsa. Obraz w windowsie wydaje mi sie też niezbyt ostry. W właściwościach odświeżania dla TV mam takie opcje:
- 25Hz z przeplotem
- 29Hz z przeplotem
- 30HZ z przeplotem
Czy to nie za mało??? Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.

Pytanie zamieściłem też w wątku dotyczącym mojego TV, ciekawe czy ktos będzie umiał mi pomóc.
 
Ostatnia edycja:

margel

New member
Sony KDA - 55A2000 Połączenie z Kartą ATI RX2900XT

Witam

Prosze o pomoc co i jak ustawic zeby uzyskac obraz na KDS przez HDMI firmowa wtyczka dostarczona z karta bo przez zlacze PC nie ma problemu.
Mam karte MSI ATI RX2900XT i zainstalowane sterowniki ccc 7.7 oraz ustawiona rozdzielczosc monitora 1280x1024 85Hz. Karta wykrywa Tv i rozpoznaje jako SONY.

Prosze o ponoc :( !
 

[Tigro]

Member
Kupiłem kabel HDMI-DVI do podłączenia mojego komputera z telewizorem (Samsung LE26R82B). No i wszystko, można powiedzieć, działa dobrze - bardzo ładny obraz itd. Kiedy chcę przełączyć z ekranu komputera na telewizor, to po prostu daję na pulpicie "Właściwości", potem "Ustawienia" i przy telewizorze zaznaczam "Dołącz" oraz "Podstawowy", a przy komputerze odznaczam "Dołącz". Dzięki temu wszystko ładnie przenosi się na TV, pilotem przełączam na sygnał HDMI i już można bawić się pulpitem na telewizorze. Tyle tylko, że tutaj pojawiają się problemy - kiedy już zrobię co chcę na telewizorze i "Dołączę", oraz zrobię "Podstawowym" z powrotem monitor, a telewizorowi odznaczę "Dołącz", to po restarcie systemu, jeśli na TV nadal ustawiony jest odbiór z HDMI, to mimo tego, że telewizor nie ma mojego pozwolenia na bycie dołączonym, to monitor na komputerze zaczyna migać, a na telewizorze wyskakuje sama tapeta z mojego komputera. I wtedy, kiedy przejadę kursorem przez krawędź monitora, pojawia się on na telewizorze. Mogę też w ten sam sposób przenosić tam okna itd. - takie same "objawy", jak przy ustawionej funkcji "Dołącz" - jednakże jest ona wyłączona.. Za to kiedy system jest po prostu włączony i włączę telewizor, a tam na pilocie opcję "HDMI", to mam odbicie całego mojego pulpitu na telewizorze - tyle, że nie z taką rozdzielczością, jak ta, którą mam przy przełączeniu TV na podstawowy (720p), tylko 1920 x cośtam, o ile dobrze pamiętam.
Drugi problem jest taki, że mój monitor lekko zaczął szaleć z ustawieniami po podłączeniu nowego kabla. O ile to, że system ruszył nieco przesunięty mnie nie zainteresowało (ustawiłem jak było wcześniej i jest OK), o tyle dziwne wydaje mi się to, że teraz zawsze przy uruchomieniu komputera (niezależnie, że telewizor jest wyłączony, czy włączony) ekran, przez który można dostać się do BIOSu oraz sam BIOS i ekran bootowania Windowsa są przesunięte i to dość znacznie. Kiedy jednak ustawię je jak należy, ekran w systemie nie jest równo. Do tego, całkowicie nie mogę działać w Linuxie (nie mam tam sterowników do mojej karty i kiedy podłączony jest kabel, to obraz jest rozciągnięty, niewyrażny i kompletnie inny, niż bez kabla). Nie wiem, czym jest to spowodowane, ale wolałbym, żeby problemu z przesunięciem nie było
tongue.gif

