DVB-C do czego służy?

Horhe Ortega

New member
Opticum HD XC403P - kablowy :: DMTrade.pl - internetowy sklep TV-SATJest parę modeli włącznie z satelitarnymi z opcją dodatkowej wymiennej głowicy.Problem może się pojawić przy próbie odsprzedaży gdy okaże się, że za miesiąc dostawca wprowadzi karty parowane z tunerem jako jedyną opcję dekodowania.Co wtedy?Nawet sam moduł który kupi się spokojnie do 150PLN (nowy) i zadziałałby z TV to nie dość że SD ,to przy parowaniu też już nie zadziała i pozostaje tylko funkcjonalność naziemnej w SD.Przemyśl czy warto i szkoda że taki TV.
 
Ostatnia edycja:

marcos44

New member
Jest parę modeli włącznie z satelitarnymi z opcją dodatkowej wymiennej głowicy.Problem może się pojawić przy próbie odsprzedaży gdy okaże się, że za miesiąc dostawca wprowadzi karty parowane z tunerem jako jedyną opcję dekodowania.Co wtedy?Nawet sam moduł który kupi się spokojnie do 150PLN (nowy) i zadziałałby z TV to nie dość że SD ,to przy parowaniu też już nie zadziała i pozostaje tylko funkcjonalność naziemnej w SD.Przemyśl czy warto i szkoda że taki TV.

Dzieki wielkie , kupiłem dekoder ktory mi poleciles, jutro przyjdzie i zobacze czy dziala , jeszcze raz dziekuje za pomoc
 

kratylos

New member
jesli moge, male pytanko
moja osiedlowa kablowka do niedwnoa podawala mi kanaly cyfrowe kablem w standardzie dvb c
ale od jakiegos tygodnia puscila tez kanaly ktore telewizor odnajduje jako dvb t
tu jednak maly problem bo mam rwazenie ze jakosc szczegolnie w wypadku kanalow hd byla lepsza na dvb c niz na dvb t na jaki mi teraz kablowka ustawila.
Z czego to moze wynikac?
 

emdzej30

Member
Wynika to węższego pasma w standardzie DVB-T a niżeli jest dostępne w DVB-C. Jak dobrze pamiętam dla DVB-T to ok. 25Mb/s a DVB-C to 35Mb/s
 

ridick8

New member
asta net w pile i okolicznych miastach nie jest parowana karta z dekoderem wystarczy moduł cam i dziala z telewizorami z dvbc jak równierz z golden media 9080 głowca dvbc dvbs lub dvbt sam mam działa świetnie
 

oszołom

New member
koncetryk a kablówka

Moment moment.
Ja nadal czegoś nie rozumiem.
Dopiero zaczynam łapać o co biega z tymi DVB, właśnie kupiłem plazmę która ma:
- wejście antenowe (analogowe?).
- DVB-T
- DVB -C
Mój telewizor jest podpięty na razie kablem antenowym (koncentryk) z kablówki.
Więc zakładam że odbieram sygnał analogowy.
I tutaj czegoś nie rozumiem, bo skoro tym samym kablem idzie sygnał cyfrowy z kablówki, to czemu telewizor który ma moduł DVB-C przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej kablowej nie widzi tego sygnału?. Podczas skanowania pasma znalazł mi tylko programy z poziomu szukania "Antena" i jeden z "telewizja kablowa cyfrowa" ale nic się na nim nie wyświetla.
Mam dekoder gdzie ten sam kabel antenowy muszę podpiąć do dekodera i dopiero od niego kablem HDMI połączonym z TV będę miał sygnał cyfrowy i w niektórych przypadkach w jakości HD. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale moduł DVB-C to też taki dekoder kablówki ale w telewizorze?, więc w czym problem?.

To nie ten temat ale niech mi ktoś odpowie do czego służy gniazdo "PCMCIA CARD SLOOT"?.

