Problem z HDMI -Philips 42pf9967d i DVD philipd 5900

bildex

New member
Witam!
Mam problem, właśnie zakupiłem DVD philipsa 5900 z wyj HDMI. Dokupiłem przewód HDMI-DVI . I teraz problemy sie zaczeły. Przy takim połączeniu nie mogę zmienić formatu obrazu (tylko WIDESCREEN), funkcja Digital Natural Motions jest niedostępna. Dostępne jest tylko ustawienia PiXel PLUS2 i progesywnego skanowania. Jednakże przy Piksel plusie obraz jest lepszy niz przy progresywnym. Więc na cholere mi te Progresywne.
Oczywiście Upscaling do rozdzielczosci 720x 1020i załącza się. I przy Włączonej opcji Digital Natural Motion dosyć fajnie by to wyglądało, ale niestety tak nie jest.
Uwaga nr.2___ W opcjach odtwarzacza nie mogę zmienić
Progresywnego , wogóle nie mogę zmienić typu połączenia między plazmą a DVD. Nie wiem o co chodzi ,ale chyba coś nie jest tak.
W takim przypadku na diabła mi ta "wysoka rozdzielczość" jeśli gorzej sie oglada filmy??

p.s
Testowałem oba rodzaje połączeń na filmie "Wyspa" i
muszę przyznac że przy ustawieniu RGB i włączonych opcjach Pixel plus2 i Digital natural motion obraz wygląda dużo lepiej i lepiej sie oglada niż przy połączeniu HDMI-DVI tylko z Pixel plus 2 lub progresywnym skanowaniem.


Może coś pokręciłem z tym progresywnym :
W plazmie moge zmienic na progresywne a w DVD nie.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
Rico
 

dnc

Moderator
VIP
Instrukcja obsługi

A tak woli ścisłosci. Co jest napisane w instrukcji obsługi? Może rzeczywiście dane funkcje po podłączeniu kabla HDMI zostaja wyłączone?
 

bildex

New member
No własnie nic nie mam ... czytałem instrukcje kilka razy 36 stron od plazmy i 26 od dvd i nic o tym niema. Jest tylko wspomniene że przy podłączeniach DVI nie będzie można zmieniać ustawień formatu ekrany. w tej sytuacji jest to tylko WIDESCREEN.
A czy jest taka możliwość że kabel DVI -- HDMI jest natyle kiepski by powodował brak płynności na plazmie?
pozdrawiam
 
Do góry