Pomoc dla Laika - DVI/odtwarzacze/dekodery pod LCD?

Maniaczek

New member
Witam!
Skorzystałem z promocji i nabyłem Samsunga LE32T51B.
Jeżeli chodzi o obraz z kablówki jest średnio (na moim starym Philips'ie 32PW9520 z Pixel Plus II jest o niebo lepiej).
Inaczej ma się sprawa z Xbox'em podpiętym poprzez component - tu jest miodzio.
No ale nie o tym miałem pisać.
Wiem, że nie jest to najlepszy telewizor (według niektórych to jest nawet jeden z gorszych:p) ale chciałbym maksymalnie wykorzystać jego potencjał.
Wyposażony jest on w złącze DVI. Próbowałem szukać tego tutaj na tym forum. Niestety jak się okazało słowo DVI jest za krótkie dla forumowej wyszukiwarki i nic mi nie znajduje. Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć do czego ono służy?
Czy jeżeli podepnę poprzez nie odtwarzacz DVD obraz będzie lepszej jakości niż gdybym podpiął poprzez S-Video?
Czy służy ono tylko do wyświetlania lepszego obrazu czy może umożliwia ona równiez nagrywanie na stacjonarnych nagrywarkach obrazu w dobrej jakości?
Jak najlepiej je wykorzystać (prosiłbym o konkretne modele odtwarzaczy/nagrywarek)?

Planuję również nabyć dekoder polsatu co by uzyskać lepsza jakość podczas oglądania standardowej telewizji. Czy obraz będzie lepszy? W końcu podepnę go tylko przez złącze antenowe. Czy moe lepiej nabyć jakiś dekoder/tuner wyposażony w złącze component bądź DVI - ale czy obraz będzie wówczas naprawdę lepszy? Tutaj równiez prosiłbym o radę co do wybrania konkretnego modelu.

Z góry dziękuję...

Z wyrazami szacunku

Wojtek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wykorzystujac złącze DVI - otrzymasz lepszy / bez kompresji obraz/ .
Mozez połączyć dvd z HDMI / np. Thomson 225 - za 499 zł / i skorzystać z kabla HDMI-DVI .
Jakość jest znacznie lepsza.
Również najtańszym godnym polecenia sprzecie nagrywarka dvd + Hdd 160 GB - Thomson 8850. / HDMI/
Co do tunera - to sprawdź Quality TV - mają wszystkie potrzebne złącza -przy doskonałej cenie - 599 zł.
pozdrawiam
 

sewan

New member
Kiki
Po raz chyba setny piszesz o Quality TV i nie reagujesz na uwagi skierowane do ciebie na jego temat. Dziwne jest to o tyle, ża sam to sprzedajesz.
Bardzo prosiłbym o nie wprowadzanie forumowiczów (szczególnie tych proszących o pomoc) w błąd.
Nie ma tunera Quality TV - urządzenie, o którym piszesz nazywa się QualiTV.
I jest to bardzo istotne, jeśli chce sie skorzystać np. z wyszukiwarki....
 

Spidey

New member
Sam posiadam ten LCD (tj T51B) i dołączam się do pytań Maniaczka.
Również nie jestem zachwycony obrazem, ale chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto podłączał ten LCD do DVD poprzez DVI.
Maniaczek a pytanko do ciebie czy Xbox360 sprawuję się ładnie po podłączeniu do tego LCD?!! Bo sam kupiłem ten LCD między innymi do konsol nowej generacji, ale jeszcze niestety nie posiadam takiej konsoli :D
 
Do góry