co kupic crt czy lcd 32"

szarp

New member
parsifal napisał:
Akurat patrzyłem na LCD-ki z tej epoki (i z poprzedniej również), cóż, moja opinia na temat LCD jest moją subiektywną oceną (podobnie jak twoja - Szarp, Twój nick sugeruje chyba jaki telewizor posiadasz...) obecnie relacja "koszt + efekt" jest nieuzasadniona ekonomicznie - no chyba że ktoś ceni pochwalenie się znajomym panelem powieszonym na ścianie. A co do połączenia kompa to jak najbardziej korzystam z monitora LCD - jest super...
Pozdrawiam

Moja opinia jest podyktowana kilkumiesięcznymi przygotowaniami do zakupu. Mój nick niczego nie sugeruje - mam LCD Samsunga. Przed nikim
się ni chwalę i nie mam go powieszonego na ścianie. Koszt i efekt w moim przypadku idą w parze, w przeciwieństwie do CRT. Koszt tobrego odbiornika to kilka tysięcy a efekt - wielkie pudło, które jak już będziesz chciał zmienić to do sypialni nawet nie wejdzie. LCD pod względem jakości obrazu dogoniło CRT, zaś niezaprzeczalne zalety to progresywny panel, brak zniekształceń. Subiektywnie CRT'ki lepiej odbierają sygnały słabe bo działo elektronowe ma to do siebie, że sieje na sąsiednie punkty. Obraz wydaje się bardziej płynny, lepszy. LCD'ki słabe sygnały przetwarzają do swojej rozdzielczości przez co każdy szum widać.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
szarp - jest "trochę odwrotnie" z tym "sianiem na sąsiednie punkty".
To w LCD (który nie ma matrycy PAL) jednemu pkt. PAL odpowiada w LCD parę pixeli (musi jeszcze ciągle kombinować które).
Do tego są też i inne powody, że matryca LCD musi skalowac do PAL sygnał z anteny TV (a przekaz jest w trybie interlaced...).
LCD - b.dobry, ale ma się nie bardzo do analogowego PAL (te sprzedawane - bo w gruncie rzeczy to: HD...TV i do tego NTSC w 90%).;)
 

kojot

New member
witam wszystkich, powiem tak dalej nie wiem co mam kupic, ciezka sprawa z tymi tv jest tego tak duzo ze trudno sie zdecydowac ,mam pytanie chyba do kiki powiedz mi ten loewe nemos(ladnie sie prezentuje ) co pisales jest znaprawde tak dobry? najwiekszy problem to ze nie ma w szczecinie nigdzie tych tv zeby zobaczyc jak to gra ,wogule nie ma nic w tym szczecinie w MM nigdy nie widzialem zadnego loewe tragedia, a co do lcd to fajnie by bylo miec wlasnie taki tv co w przyszlosci nie bedzie trzeba go zmieniac a tak kupic crt i za pare lat do kosza hehe.mimo to dziekuje wszystkim za pomoc pare rad w padlo mi w ucho napewno wezme je pod uwage przy wyborze tv
pozdrawiam
KOJOT
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli zostajesz przy CRT - to Nemosa mozesz brać w ciemno.
Najwyzej dołączysz do grona super zadowolonych.Pamiętaj,ze masz prawo zwrotu.
Ale tego telewizora i tak nie zwrócisz.
Wystepują w dwóch wersjach. Platynium ze stolikiem gratis
Czarna ze stolikiem i twardym dyskiem.
http://www.loewe.de/nemos32_de,574,53.html
wygląd rewelacja
Jeśli drążysz LCD - pokaz rozwiewa problemy
pozdrawiam
 

szarp

New member
hojlo1 napisał:
szarp - jest "trochę odwrotnie" z tym "sianiem na sąsiednie punkty".
To w LCD (który nie ma matrycy PAL) jednemu pkt. PAL odpowiada w LCD parę pixeli (musi jeszcze ciągle kombinować które).
Do tego są też i inne powody, że matryca LCD musi skalowac do PAL sygnał z anteny TV (a przekaz jest w trybie interlaced...).
LCD - b.dobry, ale ma się nie bardzo do analogowego PAL (te sprzedawane - bo w gruncie rzeczy to: HD...TV i do tego NTSC w 90%).;)

Otóż nie mylę się. To o czym piszesz to się nazywa skalowanie i jest procesem realizowanym algorytmicznie, cyfrowo. Obróbka cyfrowa występuje i w LCD i w CRT (JVC ma np DIST). Efekt pracy filtrów jest w CRT przenoszony analogowo na ekran dając ową miekkość obrazu. To że w LCD z sygnału PAL 720x576 robione jest 1366x768 lub 1920x1080 inna sprawa. Wygląd zależy od jakości algorytmów skalujących. Ja jestem bardzo zadowolony.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...przeczytaj mnie, potem siebie (co mają jakieś polepszacze przy samym PAL - co to ma do rzeczy w tym problemie?)...piszemy o PAL i konsekwencjach... .

