Hd850

małgosia

New member
Witam !

Pożyczyłam od znajomych HD850 Samsunga, żeby sprawdzić połączenie przez HDMI (kabelek jest oryginalny - tzn. taki jaki dołączono do odtwarzacza). Posiadam telewizor Loewe Concept.

No i nie wiem co źle robię, ale połączenie kablem HDMI daje mi gorszy efekt (większą ziarnistość) od podłączenia kablem SCART.

Właśnie robię taki eksperyment, że puszczam równocześnie ten sam film z 2 dvd i przełączam co jakiś czas obraz. Z mikrowieży Philipsa podłączonej przez SCART obraz jest lepszy niż z HD850 podłączonego przez HDMI. Zmiana ustawień HDMI : 480p, 780p, 1080i nie przynosi żadnych zmian w obrazie.

Może ktoś się domyśla co źle robię ? Może czegoś nie ustawiłam, co powinno być ustawione ?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
 

maszek

New member
Bez reklam
Nie mam pod ręką instrukcji tego Samsunga. Należy sprawdzić, czy zostało prawidłowo ustawione przesyłanie sygnału przez HDMI np. czy są tam opcje "HDMI Video mode" i "HDMI audio output" lub coś w tym rodzaju. Muszą być ustawione na ON.
 
Ostatnia edycja:

mar

New member
Mam taki odtwarzacz a do tego LCD Samsunga LE32R51 i nie ma żadnego problemu, obraz po HDMI jest zdecydowanie lepszy niż po łączu Scart. Z całą pewnością jest to wina ustawień, pozmieniaj je.
 

małgosia

New member
Ustawiłam w menu w opcji Video Output
- HDMI/COMPONENT (P-SCAN)
Przejrzałam całą instrukcję DVD i nic więcej nie znalazłam.

No nie może tak być, że obraz po HDMI jest bardziej ziarnisty :(
Podłączałam właśnie kabelkami audio/video i podobnie jak w przypadku SCARTA było lepiej niż po HDMI.

Chyba to nie wina jakości kabla :confused:

Przeczytałam w dziale "rozwiązywania problemów", że zakłócony ekran HDMI to może być efekt tego, że telewizor nie obsługuje HDCP. Ale mój Loewe podobno obsługuje. Hmmm :confused:
 

bildex

New member
Witam Małgosiu!
Więc już Ci mówie o co chodzi. Nie jest to wina ustawień ani kabla.
Jest to wina słabego DVD, dokładnie:
Plazmy Philipsa i Loewa są naszprycowane super bajerami, dokładnie mają procesory cyfrowej obróbki video. Przy podłączeniach HDMI DVI , plazmy odłączają wszystkie procesory wspomagające efekty.
Tak że sygnał nie skompresowany z DVD idzie prosto na panel. I tu trzeba sie postarac o takie DVD które mają wbudowane procesory obróbki cyfrowej np: Philips dvp9000s . Podłącz tego a zobaczysz dopiero efekt.
DVD z niższej półki do 800 zł z wyjsciami HDMI to poprostu chwyt marketingowy , ładują to dla zwykłego bajeru aby nakręcić klientów na droższe DVD o kilkaset złotych a ich to kosztuje grosze ... i tak biznes się kręci.
Pozdrawiam
P.S jak masz jeszcze jakies pytania to pisz
 

.Kuba

New member
Ale jesli chodzi o odtwarzanie zwykłych Divx'ów to czy odczuje sie jakas roznice w obrazie pomiedzy takim np. samsungiem hd850 a philipsem dvp9000s?
 

małgosia

New member
Wielki dzięki Bildex.

Jeśli Twoje wyjaśnienie odnosi się także do LCD, a nie tylko do plazmy, to miałabym 100% wyjaśnienie.

HD850 Samsunga musiałam oddać (był tylko pożyczony). W tej chwili mam podłączone mikrowieżę DVD Philipsa zwykłym kablem SCART. Byli u mnie znajomi, którzy też mają LCD (z tym, że starszego typu) i nie mogli wyjść z podziwu, że DVD jest połączone z telewizorem najgorszym kabelem, a mimo tego obraz jest tak dobry. Więc pewnie masz rację, że to efekt obróbki sygnału w telewizorze. Jeśli zastosowanie łącza HDMI odcina pracę tych procesorów - to może dlatego obraz jest gorszy (lub porównywalny) z kablem SCART i nie widzę tej wyraźnej różnicy na plus, o ktorej tyle wszyscy piszą.

Philipsa dvp9000s, o którym piszesz, już chyba nie ma w sprzedaży. Więc może jesteś w stanie doradzić jaki odtwarzacz DVD z obecnej oferty wybrać. A może jest jakiś dobry DVD ma wkrótce wejść do sprzedaży ?
I tak będę robić zakupy dopiero na początku maja, bo po kupnie Loewe mam wciąż chudy portfel :)
 

tezet47

New member
DVD - DIVx

No własnie, czy ktoś zna dobry model odtwarzacza DVD klasy PHilips DVP 9000s, który obsługuje płyty w standardzie DIVx.
 

bildex

New member
Witam!
Philips dpv 9000s jest w sprzedaży normalnie
Można go kupić bez problemu w internecie za 1000-1300zł.
Na allegro widziałem ofert od 500-800zł.
Dla niektórych wadą może być że nie odtwarza DiVX, dla mnie to lepiej, bo nigdy ich nie oglądałem.
Myśle że jest to sprzęt z najwyższej pólki i za śmieszną cenę.
Jest jeszcze sprzęt Denona ale też z procesorami DCDi ale cena jego sięga ponad 3 tys.
Jeśli chcesz kupić DVD dopiero w maju , ja bym odczekał. za 1000$ można bedzie kupić Blu ray. A to już XXII wiek a nie XXI . Ja też tak zrobię i kupię Blu ray.
Gdy sciągnałem teledysk z netu w 1080i. Podłaczyłem plazme do laptopa to kopara mi opadła, warto poczekać i warto wydać ten 1000$.
Pozdrawiam
 

sewan

New member
bildex napisał:
Witam!
.......Blu ray. A to już XXII wiek a nie XXI .

:D
Obśmiałem się jak norka....:hihi::hihi::hihi:

Za najdalej dziesięć lat BD będzie totalnym przeżytkiem. DVD nie wytrzymało nawet tyle.....
 
Do góry