Przepraszam, ze znowu pytam, ale co mam kupic...

deoc

New member
Witam po raz pierwszy na forum...
Trafilem do Was w ferworze walki z google :)
Od pewnego czasu zastanawiam sie nad zakupem TV do swojego pokoju/ Wlasciwie to tak czytalem i czytalem forum i naprawde nie wiem co mam wybrac, bo naprawde kazdfy problem jest inny i kazdy z Nas jest inny...
Wlasciwie to mam dzialajacy telewizor, ktory spokojnie ma tyle lat ze Flinstonowie mogli go ze mna ogladac.... UWAGA jest to NEPTUN M 547 B :D
Fajnie fajnie - dziala i filmy na DVD ogladac moge - TV nie ogladam ew. meczyk czasem jak koledzy przyjda na piffko - z anteny "zwyklej" czyli chyba w Waszym jezyku naziemnej. Ale 90% to filmy DVD, ew. czasem jakas "nowosc" na divx, moze tez pogralbym w cos z kompa,choc i to zadko.
Z racji tego ze ostatnio troche pracuje i przez ostatnie miesiace uzbieralem sobie na "kino domowe" czyli (DENON AVR-1706 + Koda 706) a teraz przyszedl czas na TV...puki nie mam zony i dzieci, to chcialem chociaz sobie sprzet jakis kupic.
W sumie to nie wiem ile chce wydac... myslalem ze kupie TV w systemie ratalnym za jakies 5000 (widzialem promocje w MM na Panasonica TH42PA50 i sie napalilem 5555 z podstawka) ogladalem tez kilka TV w MM i innych marketach oraz sklepach z RTV i zglupialem.... widzialem LCD, tanie plazmy (bo jak plazma ma rozdzialke 1366 x 768 to znacznie lepszy obraz ale i cena nie ta), tylnoprojekcyjne (tanie) i zwykle CRT, nie wiem czy chce taki zwykly TV za 2000, wole dolozyc i miec cos lepszego... dlatego prosze o rade w kilku kwestiach:


1. Jaki system wyswietlania obrazu wybrac?? LCD CRT Plazma, projekcja tylna, projektor??
2. Jaki mam wybor do 5000zl (wiadomo ze +-500)??
3. Jest ktos, kto przeprowadza pokazy w Czestochowie?
4. Czy projektor nadaje sie do tego ?? Czy takie cos jak projektor firmy ALLY, gdzie lampy kosztuja 100zl bedzie cos reprezentowal soba?? Czy nie ma zamiennikow do lamp np. TOSHIBY, CANONa itp. Bo niekiedy nawet 400zl za zamiennik to duzo... a w ogole to ile wytrzymuje lampa "w domu" ogladajac powiedzmy 4h dziennie to co 2000h czyli 500dni?? to co 2 lata wymiana??
Od TV teraz mam jakies 3m, ale zastanawiam sie nad "przemeblowaniem" wtedy bede mial nawet 6 :)

Plazmy "na oku"

PANASONIC TH42PA50
LG 42PX3RVA
Samsung PS-42V6S
Fujitsu-Siemens P42-1A
PHILIPS 42PF5320

Tylna projekcja:

SAMSUNG SP43Q5HL1X (43" za <3000??)

LCD
No tu to nie bede sie rozpisywal (wystarczy wejsc na allegro) ale mysle ze w miare dobre 32" kupie za ta kase?

CTR

SAMSUNG SLIM WS32Z308V (lub P - czym sie roznia?)
JVC AV-32H5SU
PANASONIC TX-32PS12P

Projektory:

