Brak obrazu

MariuszOgon

New member
Witam. zakupiłem dzisiaj tv lcd lg rz32 lz55. chciałem podłączyć do kompa. w zestawie tv dostałem różne kabelki dvi- dvi, d-sub-dvi. Wkompie mam kartę his ati radeon 9550 128mb 128bit z wyjściami d-sub, dvi oraz tv out przez s-video. Dla uzyskania lepszej jakości obrazu chciałem podłączyć przez dvi. niestety ciemność. tv zaświecił dopiero jak go podłączyłem przez dvi przy telewizorze i d-sub przy kompie. jak jtoś ma rozwiązanie to proszę o podpowiedż. P.S. Coś wyczytałem w instrukcji telewizora że niektótych kart graficznych ten tv nie obsługuje chodzi mianowicie o dvi analog. myślałem że dvi to wyjście cyfrowe a tam coś piszą o dvi analog i dvi digital.
 

krzysiek67

New member
Mam podobny problem. Kupiłem LG 26LX2R i chcę go podłączyć do komputera po przez kabel DVI ale jedyny efekt jaki osiągam to czarny ekran na telewizorze. Po podłączeniu komputera do LG na ekranie telewizora wyskakuje napis POWER SAVING MODE. Co on oznacza w tym przypadku? W komputerze mam kartę graficzną RADEON 9600 PRO ATI. Zmieniłem w niej sterowniki na najnowsze OMEGA 3.8.231 z końca marca. Ale to nic nie dało. Tak jak i zmiany w ustawieniach karty też nic nie dają. Może robię coś zle. Podłączenie sprawdzałem na 15m kablu DVI i na krótkim dołączonym do telewizora. Efekt taki że komputer nie wykrywa telewizora. Co mozna zrobić żeby uzyskac obraz na tym LG przy tej karcie graficznej? Czy ktoś miał podobne problemy?
 

dnc

Moderator
VIP
A może macie ustawioną złą rozdzielczość ekranu na karcie. sprawdzcie sobie czy nie jest za duża.
Rozumiem, ze karta ATI widzi monitor. Jest on wyswietlony w panelu sterowania ekranu? Bo jesli nie to znaczy, ze trzeba włączyc monitor na wejście DVI. Zrestartowac kompa i powinien wykryć na kablu monitor.
 

krzysiek67

New member
W moim przypadku próbowałem różnych ustawień rozdzielczości ekranu. Mniejsza na podstawowym większa na dołączonym i na odwrót.Monitor podłączony kablem DVI-D=D-SUB przez wejśćie DVI w komputerze działa natomiast telewizor przez DVI nie.
 

badej

New member
A próbowałeś, po podłączeniu kablem DVI - DVI. We właściwościach karty graficznej w zakładce Ekrany -> Monitor ustawić wymuszanie rozdzielczości 720p, bądź 1080i?
 

szok-k

New member
Hmmmm to nie problem Panowie!!
Niestety ustawienia kart graficznych macie żle ustawione
Przy odtwarzaniu filmów na LCD z kompa, obowiązkowo nalezy włączyc przeplot i ZASTOSOWAC to w kompie, ineczej nici z podglądu. Najlepsza opcją jest jednak ustawienie wyjścia dla TV, ale nalezy pamietać wtedy o rozdzielczości
 

krzysiek67

New member
Cześć to cwaniaczek jego numer gg to 8257635 uważajcie na niego bo rozsyła strony wwwdoiopcom/szkolnyalbum?nr= (po usuwałem kropki)na których roi się od wirusów z chęcią pomocy zgłasza się na pm przez gg i wysyła to badziewie teraz napisze jeszcze do admina:spam:
 
Ostatnia edycja:

WindmanXP

New member
Witam

Kupiłem dzis 26Lx2r i mam ten sam problem czy ktos go rozwiazał ??

Karta Graficzna napewno wysyła sygnał (sprawdzone na drugim monitorze)
Rozdzielczosc i odswierzanie jest tez dobre
 

michcio

New member
Co o wątpliwości na temat "cyfrowości" DVI:
Cytat z forum PCLab:

"DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe, jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można go połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej;
DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;
DVI-A - przesyła tylko dane analogowe."
 
Do góry