Panasonic 42PA50 vs. Samsung PS-42V6S i kilka pytan

deoc

New member
Witam,
Dzis bylem w sklepie sieci RTV Mix.... obejrzec TV... bylem napalony ostatnio na LCD jakies 32" (Panasonic LX60??) ale znowu wisialy plazmy i poprosilem o podlaczenie do DVD (kablem EURO) i wlozylem swojego Gladiatora DVD(od ostatnich 2tyg przy sobie nosze). Jedna rzecz mnie zaniepokoila - po podlaczeniu do DVD LG na ekranie panasonica byla tragedia - gorzej niz z anteny naziemnej, gosc troche sie zdenerwowal - wymienil DVD na inne i bylo OK *czy DVD moze nie wspolpracowac z plazma? Czy tylko trafilo mu sie niefartownie??"
Przerzucilem sobie kilka scen obraz byl sredni, ale poprosilem o pilota pobawilem sie obrazem w roznych trybach, ze standardowych ok 50% jasnosci, ostrosci i nasycenia ustawilem na ok 65% (nasycenie - dodajrze) i obraz ożyl... kolory OK z ok.3m obraz bardzo ladny... nawet dzwiek mnie zaskoczyl (a to cos "srebrnego na dole" to glowny minus dla mnie - moglby byc bez glosnikow) - cena 5777 *tyle pisze* poprosilem o podlaczenie jeszcze do drugiej - byl Samsung PS-42V6S za 6666 - no to mowie zobaczymy - no i sie rozczarowalem - jakbym nie ustawil to kolory "blade" i jakies nienaturalnie rozmyte.

Jedna rzecz ze w sklepie bylo jasno, ale w ciemnosci to chyba tylko lepiej moze byc? Co do czerni to w Panasonicu nie bylo tak zle - powiedzialbym ze nawet czarno to widzialem. Ogolnie bardziej spodobal mi sie Panasonic.

A teraz czesc praktyczna, czyli to co gumisie lubia najbardziej. Nizej staly LCDki Samsunga... ogladajac je mialem wrazenie ze obraz o niebo lepszy - ostrzejszy (choc dla mnie za ostry - chyba bardziej wole "rozmyty lekko obraz"), bardziej zywy (chyba bym musial w PA50 podkrecic na maksa zeby bylo takie nasycenie). No i stalo sie najgorsze... zaczalem sie zastanawiac czy moze jednak LCD. I tu narodzil sie szereg pytan do Was:

1. Czy przez dostepne wejscia w Panasonic'u bede mogl ogladac tak teraz jak i za 2lata filmy w 720p, 1080i?? Przez DVI z kompa czy ew. komponetowe wyjscie w DVD?? i jak to bedzie wygladac?? Bo ogladalem na kompie trailery i obraz super - tak wyrazny i ostry - ze jest roznica miedzy tym co widze ostre z anteny naziemnej a ta ostroscia - nie wiem jak to opisac ale kazdy kto widzial roznice to wie o czym mowie) Jak to bedzie wygladac na plazmie o "niskiej rozdz"??
2. Co bedzie lepiej sie sprawowalo na przestrzeni czasu?? LCD czy plazma.
3. Teraz zaczalem sie zastanawiac nad zastosowanie LCD (bo plazma to raczej nie bardzo) jako monitora komputerowego (internet, GG, Word, czasem gra) i pozbycia sie dotychczasowego CRT - co Wy na to i czy przy uzywaniu ok. 10h dziennie bede mogl sie dlugo cieszyc LCDkiem, a jak sie ma to do plazmy? Bo ja srednio ogladam TV 2,5h dziennie wiec nie duzo (zazwyczaj 1 film DVD)
4. Jakie LCD? Bo w tym sklepie tylko Samsungi maja - one sa w miare czy inna firma wybitnie bedzie lepsza... i jaka ?? Sony, Panasonic, THOMSON, Philips??
5. Dziekuje...
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
Na stronie mozna przeczytac:

Dostępne standardy obrazu 480i (60 Hz), 480p (60 Hz), 576i (50 Hz), 576p (50 Hz), 720p (50 Hz), 720p (60 Hz), 1080i (50 Hz),1080i (60 Hz)

Czyli ze co? Moge brac i zobacze wiecej?? A jak ja mam to podlaczyc?? I jak to do kompa podlaczyc? Bo zdaje sie ze nie ma DVI nawet :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ad.1.Panasonic pozwoli Ci na dobrych kilka lat cieszyć się ze wszystkich dobroci techniki.
Obiera wszystkie częstotliwosci.
ad.2. Co w czasie bedzie lepsze? - czas pokaże -ważniejsze jest jakie są potrzeby oczekiwane
ad.3. Jesli do kompa - to LCD
Jeśli do Filomów - to plazma
ad.4. jakie lcd? nie ma jednoznacznej odpowiedzi .
- ale w jakiej klasie cenowej ?
- jaka wielkość ekranu ?
bo w różnych klasach są różni Liderzy
pozdrawiam
 
Do góry