jakie dvd z upscalingiem???

awujotka

New member
Bez reklam
do 1080i, dekoderem DTS na pokładzie (a nie tylko wyjściem z zakodowanym DTS na ampli) i HDMI polecacie? Oczywiście oprócz Philipsa dvp9000s, które mam i które niestety nie robi tego, co powinno, czyli nie czyta płyt...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dvd Panasonica S 97 - mimo że nie posiada up scalingu -gra znakomicie i czyta .......
Obraz jest rzeczywisty , czysty, pełna kolorystyka - wspaniała jakość.
Nie spotkałem - nie zadowolonych uzytkowników.
pozdrawiam
 

sewan

New member
Jesli koniecznie musi mieć dekoder DTS, to będzie bardzo ciężko coś znaleźć......
Bo to oznacza (jeśli dobrze rozumiem), że musi mieć 7 wyjść analogowych. Nie spotkałem takiego modelu, w dodatku ze skalerem i HDMI....
Ale może ktoś ma coś takiego, albo o nim słyszał.
Sam jestem ciekaw.:)
 

awujotka

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
dvd Panasonica S 97 - mimo że nie posiada up scalingu -gra znakomicie i czyta .......
Witaj, w opisie tego dvd wyczytałam, że czyta płyty DVD-R i DVD-RW. Nigdzie nic nie było na temat płyt DVD+R/RW. Czy wiesz może jak to jest? Czy jest to tylko przeoczenie, nieuwaga piszących, czy też niestety nie radzi sobie z "plusami"? Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że Panasonic i Sony to "minusy, natomiast Philips to "plusy". Jak jest rzeczywiście? Pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
sewan napisał:
Jesli koniecznie musi mieć dekoder DTS, to będzie bardzo ciężko coś znaleźć......
Bo to oznacza (jeśli dobrze rozumiem), że musi mieć 7 wyjść analogowych.
Posiadałam dotychczas model dvd Philipsa dvp9000s, a wcześniej Q50, z dekoderem DTS własnie. I miał 6 wyjść analogowych i dekodował dts. Moje kino domowe to zestaw Kody AM-jakis tam, i niestety wzmacniacz jest wbudowany w suba i sam z siebie nie zdekoduje dts-a. Musi być dekoder w dvd. Więc chodzi o to, żeby dvd miało dekoder dts na wyjściu analogowym 5.1, tak jak do tej pory było.
 

sewan

New member
Jeżeli chodzi o stary DTS, to faktycznie 6 wyjść jest OK. Myślałem, że chodzi o DTS-ES (7-kanałowy), bo praktycznie wszystkie nowe filmy juz go mają, a zwykłego już się unika....
No to będzie łatwiej :D
Np mój Denon DVD-1920 dekoduje DTS (wg. instrukcji....:cool: ). Sprawdzę w domu jak jest naprawdę i dam znać.


awujotka napisał:
Witaj, w opisie tego dvd wyczytałam, że czyta płyty DVD-R i DVD-RW. Nigdzie nic nie było na temat płyt DVD+R/RW. Czy wiesz może jak to jest?

Czyta plusy bez problemu, nawet DL ;)

pozdr
M.
 
Ostatnia edycja:

sewan

New member
Zgodnie z obietnicą - sprawdziłem.
1920 daje DTS na wyjścia analogowe.
Więc mogę polecić Ci ten odtwarzacz - DVD jakość znakomita, odtwarza bardzo fajnie wszystkie standardy audio (czasem tylko długo zmienia warstwy w SACD, zależy od płyty), ma DCDi, skaler i HDMI.:)
 

lukandelic

New member
kiki napisał:
witam
dvd Panasonica S 97 - mimo że nie posiada up scalingu -gra znakomicie i czyta .......
Obraz jest rzeczywisty , czysty, pełna kolorystyka - wspaniała jakość.
Nie spotkałem - nie zadowolonych uzytkowników.
pozdrawiam

to dvd ma upscaling do 720p/1125i (DCDi Faroudja), skad masz takie informacje? :)
 

tezet47

New member
Panasonic S-97 i upscaling

No to jak jest z tym upscalingiem w Panasonicu S-97? Jest czy nie ma? Kto rozsądzi autorytatywnie?
 

awujotka

New member
Bez reklam
Podaję za testem panasonica w AudioVideo:
BUDOWA I OBSUGA​
Wyjście HDMI to wspolny mianownik wszystkich testowanych odtwarzaczy. U Panasonica stanowi tylko część tego, czym Japończycy naszpikowali swoje urzadzenie. Zastosowany układ dekodera obrazu –ADV7330 KST przynależy do najnowszej gamy konwerterow Analog Devices. Zawiera trzy 11-bitowe przetworniki c/a, mogace pracowac z maksymalnym nadprobkowaniem 108 MHz (Panasonic podaje jednak, iż przetworniki pracuja z częstotliwościa 216 MHz). Z układem tym wspołpracuje układ wyjściowy HDMI Sil9030CTU, oferujacy możliwość skalowania obrazow z płyt DVD do wyższych rozdzielczości – maksymalnie 750p i 1125i. Odpowiedni tryb wybieramy w menu, ale trzeba przyznac, że ustawienie to zostało wyjatkowo słabo opisane i bez instrukcji trudno w ogole się domyślic, gdzie szukac opcji upscalera. Cieszy to, że producent
stanał na wysokości zadania i standardowo wyposaża swoj najlepszy odtwarzacz w kosztowny kabel HDMI. W roli deinterlacera DCDi zastosowano coraz popularniejszy scalak firmy Faroudja –FLI2310, spotykany dotad m.in. w wielu droższych urzadzeniach Denona."

Wyróznienia czerwonym kolorem moje. To chyba rozwiewa wątpliwosci...​
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
To jest właściwy scslak. Jeżeli jest to upscaling jest możliwy. Pytanie tylko czy "Pasiak" umożliwił korzystanie temu chipowi z takich opcji pisząc soft na to urządzenie.
Pozdrowienia Awujotka !
 
Do góry