Zacytuję Ci z fachowego pisma (stare)::
Ponieważ panele LCD posiadają wysoką rozdzielczość natywną, w przypadku telewizji i obrazu wideo trzeba stosować interpolację pikseli. Przynajmniej do czasu szerokiego wdrożenia standardu HDTV. Telewizory LCD radzą sobie z interpolacją raz lepiej, raz gorzej - a im większy rozmiar ekranu, tym gorzej. Wszyscy producenci pracują nad rozwiązaniem tego problemu, i niektórym udało się uzyskać przyzwoite rezultaty w przypadku 26-calowych ekranów. Ale jak dotąd, nie widzieliśmy interpolowanego obrazu, który by nas zadowolił. Po nadejściu obrazu w formacie High Definition problem przestanie istnieć, bo obraz będzie miał tą samą rozdzielczość ekran.
...napisze ponownie(prościej):

Jeżeli masz sygnal 720*576 i taki LCD (którego nie ma/nie znam...) - wtedy w PAL zgodnie z przesyłem byłby zapalany jeden pixel.
Jeżeli jednak masz matycę LCD :1366x768 lub 1920x1080 (a tak jest obecnie) i sygnał PAL ogladasz na pełnym ekranie... to o czym Ty chcesz dyskutować (musi zapalać inne by ekran wypełnić)!


Będziasz miał LCD o matrycy PAL (którego nie wyprodukowano jeszcze - tak przypuszczam) wtedy mozesz pisać że wreszcie (jak w PALowskim CRT - nawet dokładniej...) pixel dokładnie wyświetla to, co otrzymuje na wejściu.
Jednak obecnie (LCD) robi to właśnie grupa pixeli, a nie jeden i nie ma to związku z jakimś filtrami itp., ale samym PAL i niedopasowaniem matrycy LCD do rozdzielczości PAL (co pisane wyżej).;)
 
Ostatnia edycja:

Kaff_elk

New member
Lcd

Obraz na LCD jest już bardzo dobry. Jakość to wynik pierwszego wrażenia, które powstało w momencie wchodzenia lcdeków na polski rynek. Zalety LCD, zarówno monitorów, jak i telewizorów to przede wszystkim to, że nie męczą one oczu oraz zajmuja mało miejsca.
 

Kaff_elk

New member
Z Ziemi pochodzi pewnie :)

Koperfild napisał:
Z jakiej planety pochodzisz?

Wystarczy zerknąć jak rozwija sie segment TV - LCDki są cudowne, z mnóstwem dodatkowych opcji (ambilight, dostosowanie dla graczy, redukcja efektu smużenia itd.). Nie możesz ich przyrównać do starych telewizyjnych "klocków". Kto w dzisiejszych czasach kupuje sobie monitor CRT? Np. Samsunga możesz miec za naprawdę przyzwoite pieniądze.
 

d3tr0

New member
tylko wszystkie te ulepszacze w LCD trzeba wyłączyć by mieć dobry obraz, nie mówiąc już o dobrej kalibracji
 

hooligans

New member
podbije do tematu z moim problemem

Witam wszystkich jestem nowy i "zielony " mam parę pytań !!

1: jaki LCD do mojego pokoju, odległość oglądania jakieś 4 metry brak dochodzącego światła zewnętrznego , ma być podłączone kino 5.1 ??? nie wiem jakie cena do 1500 zł i PS3 telewizor ma mieć 40 cali 100Hz cena telewizorka to do 4000 zł
:eek:k:pozdrawiam wszystkich i liczę na wasza pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pisz małymi literami - proszę.
Telewizor jeśli ma być 40 i 100 Hz i mieścić się do 4000 to Samsung 40B650.
Kino domowe do 1500 zł - JVC DH7 lub DT600
 

SzpiegU

New member
a dlaczego lcd akurat? za te pieniadze kupisz plazme 42" panasonic tx-p42s10e. :eek:k: polecam gorąco. a kino w drewnie za te pieniadze to ciezko bedzie. plastikowe to moze rowniesz panasonica, bedziesz mogl jednym pilotem obsluzyc oba sprzety...
 

hooligans

New member
a mam pytanko co sądzicie o tym sprzęcie ?? SONY HT-DDWG800 4xHDMI,bezprzewodowy cena jest atrakcyjna ale nigdzie nie ma opinii o tym
 

_EP_

New member
Kaff_elk napisał:
Obraz na LCD jest już bardzo dobry. Jakość to wynik pierwszego wrażenia, które powstało w momencie wchodzenia lcdeków na polski rynek. Zalety LCD, zarówno monitorów, jak i telewizorów to przede wszystkim to, że nie męczą one oczu oraz zajmuja mało miejsca.
No i dzisiejsze monitory lcd mają naprawde szerokie spektrum ustawień obrazu, można sobie czasem poprawic obraz nie do poznania.
 
Do góry