przycinanie obrazu na TV i monitorze

acidkans

New member
czy ktoś wie może dlaczego gdy oglądam programy telewizyjne to przy szybkich zmianach obrazu, a czasami gdy po prostu obraz się przesuwa powoli to mniej więcej w 3/4 ekranu widać przycięty obraz. dodam ze telewizję ogladam przez komp, karta TT1.3 karta graficzna radeon, monitor LCD i TV LCD w trybie klonowania(oba z rozdzielczością 1280x1024), ???
co ciekawe, czasami, obraz jest OK nawet przy bardzo szybkich zmianach obrazu, gdzie może być problem?
pozdro Andrzej
 

Paweł Joszka

New member
Zielony jestem

Film nadawany w formacie 16:9 w C+.Na Samsungu LCD 40 "gubi" się część obrazu po bokach.Widac to na przykład przy napisach poczatkowych i końcowych filmu.Mam ustawiony tryb 16:9.Mimo kilku miesięcy uzywania nie moge się przyzwyczaić do "roztytych" prezenterów.Czy da sie to poprawić?
 

Grzesiek2010

New member
@acidkans miałem coś podobnego u siebie i pomogła mi reinstalacja kodeków teraz mam K-Lite Codec Pack i wszystko chodzi świetnie :D tak więc spróbuj z tym. Na tych kodekach praktycznie każdy film mi idzie :D
 

Horhe Ortega

New member
Film nadawany w formacie 16:9 w C+.Na Samsungu LCD 40 "gubi" się część obrazu po bokach.Widac to na przykład przy napisach poczatkowych i końcowych filmu.Mam ustawiony tryb 16:9.Mimo kilku miesięcy uzywania nie moge się przyzwyczaić do "roztytych" prezenterów.Czy da sie to poprawić?
Masz dostępny tryb-Dopas. do ekranu-w Narzędzia/Rozmiar obrazu?
 

robercik.yo

New member
Nie wydaje mi się, że jest to wina małej ilości pamięci, czy słabego procesora. Zanim cokolwiek będziesz chciał robić ze sprzętem, sprawdź i popraw co się da programowo.
 

mufex

New member
To wina tego, że masz włączone klonowanie. Czy jak wyłączysz klonowanie masz ten efekt? Synchronizację pionową jak masz ustawioną w karcie? Jaka to karta? jaki procek? Jakim programem oglądasz?
 

kamilo23

New member
Podepnę się pod temat.

Na lapku obraz śmiga ok, nic nie tnie.

Mam włączony pulpit rozszerzony. Monitor laptopa i TV samsung ue40eh5000.
Laptop to stacja robocza hp 8770w. Problem polega na tym że potrafi przyciąć obraz na kilka sekund. Podłączenie kablem DS-HDMI. Tv ma wejście hdmi laptop Displayport. Odtwarzacz potplayer. Wgrałem noweoprogramowanie do samsunga. Coś komuś jeszcze świta?
 
Do góry