poziom sygnalu z kablowki

mlody460

Member
A zapytam a jak sie sprawa ma z sygnalem analogowym?Jezeli chce kupic telewizor Lcd ale nadaja ten sygnal??Zapewne obraz bedzie kiepski??
 

marcelg22

New member
Odgrzeje kotleta.

Jako że w tym wątku dużo było mowy o rozdzielaczach, poziomie sygnału itp, proszę o wyjaśnienie mi czy stosując rozdzielacz aktywny z racji że jest dodatkowo zasilany zawsze będę miał poziom sygnalu idelany czyli w granicach 62-80 dB.
Czy on mi tylko podniesie poziom do stanu z wejścia sygnału i jeżeli MM dostarcza mi gorszy sygnał to po zastosowaniu tego urządzenia dalej bede miał słąby sygnał.

Chcę rozdzielić sygnał na 3 TV z jak najmniejszą stratą
 

bady87

Member
Poziom sygnalu

Pozniom sygnału:
- min: 62 dBuV
- max: 80 dBuV

minimalny odstęp sygnału do szumu S/N: 43dB

Więcej na ten temat: Podstawy projektowania instalacji zbiorczych TV

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Witam .Od paru dni mam cyfrową vectre.Poziom na pasku jest na czerwonym polu 1/4 paska ale jakosć sygnalu jest na calym pasku i na końcu pokazuje s/n 40,9 czasem spada do 38 i obraz staje w miejscu i potem klatkuje trwa to z 5 sek .Mam dekoder hd i te dane pokazuje mi na dekoderze.Mam pytanie czy to winna słabego sygnału
 

macius75

New member
mam pytanie do obeznanych z tematem. Jak pewnie wielu innych uzytkownikow, w zwiazku z planowanym zakupem tv o wyzszej rozdzielczosci niz 852*480, postanowilem sprawdzic sygnal (sile sygnalu) kablowki Aster mianowicie. Po przewertowaniu forum znalazlem, wypowiedz uzytownika sewen, ze powinien wynosic 25-30 dB. jakiez zdziwienie moje bylo gdy wezwany technik sprawdzil i orzekl "73-68 dB, rewelacja"...
Czy ktos laskawie moglby napisac o co chodzi? jaki sygnal jest ok a jaki beee?
to mój pierwszy post ale nie mogłem odmówić sobie przyjemności wypowiedzi w tym temacie, kiedyś pracowałem w TVK Multimedia, końcówka lat 90, pionierstwo telewizji kablowych, i powiem tak, pracowałem na dość trudnej sieci, kable i wzmacniacze były słabiutkie, telewizory różne od rubinów po panasonic i sony, tak jak w innych wypowiedziach poziom sygnału 55~85 dB w zależności od producenta, rozrzut poziomów był trudny do utrzymania i im mniejszy tym lepszy, ideałem było 5dB na końcu nitki, ktoś napisał że 20 dB było OK, moim zdaniem była to różnica niedopuszczalna, co jeśli telewizor wymagał sygnału ~60 dB? najniższy poziom przy tym założeniu mógłby mieć 40 dB a to już granica szumu, sygnał dopasowywało się stosując rozdzielacze o różnych tłumieniach indywidualnie dla telewizora, zbyt wysoki sygnał powodował nakładanie się kanałów (zbyt niska selektywność odbiornika), jeśli chodzi o sygnał cyfrowy to każdy dekoder wskazuje go inaczej i trzeba przyjąć że jeśli nie występują problemy z odbiorem to sygnał jest wystarczający, przy słabym sygnale nie występuje pogorszenie obrazu lecz jego łamanie lub brak
Pozdawiam
 

macius75

New member
Odgrzeje kotleta.

Jako że w tym wątku dużo było mowy o rozdzielaczach, poziomie sygnału itp, proszę o wyjaśnienie mi czy stosując rozdzielacz aktywny z racji że jest dodatkowo zasilany zawsze będę miał poziom sygnalu idelany czyli w granicach 62-80 dB.
Czy on mi tylko podniesie poziom do stanu z wejścia sygnału i jeżeli MM dostarcza mi gorszy sygnał to po zastosowaniu tego urządzenia dalej bede miał słąby sygnał.

Chcę rozdzielić sygnał na 3 TV z jak najmniejszą stratą
to zależy jakiej jakości jest sygnał, poniżej pewnego poziomu (około 60dB) wzmacniacz zaczyna wzmacniać szum i nawet jeśli zdoła podnieść go do poziomu 80 dB to pewną częścią sygnału będzie właśnie szum, w rezultacie obraz nie będzie za ciekawy, jeśli na jednym odbiorniku obraz jest poprawny to można się spodziewać że po zastosowaniu aktywnego rozdzielacza, obraz na pozostałych odbiornikach będzie poprawny
 

Vectra-

New member
Ja się nie znam, ale wiem jedno. U mnie jest sygnał wzmocniony, bo koncentryk od kablówki kopie :)
To nie jest kwestia wzmocnionego sygnału :) Jest to problem z występującymi różnicami potencjałow między zasilaniem otv, a zasilaniem instalacji telewizji kablowej. Rozwiązaniem jest zastosowanie izolatora galwanicznego i kopać nie będzie :)

P.S Czasami występują takie róznice, że można zaświecić jak choinka :):)
 

macius75

New member
Ja się nie znam, ale wiem jedno. U mnie jest sygnał wzmocniony, bo koncentryk od kablówki kopie :)

tylko nie dotykaj pilota bo cię usmaży:) a tak serio to nie jest to wyznacznikiem poziomu sygnału, bardziej poziomem zakłóceń jakie mogą powodować inne telewizory w twojej bliskości, jest to po prostu różnica potencjałów wynikająca z różnic faz zasilających inne telewizory;-)
 

dziendoberek

New member
Ja posiadam kablówkę TOYA (popularna przede wszystkim w woj Łódzkim) z jej podstawowym dekoderem HD i zauważyłem ze daje ona gorszy sygnał zarówno wideo jak i audio w porównaniu do telewizji darmowej naziemnej.
 
Do góry