I jeszcze jedno związane z tematem, kolega mówił że telewizor z DVB-T powinien znaleźć programy telewizji cyfrowej naziemnej (tym bardziej że nadajnik jest jakieś 20km ode mnie).
Mój telewizor nie ma takiej funkcji, tzn. przy strojeniu mogę wybrać "Antena" , "Telewizja cyfrowa" i koniec. Nie za bardzo wiem jak szukać tego pasma....
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Pomału , coś mylisz.
Jeżeli Twoja "kablówka" oferuje usługę oglądania telewizji cyfrowej przy użyciu modułu dostępu warunkowego CI (Common interface czyli po polsku Wspólny interfejs) to również do tego modułu
dołącza odrębną kartę smart (kartę dostępu warunkowego z "złotym"czipem).Kartę tę wkładasz
do otrzymanego modułu CI , a następnie do gniazda CI+(Common Interface) w telewizorze.Telewizor
podczas tej czynności powinien być wyłączony.Natomiast kabel połączeniowy z gniazda telewizji kablowej podpinasz do wejścia antenowego w telewizorze. Włączasz telewizor i zaczynasz proces
strojenia telewizora . Aktywacja modułu trwa od kilku do kilkunastu minut.W telewizorze w jego
menu musi się pojawić nowa opcja tj:Common interface ,Wspólny interfejs.
Telewizor wyszuka wszystkie dostępne kanały cyfrowe HD ,SD,analogowe i radiowe.Sposób wyszukiwania kanałów telewizyjnych zależy od danego modelu telewizora.I już żaden dekoder zewnętrzny nie jest potrzebny.Telewizor ma wbudowany tuner DVB-C a nie moduł.
Jak masz swoją antenę np. siatkową to jak ją podłączysz do wejścia antenowego w telewizorze i w telewizorze wybierzesz opcję wyszukiwania kanałów : antena (DVB-T) to telewizor powinien wyszukać kanały telewizji cyfrowej naziemnej . Złącze(slot) o którym piszesz to jest to właśnie wejście o długości 53 mm i szerokości kilku mm CI+.(Common interface),
To tak napisałem pokrótce.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Problemem moze tez byc region, czasem trzeba ustawic np. Holandie, Niemcy czy szwecje. U mnie w kablowce programy tv znajdzie niezaleznie od tego czy mam modul ci, z tym ze bez niego wiekszosc jest zakodowana.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

accu

New member
Bez reklam
Problemem moze tez byc region, czasem trzeba ustawic np. Holandie, Niemcy czy szwecje. U mnie w kablowce programy tv znajdzie niezaleznie od tego czy mam modul ci, z tym ze bez niego wiekszosc jest zakodowana.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Witam,

Tak masz rację , ja u siebie ustawiłem :Niemcy. Oczywiście , że znajdzie bez modułu CI ,ale jak masz podłączony zewnętrzny dekoder .( a odkodowane są kanały cyfrowe tylko w tej opcji , za którą zapłaciłeś "kablówce" , podobnie jest gdy korzystasz z modułu CI wraz kartą smart.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

oszołom

New member
Chyba nie tak....

Witam,
Pomału , coś mylisz.
Jeżeli Twoja "kablówka" oferuje usługę oglądania telewizji cyfrowej przy użyciu modułu dostępu warunkowego CI (Common interface czyli po polsku Wspólny interfejs) to również do tego modułu
dołącza odrębną kartę smart (kartę dostępu warunkowego z "złotym"czipem).Kartę tę wkładasz
do otrzymanego modułu CI , a następnie do gniazda CI+(Common Interface) w telewizorze.Telewizor
podczas tej czynności powinien być wyłączony.Natomiast kabel połączeniowy z gniazda telewizji kablowej podpinasz do wejścia antenowego w telewizorze. Włączasz telewizor i zaczynasz proces
strojenia telewizora . Aktywacja modułu trwa od kilku do kilkunastu minut.W telewizorze w jego
menu musi się pojawić nowa opcja tj:Common interface ,Wspólny interfejs.
Telewizor wyszuka wszystkie dostępne kanały cyfrowe HD ,SD,analogowe i radiowe.Sposób wyszukiwania kanałów telewizyjnych zależy od danego modelu telewizora.I już żaden dekoder zewnętrzny nie jest potrzebny.Telewizor ma wbudowany tuner DVB-C a nie moduł.
Jak masz swoją antenę np. siatkową to jak ją podłączysz do wejścia antenowego w telewizorze i w telewizorze wybierzesz opcję wyszukiwania kanałów : antena (DVB-T) to telewizor powinien wyszukać kanały telewizji cyfrowej naziemnej . Złącze(slot) o którym piszesz to jest to właśnie wejście o długości 53 mm i szerokości kilku mm CI+.(Common interface),
To tak napisałem pokrótce.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Moja kablówka oferuje mi kanały z kabla - takiego grubego białego, i to jest chyba telewizja analogowa.
Mam też możliwość i tak zrobiłem zakupienia tych kanałów wraz z zewnętrznym dekoderem, który wygląda jak odtwarzacz DVD i przy połączeniu tego białego kabla do tego dekodera i z dekodera kablem HDMI do TV mam telewizję cyfrową. I tego nie do końca rozumiem, skoro w kablu (tym białym) jest sygnał cyfrowy to czemu telewizor który ma DVB-C (jak w nazwie, tuner do odbioru telewizji kablowej cyfrowej) nie odbiera bezpośrednio przy połączeniu z tym białym kablem. Co prawda w info o sygnale TV jest "transmisja DVBC", ale patrząc na obraz to cyfrowy przekaz chyba jednak nie jest.

