HDMI a HD READY

pizemel

New member
Cześć wszystkim,

Czy możecie doradzić zielonemu?

Jeżeli tv ma złącze hdmi to czy jest on HD ready czy nie? A jeżeli nie to czego mu potrzeba żeby był?

Pozdr
 

pizemel

New member
dobra, to może inaczej
samsung le32m51 ma hdmi, ale czy jest hd ready, może ktoś wie?
mam możliwość zamówić ten tv po b. dobrej cenie ale muszę to zrobić dzisiaj
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
yyyy przecież kliknij na to co napisałem wyżej i będziesz miał specyfikację :rolleyes:
 

ernane

New member
jako że nie moge założyć tematu w temacie podstawy pisze tu

witam

czym sie różni HDready od HDprepared TV
czy WS-32Z308P jest HD ready??? coś jest w instrukcji o HDCP czyli czym właściwie jest ten TV będę mógł się na nim W PEŁNI cieszyć HD np z satelity bo stacje nadające w HDTV są???? czy on oferuje obecny max jakości

jakto jest z ograniczeniami co do nieruchomych obrazów w instrukcji od tv lcd widziałem nie więcej niż2 h można wyświetlać np panoramke w przypadku slimów nie więcej niż 15% całkowitego oglądania TV w ciągu tygodnia
jak to się przekłada na praktyke??? bo chyba lepszą opcją jest ogranieczenie w LCD niż w slimie bardziej sensowne
co ja będe siedziałz notatnikiem i kombinował:/
prosze o wyjaśnienie tego (ja chyba zostawie starego 21 cali grata zero problemów póki nie wybuchnie:p)
sorry za głupie pytanie ale to nie moja działka:)
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
ernane napisał:
witam

czym sie różni HDready od HDprepared TV
czy WS-32Z308P jest HD ready??? coś jest w instrukcji o HDCP czyli czym właściwie jest ten TV będę mógł się na nim W PEŁNI cieszyć HD np z satelity bo stacje nadające w HDTV są???? czy on oferuje obecny max jakości...

Różnia się tym tak jak "koń na biegunach" a "koń na biegunie" :razz:
Jeśli TV jest HDReady to ma naklejkę stosowną na obudowie gdzieś przyklejoną i wydrukowaną w instrukcji. HDPrepared to oznaczenie dane tylko na potrzeby producenta i nijak ma się on do oficjalnych oznaczeń HDReady.
Jeśli zatem Twój TV nie ma nigdzie loga HDready nie jest TV HDready. To proste.
HDCP to protokół kodowania obrazu, który zabezpiecza go przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Na razie niewiele filmów jest zabezpieczonych w tym systemie. Wiem jednak, że np. niemiecka platforma Premiere (DVB-S2), ktora posiada płatne kanały HDTV nadaje je stosując system HDCP.
Kanały HDTV są, ale na razie dostępne tylko dla wybranych klientów (nowe tunery, nowy system transmisji DVB-S2 MPEG4) w Europie zachodniej. Jednak oferta się poszerza i może coś się ruszy i w Polsce.
 

Piotr_the

New member
u nie w instrukcji pisze HD Prepared (przystosowany do HD) i że jest całkowicie przystosowany do odbioru źródeł HDTV i obsługuje połaczenie HDMI(HDCP):grin:
Philip 32PW9551;)
 

Gollum

New member
zakładam że złącze hdmi w tv nie jest na pokaz tylko producent sprzętu po to je tam włozył,aby konsument mógl je wykorzystać. idąc tym tokiem trzeba założyć, że tv będzie w stanie wyświetlić obraz w standardzie Hdtv

2 sprawa -> manual do tv.
gdzieś tam MUSI być specyfikacja tv i punkt dotyczący rozdzielczości. HDREADY i inne pokrewne oznaczają, że jest on w stanie wyświetlić rozdziałkę 1280 x 720 czyli spełnia minimum potrzebne do obsługiwania standardu (te 720 linii). Full HD oznacza, że spełnia MAXIMUM dla tego standardu (na dziś) czyli 1920x1080. Jeśli kupiłeś 32 calowiec to raczej pewnym jest ta pierwsza opcja -czyli hdready.

