co kupic crt czy lcd 32"

kojot

New member
Witam wszystkich, mam taki problem nie wiem na co sie zdecydowac,w tej chwili maj juz odlozone jakies 4k i widzialem na allegro panasonica tx32px30 w cenie 3650.slyszalem ze w tej chwili nie ma lepszego crt do kupienia? Ale zastanawiam sie tez czy poczekac jeszcze dwa miesiace dolozyc jakie 3k i kupic lcd myslalem o takich modelach panasonica jak lx50,lx500, lxd55,jvc 32s60, takie modele sa dostepna w necie i maja dobre ceny tylko czy jakosc obrazu bedzie dobra ,ogladac bede z odleglosci 3,5 metra,sygnal kalowka ups czasami dvd.mysle tez zeby odbierac sygnal hdtv w przyszlosci czy crt odbierac bedzie taki sygnal,czy te lcd co wymienilem poradza sobie z kablowka.jvc widzialem w MM ale chyba sygnal lecial z dvd obraz byl super,jak kupie teraz tv to wiem ze zona nie zgodzi sie go wymienic na inny przez najblizsze pare lat dlatego musze dobrze wybrac troche sie rozpisalem :). Prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam
KOJOT
 

Zorro

New member
CRT na dzień dzisiejszy są dużo lepsze od LCD. Oczywiście dobre CRT.
Polecam Ci JVC 32 D25 - telewizor rewelacyjny, nigdy nie widziałem lepszego. Z DVD po komponencie za 50zł jest prawie jak HD. Po prostu cudo.

Tylko wątpię czy go jeszcze dostaniesz.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Przy Twoich wymaganiach (klasyczny PAL) - też polecę b.dobry CRT.
Jeżeli cena jest do zaakceptowania (to znaczy duża niższ niż np. LCD) .
Sam raczej też bym wybral CRT ...a resztę kaski odkładał/dokładał i wyczekał, aż TV HD się: "unormują", zaczną miec ceny dla ludzi i potraktuja sprawę PAL poważnie.

(taki mój subiektywizm ;) )
 

kojot

New member
bylem zobaczyc dzisiaj w sklepie jak graja crt i lcd obok siebie staly panasonic px20 (px30 nigdzie nie ma ) i samsung r51 podlaczone pod ten sam sygnal chyba kablowka i musze powiedziec ku mojemu zdziwieniu ze lcd wypadl lepiej obraz moze nie byl idealny ale lepszy jak na crt, myslalem ze bedzie odwrotnie mylilem sie.nie moglem nigdzie znalesc panasonica lx500 nie wiem jak wyswietla obraz widzialem tez jvc s60 byl podlaczony do dvd obraz zyleta ale nie bylo w sklepie kabla wiec nadal nie wiem jak daje sobie rade,sprzedawac zasugerowal zebym jeszcze rozgladal sie za sony bravia model v32 .napiszcie jak ktos ma moze wiedze na ten temat jak wypadaja te modele w porownaniu z samsungiem r51, chodzi mi o sony v32, jvc s60 i panasonic lx500. Jak wyswietlaja lepszej jakosci obraz (kablowka) bo samsung r51 dawal sobie niezle rade to chyba dozbieram troche kasy i kupie cos za dwa miesiace .dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi i czekam na nastepne.
dziekuje
KOJOT
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli chodzi o dobre CRT - jest już końcówka obecnie najlepszych dostępnych Loewe Nemos / 4250 zł ze stolikiem obrotowym/
http://www.loewe.de/nemos32_de,574,53.html

LCD 32 - przy Twoich warunkach - też powinien spełnić Twoje oczekiwania.
Sharp Ga 6
Sharp P 55
JVC 32 S 60
JVC 32 C 50
Panasonic LX 500
32 Loewe Concept
32" M51 Samsung

Nie trać czasu i tak nie bedziesz wiedział czy telewizory nie sa podrasowane w sklepie. Sprawdź u siebie w domu.
pozdrawiam
 

parsifal

New member
Witam Wszystkich (to mój premierowy post)
Też szukałem odpowiedzi na to co w tytule wątku - odpowiedź znalazłem po poczytaniu różnych forum w tym temacie. Kupiłem Loewe Nemosa głównie dlatego że był to jedyny CRT dobrej klasy który mogłem obejrzeć na żywo. Szukając TV uniwersalnego na którym chcemy zarówno pooglądać program z anteny naziemnej, kablówki, SAT i DVD telewizor CRT jest niestety jedynym słusznym wyborem na najbliższych kilka lat i wszyscy szanowni forumowicze Wiecie dlaczego. Technologia LCD i PLP sygnał bardzo wysokiej roździelczości potrafi przekształcić w cudowny obraz ale skąd wziąść taki sygnał? Może dobry odtwarzacz DVD po HDMI i tylko tyle. Chcecie wykorzystać taką opcje - kupcie projektor, sprawdzi się lepiej w kina domowym. Niektóre stacje nadają już testowe programiki w wysokiej roździelczości - codziennie to samo po parę godzin (oczywiście trzeba dysponować odpowiednim tunerem) tu plazma i LCD zagra pięknie, ale czy warto?
Pozdrawiam
 

szarp

New member
nie ma się nad czym zastanawiać. Wszyscy co mówią, że CRt lepszy od LCD chyba patrzyli na LCD'ki z poprzedniej epoki. Pomijając jakość obrazu, która jest dla mnie zdecydowanie lepsza na LCD, masz mniejsze gabaryty i lepsze możliwości podłączenia. Na niewielu CRT'kach widziałem wejścia komponent, tylko panax px30 i JVC P40 łykały na nich obraz progresive + jakieś HDTV. Do LCD'ka podłączysz kompa, XBOX'a - do CRT to nawet nie ma co porównywać.
 

