jestem zielony. chce kupic tv, ale nie wiem jaki

pagu

New member
ZAZNACZAM, ZE PRZECZYTALEM JUZ TROCHE NA FORUM, ALE KILKA PYTAN POZOSTALO:

Witam. Potrzebuje pomocy.
Chcę kupić nowy telewizor. zastanawiam sie pomiędzy plazmą a LCD.
Telewizor ma służyć głównie do oglądanie programów telewizyjnych, czasem do ogladania dvd. Obecnie posiadam normalny tv sony, taki jak w wiekszosci polski domow, 50hz. Szukam czegos lepszej jakości, co bedzie na lata. chcę telewizor cienki tz taki do zawieszenia na scianie. Budżet: 8-10 000zł.
Odległość od telewizora przy oglądaniu to ok 3-3.5 metra.

Kilka pytań:
1 Myślę, że dobry bedzie rozmiar 40-42 cale. Czy odległość przy oglądaniu plazmy nie bedzie zamała? Czy polecacie jakis inny rozmiar (większy?)

2 Czy za tą kase moge liczyć na kupno dobrej plazmy lub dobrego LCD?

3 Boję się, że plazma zacznie się psuć tz. wypalanie pikseli itd. Czy w nowych plazmach to zjawisko wystepuje na tyle zeby uniemozliwic mi uzytkowanie plazmy przez kilka lat (np 5 lat po 3h dziennie)?

4 Boje sie ze po kupnie LCD będą bolaly mnie oczy - wyczytalem na forum ze jest taki problem z niektorymi LCD

5 Czy jesli wydam ta kase na plazme lub LCD to naprawde dostrzege roznice? Wiem, ze to zalezy do wileu czynnikow, ale pytam gdyż boje sie ze przez to ze te technologie sa jeszcze niedorobione takie telewizory to wciaz badziew i zeby je kupic dobre to potrzeba 35 000 tys zl a nie 7 000.

6 Dostrzege roznice jesli nie mam kablowki, cyfyr +, satelity itd? Używam zwyklej antenty i mam 6 programow.... :(

7 Jakie firmy polecacie jesli chodzi o plazme a jakie o LCD?

pytania dodatkowe:

8 czy kupie plazme hd w tej cenie i w tym rozmiarze i czy ma to znaczenie jesli ogladam tylko programy ze zwyklej anteny i czasem dvd?

9 co to wlasciwie jest te HDTV?

DZIĘKUJĘ I PROSZE O ODPOWIEDZI.

P O Z D R A W I A M
 
Ostatnia edycja:

trojeczka

New member
Witam,
Majac te same dylematy co Ty powyzej kupilem Panasonic 42 cale PV60. I po dwoch dniach ogladania wszystkie moje powyzsze watpliwosci sie rozwialy. Szczerze polecam ! Ten Panas jest naprawde super oprocz tego ze miesci sie w Twoim budzecie. EHLO !
 

absolus12

New member
Po pierwsze, musisz zainwestować w antenę sat. ,najlepiej 90cm plus dobry konwerter i tuner (koszt ok 700PLN)

Co do tv brałbym
http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=270&manufacturers_id=72
AMOI LC40AF1E 40'' na pewno wystarczy,

Tutaj możesz poczytać nieco o tym TV
http://**********.com/index.php?showtopic=405

Przy takiej kasie pakowanie się w "pół HD" nie ma sensu, wybierz fullHD a za niedługi czas nie będziesz żałował


Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
absolus12 napisał:
...Przy takiej kasie pakowanie się w "pół HD" nie ma sensu, wybierz fullHD a za niedługi czas nie będziesz żałował
...


A ja to odwrócę. Po co pakować się w full HD jeśli i tak 99,9% tego co pewnie będziesz oglądać to SDTV czyli normalna TV. Niestety pełne HDTV w Polsce jest na razie w fazie sci-fi. Dlatego nie zobaczysz różnicy pomiędzy fullHD a pół HD kiedy będzie oglądać normalną TV. A może być wręcz odwrotnie. Bo na półHD będzie lepszy obraz niz na full HD!!! I co potem?
Przy TV 40-42 cali różnica w cenie jest wyraźnie na korzyść plazmy. LCD są o wiele droższe a i jakość do ceny nie zawsze jest proporcjonalna.
 

absolus12

New member
Oczywiście macie rację, że słaby sygnał będzie wyglądał beznadziejnie dlatego wspomniałem o antenie sat. jeżeli żródło sygnału będzie dobre to i obraz na LCD będzie super. TVP już zakupiła sprzęt do HDTV i powinno wszystko ruszyć za jakieś 2 lata - ale nie o to chodzi bo TVP, jak wszscy doskonale wiedzą może nam wykręcić jeszcze nie jeden numer :(

Już lada moment pojawią się BR i HD-DVD odtwarzacze i materiały, za jakieś 1-2lata cena powinna spaść do rozsądnego poziomu. Wkrótce premiera PSX3, X360 już jest, tunery HDTV tanieją - źródeł oraz materiału HD stale przybywa.

