wymuszanie 720i na karcie graficznej

acidkans

New member
witam
mam mam PC-ta podłączonego do monitora przez D-Sub i TV HD Ready przez kabel DVI-HDMI, monitor pracuje jako podstawowy wyświetlacz a TV w trybie klonowania (na obu widzę pulpit; a w momencie włączenia satelity czy filmu DVD na TV automatycznie oglądam obraz w trybie full screen) oba wyświetlacze pracują z rozdzielczością 1280x1024
pytanie:
w karcie graficznej ATI mam ustawienie
"wymuś 720i"
"wymuś 1080i"
po właczeniu jednego z tych trybów nie zmienia się nic w jakości, formacie czy rozdzielczości oglądanego obrazu, mam próbki HD i w tym przypadku też nie daje to żadnej różnicy. czy ktoś wie kiedy używać tych funkcji??
pozdro Andrzej
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zmień tryb klonowania na tryb "jednego ekranu".
Tak, żebyś mógł myszą przechodzić z kompa na LCD "przez prawy brzeg ekranu kompa).
Komp podłącz tylko przez DVI.
Ustaw we właściwościach drugi ekran (komp powinien go wykryć).
Ustaw częstotliwość we włąściwościach 1920 x 1080.

U mnie działa.
 

obserwator

New member
zakładam że masz monitor LCD 1280x1024 no i Amoi z podpisu/

jeżeli oba pracują Ci w trybie klonowania czyli na obu ekranach to samo to to nie wymusisz full HD bo twój monitor nie obsłuży tej rozdzielczosci

rozdzielczosc zostanie taka jaką moga obsłużyc oba monitory - niestety nie da sie ustawic aby na jeden monitor szedł jednoczesnie obraz 1280x1024 a na drugi 1920x1080.

wyłączas funkcję klonowania i włączasz przełączanie monitorów np ALT+F5 i wtedy mozesz wymusic podawanie na TV sygnału jaki on natywnie obsłuzy czyli np fullhf 1920x1080


update. upss sorki niechcący odgrzebałem jakis historyczny temat.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Nie wiem czy w konfiguracji kart ATI jest możliwość pracy w trybie Dualview. Tryb klonowania można przeprowadzić tylko wtedy gdy masz dwa takie same monitory. Jeśli masz dwa różne, to właśnie tryb Dualview pozwala na konfigurację każdego monitora z osobna. Wtedy można ustawić rozdzielczość oraz głębię kolorów (a także inne parametry) na każdy monitor z osobna.
 

charlie99

New member
Mi nie udało się na mojej karcie (radeon x1600) załączyć trybu dual view a przynajmniej nie w takim kształcie jakiego bym oczekiwał. Jak miałem jakiś czas temu starego GForce mx440 to taki tryb był możliwy. Ale tak jak ktoś pisał proponuję zrobić tryb klonowania następnie dać DISABLE na monitor komputerowy i potem na telewizorze ustawić na karcie rozdzielczość 1920/1080. Robiłem tak i śmiga. Mam kartę podłączoną pod TV jakimś zwykłym kablem DVI-HDMI. Race driver GRID czy Battlefield 2 na 40'' zabija :D:cool:
 
Do góry