Jak bezprzewodowo przesyłać obraz HD z laptopa na tv

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najpierw zamowilem w ontech.pl ale to niepowazna firma, klamali piszac ze bedzie wysylka na 2 dzien ale nawet na 3 dzien nie nastapila (teoretycznie powinna nawet w 1 dniu byc) a po moim telefonie okazalo sie ze nawet w 3 dniu nie bedzie i weekend mialem z glowy przez amatorow biznesu, na szczescie mila kobieta przeprosila i anulowalem zamowienie.
Kupilem na emarket.pl i w ciagu 1h juz byla nadana, doszla idealnie zapakowana w 3x wiekszym pudle (profeska).
Cena jakies 425zl + przesylka.
Wlasnie testuje, jak dla mnie i do moich zastosowan - BAJKA! W 100% potwierdzam podane wczesniej recenzje, plug&play nic nie trzeba synchronizowac i tracic czas, wpinamy i koniec.
Zainteresuje sie teraz samymi donglami (nadajnikami) do innych urzadzen, jeden w domu to za malo jak dla mnie.
Zegnajcie kable ..
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
a jak się ma sprawa z dźwiękiem w opisie mamy 5.1 ale w jakim formacie DD dts ?

ktoś może rozwinąc temat z chorobami powodowanymi przesyłaniem bezprzewodowo energi? bo jak to przeczytałem to mnie wryło...

"Wadą WHDI jest ograniczone pasmo przesyłanego sygnału (400 –800 Mbps) co skutkuje koniecznością pomijania części informacji o kolorze w wyższych formatach"

z tego cytatu można wnioskować że przesyłany obraz jednak nie jest beztratny?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzwiek DTS/AC3
Co do reszty, masz kilka testow, filmy itp. Wszystko znajdziesz.
Firma Gigabyte Technology powiększyła swoją ofertę o nowy, innowacyjny transmiter obrazu – SkyVision WS100. Urządzenie jest w pełni zgodne ze standardem WHDI 1.0, który zapewnia bezprzewodową transmisję danych w paśmie 5 GHz, z prędkością do 3 Gb/s i przy opóźnieniu nie przekraczającym 1 milisekundy

Korzystam codziennie, rewelacja.
 

GracX

New member
Bez reklam
i nie masz zadnych strat w jakości? od dawna miałem coś takiego w głowie ale wątpiłem aby taki sprzęt istniał. hmm dts na chwilę obecą by mi wystarczył ale w przyszłości myślisz że dają radę podbić bezprzwodowo do DTS MA ?

w jakich kombinacjach Ty dokłądnie korzystasz?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam zadnych strat ktore bym zauwazyl, potwierdzaja to liczne recenzje i wspomniane filmy ktore znajdziesz na YT.
Nie mam pojecia co mozna jeszcze z tego wycisnac, ograniczeniem moze byc sam standart ale nie bede tu czarowal.
Natomiast sprawdzalem w ramach testu na rozne kombinacje, player BR z donglem HDMI w gniezdzie > nastepnie odbiornik w ampli > a ten sobie juz kabelem hdmi na tv.
Podobnie z PS3.
Oczywiscie mozna tez bezprzewodowo bezposrednio do TV.
Ja korzystam z urzadzenia w polaczeniu z laptopem, ten sobie lezy na biurku z wpietym donglem HDMI, nadajnik w ampli i kablem z ampli na tv juz.
Myszka bezprzewodowa na lozku i mam centrum dowodzenia pod reka na duzym ekranie.
Warto dodac ze dziala to wszystko na zasadzie plug&play, zero problemow, synchronizacji, zawieszania itp. Calkowicie bezproblemowe urzadzenie.
Zastosowan jest duzo. Prezentacje chyba na pierwszym miejscu, nastepnie projektor (nie ma potrzeby przeciagania kabla hdmi).
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, a jak się ma służbowego laptopa (bez możliwości jakichkolwiek ustawień - wszystko ograniczone do dostępu administratorskiego, tj. IT), który na dodatek nie jest HD (max to: 1366x768), a dźwięk wyłącznie stereo i jeszcze nie ma innego wyjścia, niż mini jack dla dźwięku i zwykłe VGA (!) dla obrazu, to... jakie najtańsze możliwości przesyłu bezprzewodowego polecacie? Są jakieś? Bo rozumiem, że to co piszecie to się wtyka w HDMI, a nie w USB, prawda?

Ja na dzień dzisiejszy mam w TV na stałe kabel VGA, zrolowany i leżący na uchwycie TV za panelem. W razie potrzeby rozwijam i wpinam do laptopa. Oraz to samo (zrolowany na stałe za ampli) w przypadku dźwięku: RCA stereo w ampli i mini-jack w laptopie.