Warto zastanowić się, czy wymienisz Tv za 2 lata, bo jeżeli nie to nie będziesz w stanie oglądać HD w jego pełnym, najlepszym wymiarze. W każdym razie ja bym się wkurzył po 2 latach wiedząc, że dokładając (ty raczej nie dokładasz bo podałeś zakres cenowy 8-10k) teraz ok1,5k PLN mogłem wybrać fullHD i mieć spokój na kilka dobrych lat.

A różnicy na korzyść plazmy przy cenie 9000k nie ma żadnej, powyżej 10k
owszem, ale na pewno nie jeżeli chodzi o rozdzielczość (ale to powszechnie wiadomo).

Jeszcze raz proponuję poczytać o AMOI w linku który podałem w poprzednim poście.Wybierając AMOI masz 100% pewności, że stosunek cena/jakość jest rewelacynjy (ja wybrałbym ten LCD, ale to już jest moja prywatna opinia)

PS: rozumiem Cie DNC i o ile mnie pamięć nie myli jesteś posiadaczem fajnej plazmy Panasonica 42'' PV60(??), bardzo fajny tv ale ja brałbym LCD AMOI

Pozdrawaim
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
trochę się wkradło nieścisłości.
Plazmy fullHD jeszcze nie ma na rynku . Jak wejdzie jej cena będzie wysoka - ok. 30-35.000 zł.
Mówiąc o fullHd macie na myśli wysoką rozdzielczość tj 1024.
Dysponując deklarowaną kwotą - masz najlepszy wybór w postaci Plazmy Pioneera. I tu nie ma konkurencji
Podkreślając najnowszą promocję Pioneera - kupujesz ją za 10999 i dostajesz bon za 1500 zł / możesz wykorzystać na zakup produktów Pioneera/
Co ma Pioneer - najlepszą biel i czerń . A na to nakładaja się różne kolory dając podstawowe barwy w sposób naturalny.
Dziś we wszystkich pokazach -Wrocław , Bydgoszcz, Szczecin, Koszalin , Stargard mimo różnicy cenowej - kupujący wybierali właśnie Pioneera.
Oczywiście że do swojej odległości mozesz sięgać po różne rozmiary ekranu od 37 po 50 "
Pamiętając jednak o jakości sygnału.
Optymalne rozwiązania to :

LCD 40 M 61 Samsung - najwieksze możliwości , świetne barwy
LCD 40 S 70 JVC - najwieksza płynność kolorystyczna zblizona do plazmy
LCD 40 V a 10 Sony - najlepsza czerń

Plazma
Pioneera 436 RXE - brak efektów pamięci
Samsung s5H - posiada system zabezpieczania wypalania
oraz usuwania powidoków / sprawdziliśmy działa znakomicie/
Panasonica 42 PV 60 - nowość

3 LCD - Samsunga 50" a 11
HD ila JVC 56 " - pierwszy model bez struktury pixela.

Po właściwym dotarciu plazmy nikt nie zgłasza wypalania pikseli ani powidoków.
Co do kontrastów - to trzeba sie pobawić pilotem . Da się to wszystko zniwelować.
HDTV to telewizja wysokiej rozdzielczości. Czyli obraz niewiarygodnie dokładny w szczegółach i znakomity w odbiorze. Jakość zapiera dech w piersiach.
W przypadku takich rozterek poproś o prezentację i sam wybieraj w domu.
pozdrawiam
 

absolus12

New member
Mając na myśli FullHD mamy na myśli 1920x1080!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie ma na rynku polazmy obsługującej taką rozdzielczość, LCD są i jednym z nich jest AMOI (bardzo przystępna cena) lub Toshiba. Reszta nie wyświetli obrazu fullHD ze wszystkimi jego szczegółami oraz w najlepszej jakości HD.

Pozdrawiam
 
Do góry