LCD Samsunga LE32M51B VS Plazma LG 42PX3RVA

Tigro

New member
Czesc,
jestem nowym uzytkownikiem na formum wiec witam wszystkich.
Mam nastepujacy dylemat. Mam 6.000 i chcialbym kupic telewizor. Bede go wykorzystywal glownie do odbioru Cyfrowego Polsatu (codziennie), DVD (raz/dwa w tygodniu) oraz XBox (planowany zakup sierpien / wrzesien) lub PS3 pod koniec roku (jak bedzie w sprzedazy). Odleglosc od TV 3,5 metra, pokoj polnocny, slabo oswietlony.

Rozwazajac opcje zakupu najpierw napalilem sie na LCD i po dluzszych namyslach bylem juz o krok od zakupu Samsunga LE32M51B ale wtedy na powaznie zaczolem sie obawiac o jakosc obrazu z Cyfrowego Polsatu i DVD na tym telewizorze, plus doszly obawy o jakosc czerni i ze wieczorami TV moze byc za ciemny. Dlatego skierowalem swoje zainteresowanie na plasme. Po rozeznaniu rynku wyszlo mi ze w tej kategorii cenowej mozna kupic przyzwoity LG 42PX3RVA. Wiem, wiem nie jest to najwyzsza polka ale nie zamierzam przeznaczac na TV wiecej kasy niz 6.000. Wiem tez, ze Samsung wyswietli sygnal HD, ale czy nie jest za wczesnie aby juz kupowac takie telewizory? Aktualnie jakosc HD oferuje jedynie XBox. DVD i polskie platformy cyfrowe jeszcze nie (czy ktos wie od kiedy beda nadawac w HD???). A zatem powaznie sie zastanawiam czy inwestycja w LCD z HD juz sie oplaci. Obawiam sie ze obecny obraz na LCD bedzie slabo wygladal w porownaniu z plazma. A zanim w polsce pojawi sie HD to juz bede mial ochote zmienic TV na inny.
A zatem co radzicie? Kupic plazme poniewaz jest wieksza, jasniejsza i lepiej wyswietli obecny sygnal czy kupic mniejszego Samsunga ale gotowego do HD, choc nie wiadomo kiedy bedzie i slabo bedzie wyswietlal obecny sygnal z Cyrowego i DVD????
Z gory dzieki za pomoc, poniewaz gryze sie z tym problemem juz od miesiaca, a zona naciska zeby wreszcie kupic TV... HELP !!!!
 

Piopio

New member
Powiem tylko tyle, że jakość obrazu na plaźmie nie będzie lepsza niż na LCD. Sądzę, że będzie gorsza. Testowałem tą plazmę w MM w porównaniu do innych plazm i LCD. Ta plazma miała problemy z kolorami - pomimo rozmaitych kombinacji nie udało się zbliżyć do innych TV, na których kolory wyglądały podobnie. LG odstawało zdecydowanie in minus. Zanim kupisz, proszę potestuj ten TV w porównaniu z innym LCD lub plazmą. Natomiast Samsunga możesz brać bez oglądania. To dobry TV. Skoro zamierzasz zakupić XBOX to moim zdaniem jedynym słusznym wyborem jest LCD (jeżeli zależy Ci na jakosci obrazu).
Żeby jakość plazmy była lepsza niż LCD musimy wydać 10K.

pzdr
 

Tigro

New member
Dzieki za rady. Mam tylko watpliwosci co do testow w hipermarketach. Tam czesto sygnal jest rozdzielany na kilka TV i nie zawsze jest to obiektywne. Moj dylemat polega glownie na sygnale z Cyfrowego Polsatu. To ogladam najczesciej i nie wiem jak sobie Samsung z tym poradzi (nie widzialem). A jezeli chodzi o LG to ma go moj kumpel i mialem okazje przetestowac go w domowym zaciszu. DVD wypada bardzo fajnie. Nie zauwazylem problemow z kolorami. Jezeli chodzi o sygnal TV to ma kablowke o slabej jakosci i ciezko cos dobrego powiedziec o takim obrazie. A XBox na LG, choc bez HD wygladal super. No nie wiem, moze nie mam tak duzego doswiadczenia w TV ale powoli sklaniam sie ku LG.
Z niecierpliwoscia czekam na opinie pozostalych uzytkownikow forum.
 

gad7

New member
W tej cenie mozesz miec M61b 6000 lepsza matryca nowsza, lub pomysl o panasie 42pa50 + podstawa jakies 5700.
 

Tigro

New member
Za Panasonica dziękuje, jakoś nie moge sie przekonac do tej firmy. Bede wdzieczny za pomoc w wyborze pomiedzy Samsungiem a LG, nie chce sobie mieszac w glowie innymi modelami, bo tak juz bylo miesiac temu i nic nie kupilem. Teraz mam dwa modele i z tego chce wybrac.
Jak komus nie chce sie rozpisywac to bedzie super jak tylko wpisze nazwe TV, a ja bede wiedzial za czym jest wiekszosc. Wezcie tylko pod uwage opisane powyzej potrzeby.
A jak ktos chce rozwiac moje obawy zwiazane z HD to chetnie przeczytam jego zdanie. Dzieki.
 

greg-13

New member
Ob miesiąca jestem szczęśliwym(nic nie wskazuje że na razie) posiadaczem LG PX3RV. Nie zmnam samsunga ale miałem ten sam dylemat. Wybrałem jednak plasmę. Mam w domu monitor komp z tunerem 17' samsunga - problemy z czernią. Natomiast LG rewelacja - obraz z kablówki może być- prównywalny z crt ( muszę poprawić kabel sygnałowy - bo nie ekranowane-więc pewnie się porawi), dvd obraz super na razie przez scart, będę testował component i hdmi.
Polecam LG przy zakupie poszukaj modelu PX3RV w odróżnieniu od PX3RVA o którym wspominałeś ma pełny PIP - po prostu super. Przy odrobinie szczęścia można ten model znaleźć za mniej niż 6 tys.
Też zastanawiałem się nad Panasonic-em, zniechęciło mnie po kilku tygodniach obserwacji i wycieczek do sklepów stwierdzenie - "To zwykły telewizor" Ostatecznie wybrałem LG - i to był b.dobry wybór.
 

Tigro

New member
Dzięki Greg-13 za info. Ja jestem już prawie zdecydowany na LG. Żona nie daje mi już żyć więc pewnie go za kilka dni kupię. Gadałem w paru sklepach i w Saturnie i MM podpytałem sprzedawców o promocje. Radzili aby się wstrzymać do Świąt ponieważ na pewno będą prmocje na TV. Nie wiem czy wytrzymam ale chyba warto bo w zeszly weekend LG byl po 4980. Niestety rozeszly sie w mgnieniu oka... pewnie wsrod pracowników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy test zrobisz sam.
LG gra w klasie cenowej - bardzo dobrze . Ma też extra wyposażenie.
Jeśli masz czas - mozesz spokojnie czekać - ale już dziś widziałem dobre ceny.
 

Tigro

New member
ZDECYDOWAŁEM !!!
Już wszystko jasne, dzis byle w MM i wreszcie mialem okazje zobaczyc na tym TV swietny obraz. Podlaczyli go bezposrednio po componencie do DVD. Obraz byl super. Nie mam wiecej pytan. Jutro go kupuje :D
 

Ricardogo

New member
Pamiętaj o BARDZO DOKŁADNYM obejżeniu matrycy !
więcej szczegułów w moich poprzednich wypowiedziach.
A telewizorek naprawdę spoko.:D
 
Do góry