A kolega chwalił mi się, że bez anteny zewnętrznej jego telewizor "łapie" sygnał telewizji cyfrowej naziemnej, gdzie ja nie mam nawet możliwości szukania tego sygnału, bo nie mam takiej funkcji.
 

accu

New member
Bez reklam
Moja kablówka oferuje mi kanały z kabla - takiego grubego białego, i to jest chyba telewizja analogowa.
Mam też możliwość i tak zrobiłem zakupienia tych kanałów wraz z zewnętrznym dekoderem, który wygląda jak odtwarzacz DVD i przy połączeniu tego białego kabla do tego dekodera i z dekodera kablem HDMI do TV mam telewizję cyfrową. I tego nie do końca rozumiem, skoro w kablu (tym białym) jest sygnał cyfrowy to czemu telewizor który ma DVB-C (jak w nazwie, tuner do odbioru telewizji kablowej cyfrowej) nie odbiera bezpośrednio przy połączeniu z tym białym kablem. Co prawda w info o sygnale TV jest "transmisja DVBC", ale patrząc na obraz to cyfrowy przekaz chyba jednak nie jest.

A kolega chwalił mi się, że bez anteny zewnętrznej jego telewizor "łapie" sygnał telewizji cyfrowej naziemnej, gdzie ja nie mam nawet możliwości szukania tego sygnału, bo nie mam takiej funkcji.

Witam,
Tym grubym białym kablem biegnie sygnał wszystkich kanałów cyfrowych (w HD i SD) , analogowych i radiowych od gniazda "kablówki" do wejścia antenowego w zewnętrznym dekoderze. Potem z wyjścia HDMI w zewnętrznym dekoderze kablem HDMI masz połączenie z jednym z wejść HDMI w telewizorze i
dzięki temu masz możliwość przesłania do telewizora obrazu i dźwięku w technologii cyfrowej.Takie połączenie jest zalecane.
Prawdopodobnie Twój dekoder ma również możliwość połączenia z telewizorem kablem Scart (takim o
końcówkach 21 pinowych) oraz ma wyjście Component (3 cinch do transmisji obrazu + 2 cinch do transmisji dźwięku). Telewizor powinien mieć
również takie wejścia tj. Scart i Component bezpośrednie lub dołączony jest dodatkowy adapter do tych połączeń w akcesoriach dodatkowych do telewizora.Dekoder ma na pewno Loop out tj. wyjście
sygnału z konwertera do innego odbiornika kablowego.Przez złącze Scart nie odbierzemy sygnału cyfrowego w HD , tylko w SD. Aby odbierać kanały telewizyjne cyfrowe za pomocą tunera DVB-T w telewizorze , telewizor musi mieć wbudowany tuner DVB-T MPEG4.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
w koncentryku leci nawet internet ;P a kolega może sie chwalił ale ma wejście na karte ? i tam łapie dvb-c a z powietrza dvb-t
 

bubu87

New member
Witam,
Odświeżam stary temat, posiadam Samsunga UE40ES5500W i w moim bloku idzie cyfrowa telewizja kablowa.
W opisie telewizora jest : DVB-T / C.
Czyli bez problemu i bez żadnego dekodera mogę odbierać cyfrową kablówkę?
Pozdrawiam
 
Do góry