NEC VT-48
EPSON EMP-S3
ALLY PTV 01B
Wszystkie <3000


Przepraszam ze tyle napisalem - jak ktos to przeczytal i odpisze to bede wdzieczny - jak jest z Cz-wy to w zamian zapraszam na bro ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
Hm trochę dużo pytań ale postaram się coś podpowiedzieć
1. Jaki system wyswietlania obrazu wybrac?? LCD CRT Plazma, projekcja tylna, projektor?
Tutaj musisz liczyć na własną ocenę. LCD z reguły wybierane są przez ludzi, którzy lubią pograć na PC, oglądać programy TV i filmy z dvd lub np. potrzebują TV o małej przekątnej (najmniejsza plazma jaka spotkałem to 37"). Plazmy są "ekranowo" najbardziej zbliżone do standardowych odbiorników TV. LCD, plazma, tylna projekcja - nie pytaj, bo ilu użytkowników, tyle różnych uzyskasz podpowiedzi. Podejdź po prostu do MM, każ sobie postawić obok siebie te modele, które Ciebie interesują, poproś obsługę by podłączono do tych TV ten sam sygnał wizyjny i porównaj. Ich też nie pytaj o radę tylko wybierz ten, który wg Ciebie bedzie najbardziej odpowiadał Twoim wymaganiom. Zwróć jeszcze uwagę na wyposażenie: ilość i rodzaj wejść. Na forum znajdziesz sporo wątków na temat interfejsów.

2. Jaki mam wybor do 5000zl (wiadomo ze +-500)??
"Starzejące" się modele plazm (brak standardu HD) i mniejsze LCD.
Przejrzyj aktualną ofertę sklepów internetowych i bedziesz miał skalę porównawczą co do cen podzczególnych telewizorów.



3. Jest ktoś, kto przeprowadza pokazy w Czestochowie?
Wyślij poprzez forum zapytanie na skrzynkę użytkownika KIKI-ego. Sądząc na podstawie wątków, które zamieszcza KIKI na forum - powinien Ci pomóc.

4. Czy projektor nadaje sie do tego ?? Czy takie cos jak projektor firmy ALLY, gdzie lampy kosztuja 100zl bedzie cos reprezentowal soba?? Czy nie ma zamiennikow do lamp np. TOSHIBY, CANONa itp. Bo niekiedy nawet 400zl za zamiennik to duzo... a w ogole to ile wytrzymuje lampa "w domu" ogladajac powiedzmy 4h dziennie to co 2000h czyli 500dni?? to co 2 lata wymiana??
Od TV teraz mam jakies 3m, ale zastanawiam sie nad "przemeblowaniem" wtedy bede mial nawet 6 :)
Nie preferuję tego typu TV i nie posiadam wystarczającej wiedzy by wypowiadać się na ten temat. Sorry


Plazmy "na oku"

PANASONIC TH42PA50 dobry wybór - mankament to brak obsługi HD
LG 42PX3RVA
Samsung PS-42V6S
Fujitsu-Siemens P42-1A
PHILIPS 42PF5320

Tylna projekcja:

SAMSUNG SP43Q5HL1X (43" za <3000??)

LCD
No tu to nie bede sie rozpisywal (wystarczy wejsc na allegro) ale mysle ze w miare dobre 32" kupie za ta kase?

CTR

SAMSUNG SLIM WS32Z308V (lub P - czym sie roznia?)
JVC AV-32H5SU
PANASONIC TX-32PS12P

Projektory:

NEC VT-48
EPSON EMP-S3
ALLY PTV 01B
Wszystkie <3000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
o tak zdecydowanie za duży rozrzut.
Zacznijmy od eliminacji

Czy masz rolety gumowane ?
Czy słyszałeś pracę rzutnika - wówczas gdy akcja dzieje sie w jaskini jest cisza a tu projektor szumi. ?
Czy potafisz siedzić godzinami w zaciemnionym pokoju ?
- wiele osó tych rygorów nie wytrzymuje , szczególnie gdy chcą ogladać telewizję. Za to możesz liczyć częściej na wizyty przyjaciół - na dobre projekcje filmowe .A i jeszcze potrzebujesz kawał ściany.

Jeśli masz możliwość uzyskania 5-6 metrów - to siegaj po 3 LCD Sony - TV KV 50 a 10 - za nie całe 7.000 zł

Jsli plazmy to sprawdź 42 LG PX 3, Samsung S5s , Panasonic Pa 60 - za 6299 komplet.

Co do LCD - to w tej klasie cenowej nie poszalejesz z wielkością - więc odpuść
pozdrawiam
 
Do góry