Trzeci problem jest taki, że zawsze, kiedy ktoś włączy telewizor, to ekran komputera zaczyna migać. Mignie ok. 2 razy i przestaje - tyle, że jest to uciążliwe, kiedy np. w coś gram, bo 2 sciemnienia ekranu w trakcie szybkiej akcji mogą skutecznie zniszczyć chęć do grania..
Ostatnim (może najmniejszym, ale także uciążliwym) problemem jest to, że kiedy przeniosę obraz na TV, ikony totalnie się mieszają. Tak więc kiedy wracam na ekran monitora, nic nie pozostaje z mojego ułożenia ikon, bo są ułożone tak, jak rozrzucił je telewizor.
Tak więc.. Pisać, jak ktoś ma jakieś pomysły
smile.gif
Jeśli to ma jakieś znaczenie - karta graficzna Radeon 9550. No i, jeśli to też się przyda, to mój monitor jest ustawiony jako numer 2 w ustawieniach ekranów (czyli Radeon 9550 Secondary), a telewizor jako 1 - system sam mi tak ustawił.
 

sqbii

New member
Problem z podłczeniem DVI HDMI

Powoli zaczyna mnie to irytowac- kupielem LCD 32" JVC z wyjsciami HDMI- zmienilem karte graficzna na Radeona 9000 z DVI (tylko dla tego lacza), kupilem jakis mega kabel DVI-HDMI i podlaczylem wszystko i lipa..

PROSZE mi powiedziec jak po kolei musze skonfigurowac kompa i telewizor aby pojawilo sie cokolwiek tylko nie niebieskie tlo.

Czekam na instrukcje jak dla laika i Pozdrawiam
Z gory Dzieki!
 

adas7

Member
Sukces może zapewnić znajomość sprzętu lub dużo szczęścia, bo na pewno nie to że kupiliśmy "markowe" podzespoły. Ja kombinowałem z kablami, grafikami, sterownikami. Mając markowe i stosunkowo drogie TV: LG i Sams po 32".

A wszytko z buta ruszyło na TV o wdzięcznej marce kogucik "TECHNIKA" na kabelku za 25zł i i na laptopie i na desktopie mam obraz żyleta na w/w TV.Natomiast przy dwóch koreańcach bujam się z analogowym shitem zwanym d-sub.

Nie piszę tutaj że w/w marki koreańskie są złe, ale akurat moje dwa modele sobie nie radzą z PC po HDMI i jestem zły. Bo pierwsza lepsza padlina marki "made in tesco" poradziła sobie na piątkę. I w tym momencie wali mnie zajebisty kontrast w samsungu, super jasność i stylistyka, skoro musze korzystać z kabla RGB.

PS

Jeżeli wszytko ze sobą współpracuje to nie robisz nic. Podłączasz wszystko do prądu i TV śmiga jak pierwszy lepszy monitor komputerowy. Ot, załączasz i gra.

Aha oczywiście musisz załączyć w TV źródło sygnału na HDMI. (bo napisałem że nic nie robisz po załączeniu) ;)
 
Ostatnia edycja:

miecio1

New member
U mnie polaczenie DVI-HDMI na LCD 27 Funai wyglada bajecznie (z radeona). Natomiast inna sprawa bo na drugim kompie nie mam DVI i kupilem przejsciowke D-SUB na DVI i potem kablem do tv. Ale takie polaczenie nie dziala. KOmputer w ogole nie widzi tv. Czy takie polaczenie jest w ogole mozliwe ?
 

adas7

Member
:) nie ma czegoś takiego jak przejsciówka D-sub na DVI. Jest tylko DVI-I na d-sub. Na prawde ktoś sprzedaje takie przejścia?? :O
 

miecio1

New member
no ja taka mam w domu hehe ;] Kupiona orginalna w opakowaniu cena tez nie bagatelna wiec myslalem ze bedzie chodzilo a tu nihuhu.
 

edithka

New member
miecio1 napisał:
U mnie polaczenie DVI-HDMI na LCD 27 Funai wyglada bajecznie (z radeona).