parsifal

New member
Akurat patrzyłem na LCD-ki z tej epoki (i z poprzedniej również), cóż, moja opinia na temat LCD jest moją subiektywną oceną (podobnie jak twoja - Szarp, Twój nick sugeruje chyba jaki telewizor posiadasz...) obecnie relacja "koszt + efekt" jest nieuzasadniona ekonomicznie - no chyba że ktoś ceni pochwalenie się znajomym panelem powieszonym na ścianie. A co do połączenia kompa to jak najbardziej korzystam z monitora LCD - jest super...
Pozdrawiam
 

Zorro

New member
->kojot

Jak to mawia kiki - "sztuczki sygnałem to stary chwyt" tak i Ty dałeś się w to wpuścić. W LCD pewnie poustawiali ładnie, w CRT - nie. No i dali różne sygnały. Może próbowałeś sam się pobawić ustawieniami?
Bo ja jeszcze nigdy nie widziałem, aby porządny CRT na IDENTYCZNYM sygnale typunp. kabel grał tak samo jak LCD. Zawsze ma przewagę - czerń, kolory, konrast. Jedynie czasami gorszy w ostrości, ale w D25 włączasz DIST i po sprawie. Tak się dzisija sprawy mają - nie mówię, że radzę Ci zainwestować w Nemosa, bo jak na CRT kosztuje za dużo, a to i tak chyba najnizsza cena w internecie. Panas PX30 też jest, tlyko ma fatalny dźwięk (w tej klasie JVC, LOEWE, Thomson daje subwoofer). Ale jeśli puszczasz przez ampli to obojętne.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
 

Piopio

New member
CRT to już relikt. W cywilizowanym świecie startuje HDTV i tam już nastapiła era LCD. Świat już odwrócił się od CRT i to jest fakt. Jeszcze rok i nie będzie można kupić żadnego dobrego CRT. Jak więc można zachwalać coś czego już praktycznie nie ma ?
Trzeba zaakceptować postęp, "przecierpieć" okres przejściowy i za jakiś czas cieszyć się HDTV. A posiadacze "dobrych" CRT będą musieli udać się do sklepu i zakupić ten cholerny LCD.

pzdr
 

ANDREW

New member
parsifal napisał:
obecnie relacja "koszt + efekt" jest nieuzasadniona ekonomicznie - no chyba że ktoś ceni pochwalenie się znajomym panelem powieszonym na ścianie.
Pozdrawiam

dodaj, ze Twoim zdaniem ta relacja nie jest uzasadniona. Ja osobiscie przez ostatnie 2 lata mialem Panasa CRT pm 10 (czy cos takiego) gdy go kupowalem kosztowal 6400 zł obecnie podobnej klasy pewnie z 1500 zł. Po tych 2 latach sprzedalem go i zdecydowalem sie kupic lcd 32lx500 (dalem za niego tyle i ile za panasa crt 2 lata temu) ;). Moim "subiektywnym" zdaniem mam lepszy obraz, tv zajmuje mniej miejsca, nie chwale sie panelem powieszonym na scianie, nieuwazam, ze jakakolwiek realacja byla czy jest nieuzasadniona skoro w moich warunkach i moim zdaniem odnioslem korzysc z zakupu tego lcd, i z technologia crt pozegnalem sie na dobre
 

parsifal

New member
Racja Piopio... mój następny zakup to będzie ten cholerny LCD ale nie muszę tak bardzo cierpieć w okresie przejściowym, a jak już będę się mógł cieszyć HDTV to Nemosa przerobię na akwarium :)
 

parsifal

New member
ANDREW napisał:
dodaj, ze Twoim zdaniem ta relacja nie jest uzasadniona. Moim "subiektywnym" zdaniem mam lepszy obraz, tv zajmuje mniej miejsca, nie chwale sie panelem powieszonym na scianie, nieuwazam, ze jakakolwiek realacja byla czy jest nieuzasadniona skoro w moich warunkach i moim zdaniem odnioslem korzysc z zakupu tego lcd, i z technologia crt pozegnalem sie na dobre

Dodaję: to moje subiektywne zdanie (chociaż chyba to zaznaczyłem) ale gdyby każdy z nas miał tą samą, jedyną słuszną ideę zamienilibyśmy forum w towarzystwo wzajemnej adoracji :)
Pozdrawiam
 

