Rozdzielenie sygnału z gniazda HDMI

mazawada

New member
Planuję zakup dużego (i drogiego) TV. Aby wybrać ten najlepszy chciałbym, dla porównania, zasilić JEDNOCZEŚNIE dwa TV z JEDNEGO żródła HD, wychodząc sygnałem z jednego HDMI. Nie ma chyba odtwarzaczy BR z dwoma wyjściami HDMI. Jak rozdzielić sygnał HD z jednego odtwarzacza BR jednocześnie na dwa telewizory? Oglądanie naprzemienne nie wchodzi w grę.
 

JackS.

New member
Bez reklam
np. "Spliter HDMI to 2x HDMI Rozdzielacz Gold HD" z alledrogo.

Ale sobie zażartowałeś.

Ten "Spliter HDMI to 2x HDMI Rozdzielacz Gold HD" z Allegro do dwa gniazdka HDMI polutowane do siebie (każdy pin jednego do tego samego pinu drugiego) i do tego przylutowany kawałek kabla HDMI z wtyczką.

Gdy czymś takim podłączysz 2 telewizory do wyjścia jakiegoś urządzenia to sygnały z obu telewizorów na liniach DDC walczą ze sobą.

Nie ma żadnej szansy abyś przy włączonych obu telewizorów zobaczył na którymś z nich obraz, gdy sygnał na wyjściu HDMI jest zabezpieczony protokołem HDCP, bo rejestry HDCP obu telewizorów zgłaszają się równocześnie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Planuję zakup dużego (i drogiego) TV. Aby wybrać ten najlepszy chciałbym, dla porównania, zasilić JEDNOCZEŚNIE dwa TV z JEDNEGO żródła HD, wychodząc sygnałem z jednego HDMI. Nie ma chyba odtwarzaczy BR z dwoma wyjściami HDMI. Jak rozdzielić sygnał HD z jednego odtwarzacza BR jednocześnie na dwa telewizory? Oglądanie naprzemienne nie wchodzi w grę.
Korzystam z nSplittera Pro i mogę Ci go polecić, jeśli zależy Ci na czymś najbardziej zaawansowanym. To jedyny splitter HDMI na rynku, który nie ogranicza automatycznie formatów wizji i fonii do odbiornika o gorszych parametrach, tylko daje Ci wybór. Obsługuje 3D, Deep Color, współpracuje z dekoderami wszystkich platform. Link do jego opisu znajdziesz w mojej sygnaturce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisałeś nie prawdę.
Rozdzielacz daje sobie radę z dzieleniem sygnału zarówno w 2 d jak i w 3D
001_P1200368.JPG


002_P1200402.JPG

Codziennie podłączamy dziesiątki telewizorów do porównań. Zawsze dzielą sygnał:

001_P1190358.JPG

te telewizory na targach ON/Off w Warszawie też są podłączone z rozdzielacza

te również:


007_P1190414.JPG
 

JackS.

New member
Bez reklam
napisałeś nie prawdę.

Mógłbyś napisać, w którym zdaniu napisałem coś z czym się nie zgadzasz?

Czy wydaje Ci się, że "Spliter HDMI to 2x HDMI Rozdzielacz Gold HD" z alledrogo, to urządzenie jakiego szuka mazawada?

A może wydaje Ci się, że rozdzielacz z Twoich zdjęć ma taką funkcjonalność jak nSplitter, ze daje Ci możliwość wyboru, do którego z podłączonych odbiorników ma zostać dostosowany format rozsyłanej wizji i fonii?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
. Jak rozdzielić sygnał HD z jednego odtwarzacza BR jednocześnie na dwa telewizory? - takie było pytanie .

a to jest Twoja zła odpowiedź :

Nie ma żadnej szansy abyś przy włączonych obu telewizorów zobaczył na którymś z nich obraz, gdy sygnał na wyjściu HDMI jest zabezpieczony protokołem HDCP, bo rejestry HDCP obu telewizorów zgłaszają się równocześnie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
. Jak rozdzielić sygnał HD z jednego odtwarzacza BR jednocześnie na dwa telewizory? - takie było pytanie .

a to jest Twoja zła odpowiedź :

Nie ma żadnej szansy abyś przy włączonych obu telewizorów zobaczył na którymś z nich obraz, gdy sygnał na wyjściu HDMI jest zabezpieczony protokołem HDCP, bo rejestry HDCP obu telewizorów zgłaszają się równocześnie.

Czy możesz wytłumaczyć co w tej wypowiedzi uważasz za nieprawdziwe?
 

pkomp

New member
kiki wyrwałeś zdanie z kontekstu i zarzucasz pisanie nieprawdy - spójrz na cały post kolegi - wszystko co napisał to sama prawda
 

andrew k

New member
Cały problem w tym że mazawada chce podłączyć 2 TV NA PRÓBĘ aby wybrać lepszy, a nie na stałe, Kiki pomieszał autorów postów (JackS "opieprza" mnie a Kiki bierze to do siebie, a moja propozycja jest pierwsza z brzegu :) jeśli nie wystarczy, Jacks wskaz inną sensowną.Mazawada w "dobrym" sklepie podłączą Ci telewizory i sobie porównasz, a gdzie kupisz to już Twoja sprawa.Pozdrawiam.
 

mazawada

New member
Z powodu mojego pytania powstało trochę dymu.
A więc uściślijmy:
1). jeżeli kupię za kilkanaście zł "zmostkowane druciki i trzy gniazdka" z aledrogo,
2). jeżeli pójdę z tym do "dobrego" sklepu,
3). jeżeli heroicznie zmuszę sprzedawcę do podłączenia,
4). to zobaczę, czy nie zobaczę, obraz (w HD) jednocześnie na dwóch telewizorach?
A może ktoś z Szanownego Grona, dysponujący stajnią telewizorów, mógłby dokonać takiej, wielce naukowej próby. Rozwiało by to teoretyczne wątpliwości.
 