Też mam Funai 27'' (a dokładnie D-2726), a kartę na PC Radeon 9550SE. Zastanawiam się jak najlepiej połączyć ze sobą kompa i LCD. No i jeśli to połączenie daje niezły obraz to co z dźwiękiem. Jaki kabelek tu podłączyć.

Musze też napisać, że jak użyłam kabla S-Video+jack po stronie Pceta i SCART po stronie tv LCD to dźwięk był oczywiście ale obraz słabiutki...
 

Nobody

New member
Pc-lcd

Witam. Przyznam, że zainteresował mnie ten wątek i postanowiłem wypróbować podłączenie kompa do telewizora. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania... Mam kartę graficzną GeForce 6600GT Gainward Ultra i Telewizor SHARP LC-42XL2E. 1.Czy po podłączeniu do tego telewizora kablem DVI-HDMI i kablem doprowadzającym dźwięk będę mógł oglądać filmy w full hd? (oczywiście posiadając film na dysku w rozdzielczości 1920x1080) 2.Czy ta karta wytrzyma taki "seans"? 3.Czy telewizor wyświetli obraz bez żadnych zniekształceń?
 

kaczord

New member
sharp i dvi-hdmi....

na 99% nie będziesz miał problemu, ważny jeszcze jaki procek i pamiec.

poszukaj sobie opisu najslabszych kompow do filmow hd to bedziesz wiedzial czy twoj wydoli.

a podlaczenie dvi-hdmi kompa do sharpa to wg mnie obraz zyleta.
 

miecio1

New member
U mnie na CoreDuo 1,66GHz 2GB ramu i karcie radeon X1600 niestety nie dam rady obejrzeć filmu w Full HD. Wystepuje efekt rozjazdu sie glosu i obrazu :(
Poza tym nie wszystkie filmy HD (te skompresowane kodekami np Xvid) wygladaja powalajaco. Na przyklad Shrek3 wyglada przpieknie w rozdzielczosci 1280 x 720 ale juz Dawn of The Dead nie zaskakuje i nie powala na lopatki.
 

Airvision

New member
Nobody napisał:
Witam. Przyznam, że zainteresował mnie ten wątek i postanowiłem wypróbować podłączenie kompa do telewizora. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania... Mam kartę graficzną GeForce 6600GT Gainward Ultra i Telewizor SHARP LC-42XL2E. 1.Czy po podłączeniu do tego telewizora kablem DVI-HDMI i kablem doprowadzającym dźwięk będę mógł oglądać filmy w full hd? (oczywiście posiadając film na dysku w rozdzielczości 1920x1080) 2.Czy ta karta wytrzyma taki "seans"? 3.Czy telewizor wyświetli obraz bez żadnych zniekształceń?

Proszę zdaj relację, czym podłączasz dźwięk i czy działa bo ja podłączam minijackiem z dwoch stron (odpowiednio tv ext5 i w plycie glownej "zielone" wejscie) i nie dziala ;/
 

mdag

New member
Airvision, a przełączyłeś w telewizorze w opcjach HDMI (ext5) dźwięk na analogowy ? Jeśli nie to musisz to zrobić.
 

Nobody

New member
Obraz jest rzeczywiście "żyleta" ale tylko na filmach (kabel za ok. 80zł) Rozdzielczości windowsa nie mogę ustawić 1920x1080 bo nie widać brzegów ekranu, są jakby ucięte (ikony i start) Airvision też miałem z tym problem, ale zrobiłem tak jak napisał mdag (thx) i wszytko działa. Czy wie ktoś co mam zrobić żeby móc ustawić max. rozdzielczość? (GeForce 6600GT, Intel Pentium D 2x2,68Ghz, 1024Mb RAM DDR2) Bo marzy mi się, żeby w coś zagrać :twisted:
 
Do góry