Inna sprawa to woda z mózgu robiona przez sklepikarzy próbujących wcisnąć tv z napisem hdready mimo ze on tak na prawdę z hd nie ma nic wspólnego.

3 sprawa
Na nic ci hdtv, hdready, fullhd jeśli nie poślesz do tv CYFROWEGO sygnału w takim standardzie. innymi słowy jeśli poślesz z dvd z kina domowego film avi w rozdzielczości np. 1920x1080 poprzez SCART-EURO to nie zauważysz żadnej róznicy. Innymi słowy do transmisji sygnału cyfrowego użyj HDMI, jesli nie ma go twoje dvd z kina domowego to jedynym wyjsciem jest podłączenie tv pod komputer, pod wyjscie dvi z karty graficznej a dzwiek z kompa do kina domowego lub jakos inaczej bys nie słuchał z 2 głośników. Nie daj sie nabrac na przejsciowki np. z vga na hdmi bo to jakas sciema. VGA jest wyjsciem analogowym i zadna przejsciowka nie zmieni go ponownie na cyfrowe.

4) google.pl
 

adideca

New member
1280 x 720 a 1920x1080

witam mam takie pytanie, otóz jesli mam TV z rozdz. 1280 x 720 to jesli bede ogladał np NG HD z platformy cyfry+ bede miał mniejsze pole widzenia niz bym miał TV z rozdz 1920x1080?? jak to z tym jest?? jesli sygnał jest nadawany w systemie HD czyli w roz 1920x1080 to jest on skalowany do roz 1280 x 720 czy poprostu na tych mniejszych LCD mamy mniejsze pole widzenia?? eh sam sie juz zakreciłem:p mógłby mi ktos to wytłumaczyc??
 

bor@s

New member
hmm

z grubsza:
- hd ready musi mieć rozdzielczość ekranu co najmniej 720 linii i złącze HDMI z HDCP.
- hd prepared, hd compatible i inne gówna tylko akcepttują sygnał HD, wyświetlając w niższych rozdzielczościach. Najczęściej są to telewizory kineskopowe i małe (kilkunastocalowe) telewizory LCD.
 
Ostatnia edycja:

adideca

New member
bor@s napisał:
z grubsza:
- hd ready musi mieć rozdzielczość ekranu co najmniej 720 linii i złącze HDMI z HDCP.
- hd prepared, hd compatible i inne gówna tylko akcepttują sygnał HD, wyświetlając w niższych rozdzielczościach. Najczęściej są to telewizory kineskopowe i małe (kilkunastocalowe) telewizory LCD.

to rozumiem, ale jak prezentuje sie obraz w tej wyzszej rozdzielczosci?? Telewizja HD to poprostu telewizja wysokiej rozdzielczosci i w zaleznosci od tego jaki mamy TV 720p czy 1080p w takiej odbieramy obraz??? mam rozumiec ze telewizja HD nadaje w dwoch tych rozdzielczosciach?? i to zalerzy od naszego odbiornika w jakiej rozdzielczosci bedziemy ten sygnal odbierac????
 

bor@s

New member
hmm

tak, są dwa standardy rozdzielczości HD w telewizji:
- 720p (p = 50/60 klatek)
- 1080i (i = 25/30 klatek)

telewizja może sobie wybrać w jakim standardzie nadaje i przyjęło się, że 720p nadają stacje w USA, a 1080i w Europie. Pewnie są wyjątki, ale nie wnikajmy.
1080p czyli pełne 50/60 klatek na sekundę nadają jedynie konsole do gier, żadna telewizja chyba nie nadaje w takim standardzie. Zatem rodzaj odbieranego sygnału zależy tylko od nadawcy, a nie anteny. Oczywiście mając np. dekoder telewizji n odbierający oryginalnie 1080i można ustawić tak, by do telewizora przesłał sygnał przekonwertowany na 720p, ale większego senu o nie ma, bo zmniejszy rozdzielczość, a liczby klatek na sekundę i tak nie zwiększy. Mając telewizor HD Ready warto wpuścić mu 1080i, a on sobie już to przekonwertuje po swojemu na rozdzielczość 1024x768 (plazma), albo 1360x768 (LCD).
 