JackS.

New member
Bez reklam
. Jak rozdzielić sygnał HD z jednego odtwarzacza BR jednocześnie na dwa telewizory? - takie było pytanie .

a to jest Twoja zła odpowiedź :

Nie ma żadnej szansy abyś przy włączonych obu telewizorów zobaczył na którymś z nich obraz, gdy sygnał na wyjściu HDMI jest zabezpieczony protokołem HDCP, bo rejestry HDCP obu telewizorów zgłaszają się równocześnie.

To była odpowiedź na propozycję andrew k, aby rozdzielić sygnał przy użyciu "Splitera HDMI to 2x HDMI Rozdzielacz Gold HD" z alledrogo.

Mam zwyczaj cytowania tekstów, na które odpowiadam., więc nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem a propos czego piszę. A może chodzi o to, że wydaje Ci się, że takim pasywnym rozdzielaczem da się rozdzielić sygnał zabezpieczony protokołem HDCP, tak aby obraz wyświetlał się na dwóch telewizorach na raz?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Z powodu mojego pytania powstało trochę dymu.
A więc uściślijmy:
1). jeżeli kupię za kilkanaście zł "zmostkowane druciki i trzy gniazdka" z aledrogo,
2). jeżeli pójdę z tym do "dobrego" sklepu,
3). jeżeli heroicznie zmuszę sprzedawcę do podłączenia,
4). to zobaczę, czy nie zobaczę, obraz (w HD) jednocześnie na dwóch telewizorach?
Tylko jeśli sprzedawca będzie dysponował źródłem sygnału HD niezabezpieczonym protokołem HDCP, no i o ile w ogóle zgodzi się podłączenie przyniesionego przez Ciebie wynalazku.

Jeśli pójdziesz do jakiegoś faktycznie dobrego sklepu, to na pewno będą dysponowali aktywnym splitterem HDMI. Jest tylko kwestia, czy będzie im się chciało go przepinać.
 

mazawada

New member
Do JackS: nie jest problemem, "czy będzie im się chciało go przepinać" (ten ich aktywny splitter). O to można grzecznie poprosić.
Problemem jest znalezienie sklepu, który będzie aktualnie posiadał wytypowane do porównania telewizory, oraz swój aktywny splitter.
A do meritum: Nie wiem, co to jest "protokół HDCP" (i bez tej wiedzy mogę umrzeć), ale nadal nikt nie odpowiedział: będzie widać JEDNOCZEŚNIE obraz na dwóch TV, czy nie.
Może należy posłużyć się płytą nie zabezpieczoną tym tajemniczym (dla mnie) protokołem, jeśli takie istnieją. Czy wypisuję herezje?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Do JackS: nie jest problemem, "czy będzie im się chciało go przepinać" (ten ich aktywny splitter). O to można grzecznie poprosić.
Problemem jest znalezienie sklepu, który będzie aktualnie posiadał wytypowane do porównania telewizory, oraz swój aktywny splitter.
Co do telewizorów jakie Cię interesują, to nie wiem, czy sklepy, które bierzesz pod uwagę mają te telewizory. Sam to musisz ustalić.

Co do aktywnych splitterów HDMI, to każdy sieciowy sklep (MediaMarkt, Saturn, Euro AGD, Mega Avans, Mix i tym podobne) z nich korzysta.

A do meritum: Nie wiem, co to jest "protokół HDCP" (i bez tej wiedzy mogę umrzeć),
Wymyślił to Intel. Licencjonuje [URL="http://www.digital-cp.com/"]Digital Content Protection, LLC[/url].

ale nadal nikt nie odpowiedział: będzie widać JEDNOCZEŚNIE obraz na dwóch TV, czy nie.
Na prawdziwym splitterze HDMI - tak, na zlutowanych razem gniazdkach HDMI - nie.

Może należy posłużyć się płytą nie zabezpieczoną tym tajemniczym (dla mnie) protokołem, jeśli takie istnieją. Czy wypisuję herezje?
Wszystkie stacjonarne odtwarzacze Blu-Ray prowadzą to zabezpieczenie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, odświeżę wątek ponieważ mam potrzebę podłączenia do komputera 3 źródeł obrazu tzn. monitora, plazmy i projektora. Aktualnie mam monitor podłączony pod dvi, plazmę dvi/hdmi i teraz pytanie do was czy jeśli podłącze pod gniazdo dvi spliter dvi/2Xhdmi to będę miał nadal dobry sygnał na plaźmie i na projektorze. Chciałbym kupić coś takiego:przejściówka (rozdzielacz) DVI - 2x HDMI Lindy 41209 koszt koło 89zł więc wolę się upewnić czy to będzie działać. Nadmieniam iż oglądam filmy w 3d z kompa na projektorze a do tego potrzeba dobrego sygnału....
 

ALEX-77

New member
Do góry