Rozumiem, że w moim przypadku to jedyne rozwiązanie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takiej sytuacji nie za wiele zdzialasz. Tak to jest jak sie chce z firmowego sprzetu zrobic w domu centrum multimedialne :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Centrum multimedialne nie ;P Tym jest dla mnie PS3. Po prostu od czasu do czasu chciałbym puścić muzykę z youtube bez podpinania kabla ;P

Stąd też zapytałem Cię na PW (możesz odpowiedzieć tutaj jeśli wolisz) o możliwości streamowania z Androida. Może to jest możliwe?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumumiem, co do Androida i strumienia prosto z YT to pisalismy jakos ostatnio o tym, tez bylem ciakawy odpowiedzi czy jest to tak bezproblemowe jak z iUrzadzen. Doszlismy do wniosku ze BT zalatwia sprawe w pewien sposob, ale z tego co pamietam to i tak miales kupowac tego dongla do Onkyo.
Jeszcze jest taki programik na Androida, musze sobie przypomniec czy to oby na pewno rozwiazuje sprawe.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
armanig: kupiłem, ale dongla wifi :) do BT jest inny dongiel

Tsubasa: ja mam TV bez DLNA. Moje sprzęty to telefon Samsung Ace II, konsola PS3 i amplituner Onkyo 616. Musiałbyś mi trochę bardziej łopatologicznie napisać skąd (zakładam, że z Samsunga) streamować i gdzie (na amplituner sam dźwięk czy na PS3 dźwięk i obraz?).

Ewentualnie mogę zawsze odpalić konsolę, na niej włączyć youtube i tak odtwarzać dźwięk (teledyski), ale to nie jest wygodne. Komórka i bezprzewodowe połączenie z - no właśnie, z czym? - jest wygodniejsze :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tsubasa, dzięki :) dziś popróbuję :) Zacznę od iMediaShare Lite, gdyż jest darmowy :) A ja potrzebuję tylko podstawowych zastosowań :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dzięki. Z PS3 działa jak trzeba. Szkoda, że amplituner nie może takiego streamu przyjąć (chyba, że sam dźwięk - tego nie próbowałem, da się?). Włączanie PS3 to jednak też pewna niedogodność :/ W TV nie mam DLNA. Ampli chodzi prawie cały czas, a PS3 nie.
 

uki1985

New member
A czy ktoś może posiada ASUS Wavi? podbne coś do tego wynalazku Gigabyte. Dla mnie WS100 odpada bo czytałem w teście, że 2 ściany to przeszkoda nie do pokonania. A niestety majacy być łączony z Ampli+TV komp stoi w innym pomieszczeniu
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Szkoda, że amplituner nie może takiego streamu przyjąć (chyba, że sam dźwięk - tego nie próbowałem, da się?).

Poza powyższym pytaniem, jeszcze takie. Co poza domyślnymi portalami video z iMediaShare (youtube, top gear, itd.) można streamować na PS3? Np. granie w Angry Birds? Wcześniej myślałem, że można streamowa ogólnie wszystko co widzę na ekarnie smarfona, ale tak chyba nie jest.

I jeszcze, dlaczego mam youtube w wresji SD? Tak jest również w płatnej wersji iMediaShare? Ja mam Lite.
 

GracX

New member
Bez reklam
armanig do jakich celów konkretnie używasz aktulanie tego bajeru? sprzęt masz super więc przypuszczam że "tylko" DTS Cię nie zadawala a tutaj DTS to maks...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig do jakich celów konkretnie używasz aktulanie tego bajeru? sprzęt masz super więc przypuszczam że "tylko" DTS Cię nie zadawala a tutaj DTS to maks...

Uzywam konkretnie do polaczenia z laptopem. Wpiety "dongiel" do wyjscia hdmi w laptopie, drugi do ampli, poniewaz przez niego wszystko przepuszczam, ale oczywiscie mozna tez bezposrednio do tv (takze hdmi). Wlaczam zrodlo w ampli pod ktorym mam to urzadzenie i automatycznie lapek wypuszcza na tv pelna zawartosc w 1080p pulpitu. Wszystko bezprzewodowo oczywiscie.
Jak wiadomo tresci w necie jest masa, wiec wystarczy tylko myszka bezprzewodowa do reki i mozna tak godzinami siedzac wygodnie na sofie. Tv niby sa wyposazone w pewne funcje multimedialne, ale to tylko namiastka tego co daje komputer o szybkosci dzialania nie wspomne.
Mam troche filmow na laptopie i czesto ogladam, to samo YT itp. ale masz racje te perelki leca juz bezposrednio z playera BD spiete kablem hdmi (wlasnie dla tego dzwieku)
Codziennie sprawdza sie urzadzonko bardzo dobrze.
 
Do góry