Euro a Euro - jakaś różnica ??

Status
Zamknięty.

Razgriz

New member
lepsza jakość -> lepszy przysył danych. Po prostu kolory będą żywsze, krawędzie ostrzejsze. Ja bym zainwestował...
 

patefkrak

New member
Mam ten kabelek. Tak, zgadzam się - kolorki i ogólnie obraz jest lepszy, ale nie spodziewaj się, że ta nowa ostrość i jakość powali Cię na ziemie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań. Tu na tym forum jest kilka postów pokazujacych znaczne polepszenie jakosci odbioru po wymianie przewodów. Najlepej sprawdzić jakość sygnału ,kupując przewód i zastrzec sobie prawo mozliwosci zwrotu.
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Moim skromnym zdaniem, większy wpływ na jakość sygnału ma sposób przesyłu (video, s-video, RGB ) niż jakość kabla. Wymiana ma sens jeśli masz kabel typu Bazar Corp. Może on nie mieć kompletu połączeń lub słabe ekranowanie. Jeśli masz kabel firmowy to nie wydaje mi się, żeby różnica była widoczna okiem. Oczywiście są osoby o wybitnie "wysublimowanym" smaku, w takim wypadku należy go zakupić chocby dla sprawdzenia czy sprzedawca miał rację
 

xroma

New member
Cubol napisał:
Witam...

Czy ktoś może potwierdzić tak z własnego doświadczenia czy podłaczenie np cyfry+ do TV LCD takim euro (np)

www.allegro.pl/item93293865_prolink_exclusive_1_2m_gold_kabel_scart_euro_euro.html

faktycznie podnosci zauważalnie jakość obrazu w porównaniu ze zwykłym (oczywiście pełnym i też ekranowanym, ale jakimś tam sobie) kablem euro...
Bo nie wiem czy wydawać kolejne 50 zł.... czy dać se siana ;)

Powiem tak - wydawało mi sie że mam dobry kabel ( Thomson , gruby , pozłacany - symbolu nie pamiętam :) ) No i faktycznie - WYDAWAŁO mi się.
Kupiłem kabel polecany przez Cubol-a. Podłączyłem i....... usiadłem na tyłek. A już myślałem , że nic więcej z mojego tunera nie wycisne. Obraz component po tym kablu jest o niebo lepszy niż na moim poprzednim kablu. Zreszta po RGB też jest fajny ale zbyt "ziarnisty" Compozyt to wiadomo - porażka , ale to normalne nawet na kablu z najwyższej półki.
Co do tego prolinka to nawet gdyby był o 100% droższy - jest wart swojej ceny :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już wielokrotnie użytkownicy pisali o wymianie kabli.
Że bardzo zmieniły jakość odbioru. Kilka osób sfrustrowanych odzyskało wiarę w jakość . Więc tylko pytanie czy warto - kończy opowiedź - warto!!! Czy warto dla Ciebie - to inna piłka. Najlepiej umawiać się w sklepie z możliwością zwrotu lub wymiany. Wówczas masz pewność czy jeszcze dokladać kasę i czy spełni Twoje oczekiwania.
 

Jared

New member
A jak DVD najlepiej podłączyć, lepiej EURO-EURO czy przez Component ? ;p myślałem, że lepszy obraz jest przez Component, niz przez RGB ale to w przypadku konsoli PS2... to teraz już sam nie wiem ;O

Jak mamy DVD z HDMI to przez HDMI tak ? ;)
 

dimas

New member
a ja mysle ze kolega Cubol jezeli ma standartowy tuner cyfry(pewnie bez componetu)to roznicy nie zauwazy.(ja nie widze:( )
a mam tez pytanie jak to jest ze obraz po RGB jeste duzo ciemniejszy niz po CVBS.czy to normalne?
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Dołaczę się do pytania jaki kabel component, kupiłem vivance za ok 60zł i moim zdaniem obraz jest gorszy niż po euro (euro też vivance za 19zł)

Mam dvd bez progresiv scan. I to chyba na tyle.
 

dimas

New member
vivance czy vivanco bo za 19pln to chyba nic dobrego.za component dalem cos kolo 20euro firmy nie pamietam chyba skymaster ale dosyc solidne i pozlacane.dobry kabel euro vivanco, skymaster albo schwaiger kolo 15 euro trzeba dac(1,5m)takie sa ceny w brd.
 

jabba

New member
Piotr_the napisał:
właśnie drogie troche te kable jak do dvd Manty za 180zł dlatego szukam czegoś taniego i dobrego czasmi są takie produkty:D

może popytaj użytkowników Manty na forum Manty (manta.com.pl)
jak ktoś ma zacięcie na HD to Manty raczej u niego nie uświadczysz...
 

kowal

New member
Co do Manty ( Emp. III ) to jej obraz na LG PX5R po Component był u mnie znacznie gorszy niż ze starego (1999) dvd Panasonika A-360 po Euro RGB. Wydaje mi się, że kable trzeba cenowo "dopasować" do sprzętu. Po co do manty złote super ekranowane EURO za 300 PLN jak wewnetrznie gniazdko euro podpięte jest do płyty głównej dziadowską nieekranowana tasiemką komputerową obok której siedzi nieekranowany zsilacz impulsowy... :fool:
Bez problemu wystarczy tu zwykłe euro byle było z oddzielnym ekranowaniem poszczególnych kabelków i tyle...
 

Piotr_the

New member
tu masz rację chciałem wymienić właśnie te kable w środku ale skończyło się na tym że je rozdzieliłem i odsunełem maxymalnie od siebie i dodam, że pożyczyłem kabel euro profigold 1,5m taki za 130zł, żeby zobaczyć różnice między moim Hamma 1m ze złotymi końcówkami za 30zł i powiem, że różnica była minimalna poprostu tanie dvd, ale componet chcę kupić bo mogę uzyskać progresive scan i chyba mogę zaryzykować z tanim kabelem wydaje mi się, że jak już się kupuje tani to ważne żeby był jak najgrubszy i jak najkrótrzy to wtedy jakoś to będzie;)

Zastanawiam się jeszcze czy warto kupić tani kabel dvi-hdmi 5m chyba Made in Poland za około 60zł żeby podłączyć kompa do mojego TV 32' CRT z wejściem HDMI?? czy poprostu wywale pieniądze w błoto czy ktoś z was może tak podłączył i się podzieli zemną swoimi wrażeniami?
np. coś takiego http://www.elektroland.com.pl/produ...d/837?osCsid=b32895313533613dc28df658d2c41b97 ??
 
Ostatnia edycja:

Krisss

New member
A ja polecam QEDa.

Euro-Euro Performace SQart P21 (w promocji 140zł)
Component QED Performance Qunex P-CV1 (w promocji 220zł)
Według magazynu What Hi Fi? oba były, a może jeszcze są najlepszymi kablami 2005 roku.
 
Ostatnia edycja:

Krisss

New member
Też miałem tak jak napisał xroma, gruby przewód Thomsona, każda żyła w swoim ekranie. W porównaniu z niepełnym Euro super extra. Kupując QEDa component, zakupiłem też QEDa Euro-Euro do Cyfry+. Była super promocja. Były dystrybutor wyprzedaje towar i w ten sposób kupiłem przewód za 140zł, a nie za 220zł.

Przewód Thomsona w porównaniu z QEDem to porażka. Nawet nie sadziłem, ze aż takie róznice będą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry