DVB-C do czego służy?

tezet47

New member
Wytłumaczcie przystępnie laikowi do czego służy w telewizorze, tak praktycznie, tuner DVB-C.
Z góry dzięki za wyrozumiałość.
 

Tango

New member
Digital Video Broadcasting - Cable to dokładnie cyfrowa telewizja kablowa której transmisja odbywa się w szerokopasmowej sieci dostępowej.
Chodzi o to ,że umożliwia ona transmisje sygnałów pochodzących z dowolnej sieci szkieletowej .Usługodawca może zaproponować Ci więcej, ponieważ ma większe możliwości .U nas jeszcze ....w powijakach .
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Dvb-c

DVB-C to kolejne rozwinięcie standardu DVB. Jest o cyfrowa transmisja audio-video w sieciach kablowych, a mówiąc oględnie cyfrowa kablówka. Na razie mało popularna w Polsce, ale pierwsze jaskółki już są. Jesli zatem mieszkasz w mieście i Twoje osiedle jest podłączone do sieci kablowej telewizji i udostępnia on sygnał DVB-C, to oznacza ni mniej ni więcej, że w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku możesz oglądać programy TV i słuchać radia oraz (jesli usługa jest dostępna) przegladąć internet. W Polsce działa już DVB-S (sygnał cyfrowy z satelity - Cyfra+, Polsat Cyfrowy), DVB-T (sygnał cyfrowy z nadajników naziemnych, tylko w kilku miejscach w Polsce - TVP) i DVB-C (kablówka).
 

olpp

New member
Dvbc - Dvbt - Dvbs

Chciałbym prosić znawców tematu o rozwinięcie kwestii DVBC.
Chodzi o kompatybilność wymienionych w tytule technologii przekazu sygnału.
Np. czy LCD TV z wbudowanym tunerem DVBT będzie odbierał, i jak, sygnał kablówki cyfrowej w systemie DVBC?
To samo pytanie odnośnie DVBS, tj. czy LCD TV z wbudowanym tunerem DVBS będzie odbierał cyfrową kablówkę?
Konkretnie, czy np. Sharp ge1e (wbudowany DVBT) musi mieć oddzielny tuner DVBC do odbioru cyfrowego kablówki cyfrowej np. Aster?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

roslonp

New member
każdy standard DVB ma inną specyfikacje niezgodną z sobą są telewizory które posiadają dwa lub trzy tunery np. sharp produkuje z tunerem DVB-T i DVB-S
 

yrkfi

New member
roslonp napisał:
każdy standard DVB ma inną specyfikacje niezgodną z sobą są telewizory które posiadają dwa lub trzy tunery np. sharp produkuje z tunerem DVB-T i DVB-S

Telewizorow z trzema tunerami zdaje sie ze nie ma.

Nie ma tez odbiornika na T,C i S.

I nie ma odbiornika na DVB-C i DVB-S.

Jest to bardzo niewygodne.

Do tego jeszcze dochodzi problem odbiornikow dedykowanych na przyklad do platformy n.
 

awie

New member
Witam.
Otóż jest telewizor, który zawiera na pokładzie tunery DVB-T, DVB-C oraz dołożony na życzenie DVB-S. Wszystkie działają, nawet odbieram kilka programów testowych na DVB-C z sieci TOYA.
Ten telewizor to Loewe Xelos 37 DR+.
Pozdrawiam.
 

GIMI

New member
Witam

Wszystkie telewizory Loewe zbudowane na płycie L2650 (oprócz TV Concept L32 Basic) posiadają tunery hybrydowe: analog, DVB-T i DVB-C.
Dodatkowo dołożyć można tuner DVB-S (czyli satelitarny). Warto wspomnieć, że Loewe oferuje dla każdej z tych form TV dostęp do kanałów kodowanych poprzez zastosowanie slotu CI (Common Intreface) wbudowanego w TV.