Piopio

New member
A ja w okresie przejściowym będę się cieszył z DVD upscalowanego do 1080i :D.
Niedługo zrobie sobie upgrade mojego łącza internetowego i filmiki HD same zaczną ściągać na mój HDD. A kompik podłączony do LCD Full HD będzie robił za odtwarzacz HD. A jak pojawi się druga generacja odtwarzaczy HD (czekam na ruch Zorana) to sobie kupię.
A film HD to niezapomniane wrażenie :D . Kto raz tego doświadczył to z pewną dawką obrzydzenia patrzy na normalne DVD.
No ale o takich przyjemnościach posiadacze High-End CRT to mogą tylko pomarzyć.

pzdr
 

ANDREW

New member
parsifal napisał:
Dodaję: to moje subiektywne zdanie (chociaż chyba to zaznaczyłem) ale gdyby każdy z nas miał tą samą, jedyną słuszną ideę zamienilibyśmy forum w towarzystwo wzajemnej adoracji :)
Pozdrawiam

nie chodzi o zadne ideę ani wzajmna adoracje a raczej wyzbycie sie pogladu kupilem crt w fazie schylkowej zycia produktu i jest on i bedzie najlepszy na swiecie bo ja go mam i juz. LCD to badziew, plazma syf, relacja jest nieuzasadniona itp.
Kupiles crt twoja sprawa gra fajnie oki ale lcd plazmy tez graja bardzo dobrze.

pozdrawiam
 

parsifal

New member
ANDREW napisał:
wyzbycie sie pogladu kupilem crt w fazie schylkowej zycia produktu i jest on i bedzie najlepszy na swiecie bo ja go mam i juz. LCD to badziew, plazma syf, relacja jest nieuzasadniona itp.
Kupiles crt twoja sprawa gra fajnie oki ale lcd plazmy tez graja bardzo dobrze.

pozdrawiam

Ooo, Andrew... teraz to przegiąłeś - nigdzie nie napisałem że CRT jest i będzie the best, a wprost odwrotnie ja też pobiegnę kiedyś po LCD do sklepu i absolutnie nie nazwałem plasmy/LCD badziewiem ani syfem. Temat postu jest taki: "co kupić crt czy lcd 32" a nie taki: "jaki lcd 32" kupić".
Pozdrawiam
 

ANDREW

New member
Nie to chyba ty troche ...

napisales: "Też szukałem odpowiedzi na to co w tytule wątku - odpowiedź znalazłem po poczytaniu różnych forum w tym temacie. Kupiłem Loewe Nemosa głównie dlatego że był to jedyny CRT dobrej klasy który mogłem obejrzeć na żywo. Szukając TV uniwersalnego na którym chcemy zarówno pooglądać program z anteny naziemnej, kablówki, SAT i DVD telewizor CRT jest niestety jedynym słusznym wyborem na najbliższych kilka lat i wszyscy szanowni forumowicze Wiecie dlaczego."

"CRT jest jedynym slusznym wyborem na najblizszych kilka lat" dlaczego???? ja nie wiem dlaczego? Bo ty kupiles CRT?
za ile najblizszych lat pobiegniesz po lcd?
Moze raczej CRT jest jednym z mozliwych wyborów na kilka najblizszych lat?
 

parsifal

New member
ANDREW napisał:
Nie to chyba ty troche ...


"CRT jest jedynym slusznym wyborem na najblizszych kilka lat" dlaczego???? ja nie wiem dlaczego? Bo ty kupiles CRT?
za ile najblizszych lat pobiegniesz po lcd?
Moze raczej CRT jest jednym z mozliwych wyborów na kilka najblizszych lat?

No właśnie Andrew, za kilka lat.... wtedy HDTV będzie normą a format obecnego PAL-a będzie takim lamusem jak obecnie VHS i wtedy PLP i LCD pokażą co potrafią a potrafią wiele i wtedy właśnie staną się urządzeniami do wszystkiego. Daj spokój z tym "bo ty kupiłeś CRT" ja rozumiem Twoje argumenty bez powtarzania "bo ty kupiłeś LCD". A kolega Kojot chciał rozwiązać swój problem - chyba musi rzucić monetą :) Aha to że CRT jest jednym z możliwych wyborów to święta prawda. Ja wybrałem jeden z nich i dla mnie jest on najlepszy. Mam wrażenie że na tym forum tylko dwie osoby mają telewizory, Andrew LCD i ja CRT.
Pozdrawiam
 

ANDREW

New member
Troche sie gubisz. Ty napisales, ze jedynym slusznym wyborem jest crt co oznacza, ze zakup plazmy lub lcd jest zlym wyborem. Dopiero przed chwila napisales ze wybor crt jest najlepszy dla Ciebie co nie oznacza, ze jest to jedyny sluszny wybor- a to duza roznica. Moim zdaniem lcd duzo pokazuja juz teraz o czym sie sam przekonalem ale nie pisze, ze jest to jedyny sluszny wybor i tyle w tym temacie

widocznie ty masz na tym forum jedyny tv CRT- (żart)
pozdrawiam
 
Do góry