Amerykańska plazma sony z cyfrą+

pafcia85

New member
Witam
Otóż,jestem posiadaczem telewizora plazmowego SONY przywiezionego ze stanów,który nie posiada złącza EURO SCART. Podłączałem cyfrę+(dekoder) na wiele sposobów,ale jedynie co udało mi się osiągnać to przesuwający się kolorowy obraz. I tu moje pytanie.Czym najlepiej połączyć TV z dekoderem.Sony posiada złącza: S-Video,Composite,DVI - może to kwestia kabla i polecicie mi któryś,lub może to system nadawania jest nie odpowiedni
i nic sie nie da z tym zrobić?( w TV istnieje PAL 40 oraz PAL60)
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Artur
 

hojlo1

New member
Bez reklam
1.Servis RTV Cie czeka.
(mogą jakiś konwerter zamontować...tanio.)
2. szukanie czegoś takiego:PAL na NTSC....
3.lub czegoś takiego w obudowie : >>RGB na Component<<<
4, mozna pożyczyć od znajomego jakiś inny dekoder DVB) (PALowski) i zobaczyć , czy:
a/nie ma jakiejś konwersji na NTSC (NTSC OUT)
b/ chyba są modele , co mają wyjście Component-Video (chyba Samsung...) i sprawdzić , czy jest ok - wtedy.... (ale to załatwi tylko fragment)

...ktoś inny zapewne tez pomoże . ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wiekszość telewizorów w USA ma tuner NTSC - czyli tuner w innym systemie. Niestety nie da się wiele zrobić.
Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie sprzętów w tym samym systemie np; VCR , DVD, kamera
Przestroić tunera nie można .
Pułapki sprzetów są również inne. Sposób zasilania - inna częstotliwośc.
Lepiej zapytać przed zakupem , uniknie sie wielu kłopotów nie mówiąc o kosztach.
pozdrawiam
 

emeryt21

New member
sprzet z USA

Kiki pisze,ze wiekszosc TV ma tylko system NTSC.Jako mieszkaniec USA,ktory kilka lat temu przygotowywal sie do powrotu do Polski informuje,ze znalezienie TVset z innym systemem niz NTSC (amerykanski,japonski) to marzenie scietej glowy.
W Kanadzie sa szanse na znalezienie telewizora importowanego z Anglii i ten najczesciej ma system PAL rowniez.
Napiecie zasilania bywa rzadko w lepszych egzemplarzach od 110 do 240V.Sprzedawcy z zasady nie maja o tym zielonego pojecia i nie dociera do nich takie pytanie.Trzeba samemu starannie ogladac kazdy egzemplarz.
Najwygodniej szukac w "polskich" sklepach na Greenpoincie.Tam mozna trafic i tam sprzedawcy wiedza o co chodzi.Niestety sprzet jest tam marnej jakosci,przewaznie chinszczyzna,bo tania.
Zamawianie w amerykanskim internecie mija sie z celem,bo przysla z zasady nie to o co chodzi i nie moga pojac,gdy odsyla im sie bubel.
Jedynie sklepy nastawione na wysylke za granice pozwalaja na wlasciwy zakup.Koszt jest jednak wysoki i w gruncie rzeczy nieoplacalny.
Ostatnio kurs dolara wzrosl i roznica cen jest minimalna.
 
Do góry