AWIE - Co ciekawe, Xelos A37 DR+, czyli TV z wbudowanym dyskiem twardym, posiada wszystkie tunery podwójne aby użytkownik mógł nagrywać i jednocześnie oglądać programy. Jeśli dodamy do tego DVB-S podwójny będzie to oznaczało, że TV ma 8 tunerów!!! (2 x analog, 2 x DVB-T, 2 x DVB-C, 2 x DVB-S).

Wszystkie TV z dyskiem z oferty Loewe posiadają takie możliwości.

Nie wiem jak jest w LG ale tam chyba nie ma tunera DVB. Jesli a ktos inne dane, proszę o korektę.

POzdrawiam

GIMI
 

tomekagh

New member
dvb-c info

Witam
Prosze o podanie jakis linkow lub materialow dotyczacych DVB-C. Chodzi o konkretna zasade dzialania. Potrzebne na uczelnie :)
Pozdrawiam
 

marcos44

New member
Nie chce zakładać nowego wątku, więc podepnę się tu. Otóż mam mały problem z moim telewizorem . Moja Kablówka nadaje od niedawna sygnał cyfrowy dvb-c niekodowany, gdy się o tym dowiedziałem zacząłem szukać w telewizorze tych kanałów lecz żadnych nie znalazłem . Mój telewizor to Philips 37PFL7603d, po wielu próbach zadzwoniłem w końcu do philipsa zapytać się czemu nie znajduje żadnych kanałów. Pan powiedział mi , że ten telewizor obsługuje tylko sygnal cyfrowy w mpeg2 a nie mpeg4. I tu moje pytanie co mam zrobić aby móc odbierać cyfrówkę. Proszę o pomoc
 

marcos44

New member
NO zakup nowego tv odpada z wiadomych przyczyn, a gdy pytalem kablówki, powiedzieli, ze dekodery będądopiero gdy zaczną kodować sygnał, do tej pory jest za darmo, dlatego mi na tym zależy.
Długo szukałem dekoderów DVB-C ale nigdzie takiego nie znalazłem, a czytalem nawet chyba w tym wątku, że DVB-T nie bedzie działał. Może ktoś wie gdzie można kupić dobry dekoder?
 

Horhe Ortega

New member
Nie chce zakładać nowego wątku, więc podepnę się tu. Otóż mam mały problem z moim telewizorem . Moja Kablówka nadaje od niedawna sygnał cyfrowy dvb-c niekodowany, gdy się o tym dowiedziałem zacząłem szukać w telewizorze tych kanałów lecz żadnych nie znalazłem . Mój telewizor to Philips 37PFL7603d, po wielu próbach zadzwoniłem w końcu do philipsa zapytać się czemu nie znajduje żadnych kanałów. Pan powiedział mi , że ten telewizor obsługuje tylko sygnal cyfrowy w mpeg2 a nie mpeg4. I tu moje pytanie co mam zrobić aby móc odbierać cyfrówkę. Proszę o pomoc
Ten Philips ma DVB-T/C MPEG4 tylko w wersji z H na końcu.D ma tylko MPEG 2.Aby chociaż odebrać naziemną w kraju , musisz zastosować moduł-przejściówkę MPEG4->MPEG2 a i tak będzie to tylko SD.
 
Ostatnia edycja:

marcos44

New member
Ten Philips ma DVB-T/C MPEG4 tylko w wersji z H na końcu.D ma tylko MPEG 2.Aby chociaż odebrać naziemną w kraju , musisz zastosować moduł-przejściówkę MPEG4->MPEG2 a i tak będzie to tylko SD.

No na kanały hd to raczej u nich nieam co liczyć ,także tym sie nieprzejmuje ,ale czy mógłbyś dać mi link z taka przejsciowka, był bym bardzo wdzięczny
 

czenio

New member
Ja mam TV Sony Bravia 46NX700 i jest on również wyposażony w DVB-T oraz DVB-C i slot CI . Nie posiada natomiast DVB-S
 

marcos44

New member
Bo gdy kupowałem tv to niepatrzylem na takie szczegóły i tu mój błąd , proszę o podanie o jakiś model czy link do takiego dekodera przeszukalem cały internet i wszedoe są tylko dvb t, to dvb c nieprodukuja czy jak
 
Do góry