davechmiel

New member
HDMI i NBOX

Czy ktoś może mi udzielić informacji:
mam lg lc51 (ma hd ready) i nbox. podpiąłem przez hdmi kabelkiem tech-link 1m (ale takim najtańszym za 69zł, bo były tez nowszej generacji za 99zł). Na tvn sport kiedy puszczają jakiś program i pokazują np. bramki obraz zmniejsza się, nie jest na całą szerokość ekranu, i to na wszystkich rozdzielczościach na dekoderze(576,720,1080). Czy to tak ma być nawet na hdmi? Czy potrzebny jest lepszy kabel?
 

arotok

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Czyli jeśli mam np. 32 calowy lcd , to programy HD muszę oglądać na około 21 calach?​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fotokrak

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

scaling albo "wymuszasz" rodzaj wyświetlania, kino, full, 16:9 różnie to się nazywa, przejrzyj menu TV, sprawdz też ustawienia tunra sat w opcji wyjcie TV/ Video czy jaoś tak i ustaw panorama, itp
oczywiście przy takiej opcji pogodynka będzie miała bardziej rozłożyste biodra, co może ci się nawet spodoba :grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

_EP_

New member
davechmiel napisał:
Czy ktoś może mi udzielić informacji:
mam lg lc51 (ma hd ready) i nbox. podpiąłem przez hdmi kabelkiem tech-link 1m (ale takim najtańszym za 69zł, bo były tez nowszej generacji za 99zł). Na tvn sport kiedy puszczają jakiś program i pokazują np. bramki obraz zmniejsza się, nie jest na całą szerokość ekranu, i to na wszystkich rozdzielczościach na dekoderze(576,720,1080). Czy to tak ma być nawet na hdmi? Czy potrzebny jest lepszy kabel?

Sygnał cyfrowy mówiąc najprościej to albo 0 albo 1, nie ma wartości pośredniej, tak więc albo obraz jest albo go niema, dlatego dopłacanie do "lepszego" kabla hdmi trochę mija się z celem.
 

profi

Member
_EP_ napisał:
Sygnał cyfrowy mówiąc najprościej to albo 0 albo 1, nie ma wartości pośredniej, tak więc albo obraz jest albo go niema, dlatego dopłacanie do "lepszego" kabla hdmi trochę mija się z celem.
Trochę upraszczasz.
Taki przykład z życia wzięty:
Mamy telewizję satelitarną cyfrową. Są chmury na niebie, transmisja się rwie. I co? Często obraz jest, tyle tylko że "poszarpany".
Zatem: 0 - nie oznacza "brak obrazu", 1 - "jest obraz".
0 i 1 to tylko bity, najmniejsza jednostaka informacji w przypatku danych cyfrowych. Zatem przekłamania kilku bitów możesz nie zauważyć, ale przekłamanie wiekszej ilości może mieć różne konsekwencje. A nie tylko: jest obraz, nie ma obrazu.
Więc jak kupisz kiepski kabel, może np. nie mieć ekranowania i przez to okazać się wrażliwy na pole elektromagnetyczne. Pole elektromagnetyczne może wpływać na sygnał tak jak zachmurzone niebo w przypadku tv sat.

Oczywiście nie namawiem na kupowanie kabli za 500zł czy 1000zł, ale 100zł to myślę że jest to rozsądny kompromis.
Pozatym kabel kupujesz raz na kilka lat a używasz go codziennie.
 
Do góry